Remonter na remonty dróg w Sycowie i obwodzie sycowskim

  • 11.03.2020, 15:36
  • OAI
Remonter na remonty dróg w Sycowie i obwodzie sycowskim
Zarząd Dróg Powiatowych kupił go za 270 tysięcy.

"Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy dzięki aprobacie Zarządu Powiatu Oleśnickiego oraz decyzji Rady Powiatu Oleśnickiego zakupił nowy sprzęt do remontu dróg o nawierzchni bitumicznej.

Remonter drogowy typu: UR3 (o tym sprzęcie właśnie mowa) to zautomatyzowane urządzenie na podwoziu przyczepy ciągnikowej, które służy do naprawy ubytków w nawierzchniach drogowych przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych. Dostawa przedmiotowego urządzenia nastąpiła w dniu 09.03.2020 r. do Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.

Koszt zakupu urządzenia to kwota 267.279 zł brutto z przeznaczeniem na obwód drogowy w Sycowie.

Dzięki temu zakupowi nastąpi poprawa skuteczności i częstotliwość naprawy nawierzchni drogowych przy jednoczesnym racjonalnym wydatkowaniu środków finansowych oraz lepszym wykorzystaniu zasobów ludzkich. Dotychczas, tego typu prace remontowe wykonywane były na podstawie umowy z podmiotem zewnętrznym za kwotę ponad 120 000 zł.

Przy remoncie nawierzchni pracował wynajęty samochód ciężarowy oraz skrapiarka wraz z 4 pracownikami ZDP. Po zakupie remontera wskazane prace będą wykonywane samodzielnie przez pracowników zarządu dróg, a do obsługi zestawu wystarczą tylko dwie osoby. W obu przypadkach materiał do naprawy nawierzchni przekazywał zarządca drogi.

Tym samym, w/w prace nie będą wykonywane na podstawie umowy zlecenie, co powoduje, że zakup powinien zwrócić się w niecałe 3 lata. Ponadto, do wykonania tego samego zakresu robót będzie zaangażowana tylko część pracowników ZDP w Oleśnicy, a pozostali będą wykonywać inne prace w obszarze dróg powiatowych" - poinformował Krzysztof Górecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gryzli
Gryzli 11.03.2020, 18:09
Ciekawe jak teraz bedą te remonty wyglądać jakościowo??

Pozostałe