Drzwi Otwarte w SP2 Oleśnica

  • 06.03.2020, 12:01
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy
Drzwi Otwarte w SP2 Oleśnica SP2 Oleśnica
5 marca szkoła zaprosiła przyszłych przedszkolaków, uczniów oraz ich rodziców na Drzwi Otwarte. Z okazji do zwiedzania naszej placówki skorzystało bardzo liczne grono gości. Program wydarzenia był bardzo bogaty! Nie brakowało pokazów i występów uczniów oraz zajęć edukacyjnych w salach lekcyjnych.

"W godzinach od 17.00 do 19.00 można było zwiedzić szkołę, zobaczyć sale, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz pedagogiem, logopedą i psychologiem szkolnym.

Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, gdzie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne. Następnie przybyłych gości zaproszono do zwiedzania szkoły, gdzie na dzieci czekały różne atrakcje - plastyczne, komputerowe, zabawy w języku angielskim, gry planszowe i z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, a rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami, pedagogiem, logopedom i psychologiem szkolnym.
 

Maluchy z zaciekawieniem podejmowały różnorodne zadania logiczne, zabawy z Ozobotami i uczestniczyły w zabawie „Kodowanie na dywanie”. W multimedialnej pracowni językowej odbyły się zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w sali relaksacyjnej oraz zwiedzanie Izby Regionalnej. Podczas zwiedzania biblioteki i czytelni na najmłodszych czekał kącik do malowania oraz pokaz najnowszych, piękne wydanych baśni, bajek i bajeczek.
 

Uczniowie klas 4-8 zaprezentowali swoje umiejętności w formie ciekawych pokazów i doświadczeń fizycznych oraz biologicznych. Humaniści mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas zajęć „Język polski inaczej” a pasjonaci przyrody podziwiać stoisko przyrodniczo – geograficzne. Dużym powodzeniem cieszył się sportowy tor przeszkód w sali gimnastycznej oraz Steep areobic - w salce fitness.
 

Najlepszą recenzją dzisiejszego dnia jest odpowiedź jednego chłopca zapytanego o to, czy podoba mu się szkoła – Będę chodził do tej szkoły – stanowczo stwierdził.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spotkać się z nami i przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy" - informuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe