Komisja Rady Powiatu uznała za zasadną skargę na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych

  • 05.03.2020, 19:53
  • OAI
Komisja Rady Powiatu uznała za zasadną skargę na dyrektora Zarządu Dróg…
Co zrobi teraz Rada Powiatu Oleśnickiego?

Przypomnijmy, że radny powiatu Marcin Gręda z Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący Komisji Infrastruktury, Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Środowiska Rady Powiatu, złożył skargę na bezczynność Zarządu Dróg Powiatowych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Rajca zarzucił ZDP naruszenie konstytucji oraz ustawy o dostępie informacji publicznej. W listopadzie ubiegłego roku Gręda złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej projektu dokumentacji technicznej ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej Syców - Komorów, pytał o projekt i kosztorys inwestorski. Nie dostał żadnej odpowiedzi od dyrektora Krzysztofa Góreckiego.

Marcin Gręda w maju 2019 roku został kierownikiem działu technicznego w Zarządzie Dróg Powiatowych. Dzisiaj już tego stanowiska nie zajmuje.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, której przewodniczy Wojciech Salik z Ruchu Samorządowego, uznała skargę za zasadną. Jak dowiedział się portal olesnica24.com, głosowanie było jednomyślne.

Komisje Skarg tworzą: Wojciech Salik i Kazimierz Płaksej z RS, Jerzy Ceglecki z KO (podobnie jak Gręda sycowianin), Renata Wojciechowska i Alojzy Kulig z opozycyjnego PiS.

Na najbliższej sesji Rada Powiatu będzie głosowała, czy przyjąć uchwałę w tej sprawie, uznając skargę za zasadną.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 07.03.2020, 20:20
Ciekawe jaki związek ta sprawa ma z artykułem w panoramie dotyczącym rozgrywki w Oleśnicy i protokołem z kontroli w ZDP, który pokazał szereg nieprawidłowości. Nie trzeba być wielkim geniuszem żeby dostrzec związek.
JK
JK 06.03.2020, 13:29
Matys czy podobnie Ma ys ?
matys
matys 05.03.2020, 21:54
Widzę czarne chmury nad Dżugajem , jak to się mówi przyszła kryska na Matyska
o co kaman?
o co kaman? 05.03.2020, 20:12
Fajnie jest w tym powiecie..... Skarge na czlowieka Dżugaja popieraja radni Dżugaja....

Pozostałe