"Face to Face" - malarstwo Anny Bieli

  • 04.03.2020, 22:20
  • kad
"Face to Face" - malarstwo Anny Bieli foto: Krzysztof Dziedzic
Dziś w galerii Brama Wrocławska w Oleśnicy odbył się wernisaż wystawy.

Jej organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Gości i artystkę przywitała dyrektor Agata Szpiłyk. Upominek malarce wręczył burmistrz Jan Bronś.

 

Na wystawie prezentowane są obrazy namalowane w latach 2017-2019. Artystka korzysta z farb akrylowych, akwarelowych olejnych i aerozolowych. Bohaterami obrazów są osoby takie jak Stephen Hawking, Wassily Kandinsky i Jezus Chrystus. Są też autoportrety.

Anna Biela urodziła się w 1979 roku w Myślenicach. Stamtąd wyjechała do Wrocławia, a w 1987 roku na rok do Niemiec. Potem mieszkała w Kanadzie, gdzie ukończyła Ontario College of Art & Design na Wydziale Projektowania Graficznego w Toronto. W 2005 roku wróciła do Wrocławia, gdzie dwa lata później obroniła prace magisterską na Wydziale Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tego samego roku rozpoczęła Środowiskowe Studia Doktoranckie na Wydziale Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace doktorską obroniła 2016 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa.
Anna Biela wprowadziła na stałe do wrocławskiego kalendarza imprez swój długofalowy autorski projekt pod nazwą MADOA. Od 2012 pełni funkcje kuratorki. W kwietniu 2017 roku została członkiem Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się kuratorstwem, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym, instalacją, graffiti i muralem. Brała udział w licznych wystawach i plenerach w Polsce i za granicą. Pracuje i żyje we Wrocławiu od 2005 roku. Jest członkinią kolektywu artystycznego Thinkpink Gang.

kad

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

D.
D. 05.03.2020, 09:14
Pan Burmistrz to prawdziwy koneser sztuki !

Pozostałe