REKORDOWA STRATA ATOLA W OLEŚNICY?!

  • 02.03.2020, 17:59
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
REKORDOWA STRATA ATOLA W OLEŚNICY?!
Już jutro naszpikowane ciekawymi materiałami wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE PIERWSZA RUNDA DLA SEKRETARZA
Szeroka relacja z pierwszej rozprawy: Zbigniew Rybak kontra Urząd Miasta Oleśnicy (czytaj Jana Bronś). Miało się na niej okazać, że eks-sekretarz to osoba konfliktowa, "poniżająca kobiety" i "podważająca ich inteligencję". Ale zeznające urzędniczki i sprzątaczka wystawiły mu laurki. No ale to tylko pierwsze starcie... Do finału sądowej walki jest jeszcze bardzo daleko. Pewne jest jedno - za wynajętego (!) do tego procesu adwokata Urzędu Miasta zapłacą wszyscy oleśniczanie... W bonusie - wiemy już, jaki były sekretarz miał w UMO pseudonim...

TYLKO W PANORAMIE UWAGA! RUSZYŁA LAWINA BANKOWYCH KRADZIEŻY
Pani Aldona z Oleśnicy straciła w banalny sposób 5 tysięcy. Inni kolejne tysiące... Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy przyjmuje kolejne zawiadomienia...

TYLKO W PANORAMIE KLUB JANA BRONSIA PĘKA W SZWACH
Rządzący klub przestaje być monolitem. Radni głosują przeciwko klubowi i wbijają szpile burmistrzowi. Platforma Obywatelska zaczyna grać swoją grę. I nie tylko ona... Oleśnicka ujawnia, co się dzieje za kulisami władzy. I co wydarzy się w lokalnej polityce w ciągu najbliższych dni...

TYLKO W PANORAMIE CO ZE STRATEGIĄ OLEŚNICY?
W sierpniu 2019 roku władze opublikowały dwa dokumenty pod hasłem "Wytyczne strategiczne dla marki Miasta Oleśnicy": "Jaka jest Oleśnica" i "Raport z badań". To podsumowanie ankiet i kilku środowiskowych spotkań. Autorem obu jest Andrzej Sowa. Koordynator kampanii wyborczej Jana Bronsia otrzymał za nie 35 tysięcy złotych. Miały one posłużyć do "przygotowanie wytycznych dla marki Miasta Oleśnicy i opracowania strategii promocji Miasta Oleśnicy". Czy takowa strategia powstanie? Panorama poznała odpowiedź na to pytanie...

TYLKO W PANORAMIE BRAWO TEN PAN!
Jest wtorek, 25 lutego. Do drzwi starszej mieszkanki Oleśnicy dzwoni kurier z Pocztexu. - Chciałam otworzyć, nacisnęłam na domofon i... zawisłam przy drzwiach. Straciłam siły, nie mogłam oddychać - opowiada Oleśnickiej pani Halina, emerytowana nauczycielka. Tak zaczyna się ta dramatyczna historia... - Jestem przekonana, że to jego reakcja pozwoliła mi przeżyć - mówi nam oleśniczanka o kurierze.

TYLKO W PANORAMIE REKORDOWA STRATA ATOLA?
Zapisy w budżecie wskazują, że szykuje się strata, jakiej jeszcze w historii nie było... To już nie są żarty...

TYLKO W PANORAMIE OLEŚNICA JAK SOPOT?
Na to księżycowe porównanie Marzeny Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej, zareagował radny klubu Bronsia. Nawet on nie zdzierżył...

RATOWNICY O STRAŻAKACH I KARETKACH
Oleśnicka przy okazji zakupu dwóch karetek zapytała ratowników o to, dlaczego zamiast nich na miejscu wypadków często pierwsi przyjeżdżają strażacy. Co odpowiedzieli?

TYLKO W PANORAMIE UNIEWAŻNIĆ UMOWĘ PO 20 LATACH
Czy to możliwe? Zobaczymy. W 1999 roku w Bystrem sprzedano 1,2 ha gruntu. Teraz rodzina sprzedającego, który już nie żyje, chce unieważnić zawartą notarialnie umowę. Precedensowa sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Oleśnicy.

ŚMIECI: 11 DO 10
Jak zawsze w Panoramie szeroka i pogłębiona relacja z sesji Rady Miasta Oleśnicy. Jak przeciwnicy podwyżki za śmieci chcieli uniemożliwić jej wprowadzenie? Jakie szpile wbijał Bronsiowi i Czarneckiemu ich klubowy kolega? Dlaczego w ZZO w Olszowej nic się nie opłaca? Kto spekuluje cenami? Wypowiedzi radnych, stanowiska klubów.  

TYLKO W PANORAMIE TRZEBA ODCZAROWAĆ OLEŚNICĘ
Co miał na myśli powiatowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości?

TYLKO W PANORAMIE MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, ZEMSTA
Zakochał się tak, że stracił rozum - tak mówili o nim najbliżsi. Spokojny i łagodny wcześniej nauczyciel zmienił się w żądną śmiertelnej zemsty bestię. Wziął karabin i granat. Nocą wszedł do domu ukochanej...

PIŁSUDSKI Z KAPELUSZA
"No skoro Czarnecki o pomniku nie nie wiedział, no to nikt o nim nic nie wiedział" - mówi jeden z radnych z klubu Bronsia. No... Prawie nikt...

TYLKO W PANORAMIE SĘDZIA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W OLEŚNICY
Do kogo przyjechał? I po co?

KRANÓWA JEST DOBRA
Kilkadziesiąt tysięcy władze Oleśnicy chcą przeznaczyć na promocję idei picia wody z kranu. Czy oleśniczanie przekonają się do tego pomysłu?

TYLKO W PANORAMIE PIENIĄDZE WYRZUCONO W BŁOTO?
Na to wygląda... Co z szumnie zapowiadanymi przez władze Oleśnicy szerokimi konsultacjami zamrożonego planu, na który wydano co najmniej kilkanaście tysięcy? Ano nic...

RAZ, DWA, TRZY...
Jak w Oleśnicy świętowano Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

TRUDNA SYTUACJA NA SZPITALNEJ INTERNIE
Dyrektor szpitala wciąż stawia ostre zarzuty byłej dyrekcji i odchodzącym lekarzom. I przyznaje, że ma problem z obsadą oddziału wewnętrznego. Ale kreśli świetlane wizje przyszłości swojej placówki...

TYLKO W PANORAMIE PROPAGANDOWA GAZETKA PRZYSPIESZA
Oleśnicka poznała odpowiedź na pytanie, po co zatrudniono trzecią osobę do Sekcji Komunikacji Społecznej.
 

SYCÓW
Kryminał z Sycowem w tle
Stażystka oskarża sekretarza
Kłopoty właściciela hotelu E-12
Obwodnica Sycowa? Hm, nie róbcie sobie nadziei...
Gwiazdy Dni Sycowa
Zdrowe wariactwo
2 miliony na czyste powietrze
Języki i roboty w SP2 w Sycowie
Uff... Posprzątane!
Zmiana dowódcy

TWARDOGÓRA
Będzie Aleja Niepodległości
Co z pałacem w Goszczu?
Szatnia z GEKoNem
Rośnie SUW

BIERUTÓW
Co robiła nowa komisja?
Ruszył gaz!
Samorządu lat trzydzieści...

GMINA OLEŚNICA
Niedobrze! Wzrasta agresja
Mistrzowski kwartet
Nowa śmieciarka
Owocny czas

DOBROSZYCE
Strzelce, czyli Strehlitz 85 lat temu
Ile kosztują radcy prawni w Urzędzie Gminy?

 

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

as
as 07.03.2020, 07:48
To dlaczego dla większości wyborców przez prawie 30 lat nie było dla Bronsia alternatywy? Jakimi to przymiotami tak ujmował wyborców?Dzisiaj płacz,bo mleko się rozlało...
olesniczanin
olesniczanin 06.03.2020, 21:01
Tak działają nieudaczniki Bronsia
Conajmniej
Conajmniej 05.03.2020, 12:09
Rozmawialem z byłym pracownikiem Atola stwierdził ,że byly prezes Sendek przerasta Hrehorowicza o głowę.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.03.2020, 11:54
"OLEŚNICA JAK SOPOT?" to tylko dowidzi, że osoba ta nie nadaje się na stanowisko, na które została zatrudniona. Tam czytamy o obchodach jubileuszu samorządu w okół ratusza, podobnego do obchodów 11 Listopada. Ale w rynku nie ma Pomnika Pokoju. Będzie salwa i składanie kwiatów? "Fit Oleśnica", a postacią tego będzie Jan Bronś? Konieczny MOKiS 2? Bo, i to kolejne negatywne pokłosie inwestycyjnych decyzji Jana Bronsia - krótkowzroczność: wybudowana sala widowiskowa bez zaplecza prób, ćwiczeń. Ten pan tylko obciążał oleśnicki budżet bublowatymi inwestycjami. Dworzec PKP? Przysługa dla PKP. Dlaczego nie czynią starań o przejęcie budynku po dawnej TPSA? Zdecydowanie lepsze położenie. Będzie skatepark! A co z tymi, które już są i zagrażają zdrowi oraz życiu? Popłyną kolejne pieniądze z miejskiego budżetu. Zamiast przeznaczyć je na gospodarkę odpadami, by mieszkańców nie obciążań wzrostem cen. To pokazuje, że Jan Bronś bawi się niczym dziecko klockami lego. A radni z kręgu Jana Bronsia swoimi pytaniami demonstrują tylko jak bardzo mało wiedzą.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.03.2020, 11:42
REKORDOWA STRATA ATOLA? - to efekt dziesięcioleci zaniedbań. Począwszy od projektu, procesu przetargowego i wyboru wykonawcy. Od samego początku podstawowym błędem był projekt: bez bazy hotelowej i pływalnia nie spełniająca norm PZPł. Przetarg i główne kryterium cena, wybór wykonawcy bez sprawdzenia, bez referencji. Sam Jan Bronś twierdził wówczas, że to był dobry wybór. Potem poszło już lawinowo. Braki środków na porządne remonty, przeglądy. Mijały dziesięciolecia i kolejne kadencje - Atol jak był ułomny, tak dalej jest - bez hotelu. Zarówno Jan Bronś jak i Michał Kołaciński woleli wydawać miejskie pieniądze na inwestycje obciążające budżet, a nie mogące w perspektywie go odciążyć. Stan techniczny Atola będzie z roku na rok coraz gorszy. O tym, że Jan Bronś źle inwestował miejskie środki boleśnie przekonał się, gdy czynił starania, by Oleśnica była jednym z miast World Games Wrocław 2017. Niestety, nie miał nic do zaoferowania.
kixFuRf
kixFuRf 03.03.2020, 14:37
Panie Bronś wstyd żeby tak windować swoich!
Stanisław Bareja
Stanisław Bareja 03.03.2020, 17:01
Tymczasem w tajnej kwaterze na Mikołajczyka:

- No stary! Słyszałem, że przenoszą cię do Sopotu.

- Jasiek chorobo, ty zawsze wypłyniesz... Gratulacje!

- Pamiętaj o starych kolegach.

- Słuchaj, możesz chyba w tajemnicy nam zdradzić pod kogo się podwiesiłeś, co?

- No właśnie.

- Nie mogę ***, nie mogę.

- No powiedz no.

- To jest tajemnica, dałem słowo. Nie mogę.

- Ale... ale ja przysięgam ci, że nikomu nie powiem.

- Ani mru mru.

- ***, powiedzieć nie mogę, ale zobacz to. (Wręcza wcześniej zdobytą wizytówkę Tuska)

- Y! Donald Tusk.

- Tusk .... Donald?

- No dla kogo Donald, dla kogo Donek. Chłopaki! Niech ja się tylko ustawię, to pociągnę was za sobą. Gdzie chcesz robić?

- W telewizji!

- W TeFaueNie, w telewizji będziesz robił, już! (Zwraca się do drugiego kolegi.) Chcesz w Sztrasburgu?

- Tak! Jasne!

- Robisz w Sztrasburgu, nie ma spra... chcesz w MGK, tak? (Zapytuje trzeciego kolegę.)

- W MGK!

- A MGK tak? Masz w MGK!
emerytka
emerytka 03.03.2020, 14:51
Nie wyszlo w ZBK to wyjdzie w powiecie. Tak się załatwia posady w klubie Janka
.
. 03.03.2020, 14:36
Radny bezradny został prezesem i idzie na rekord. Równia pochyla. Czy Bronś nie wie?
500+
500+ 06.03.2020, 21:04
Jak ma nie wiedzieć skoro to jedna z jego marionetek !
WE
WE 03.03.2020, 13:16
Zgodnie z programem wyborczym Bronsia Atol miał przestać być spółką. Jak widać to kolejny punkt programu, który był tylko obietnicą wyborczą bez chęci jej spełnienia. Cały program Bronsia stoi pod znakiem zapytania. Czy radni z jego klubu tego nie widzą, że nie realizują wyborczych zapewnień?
Oels
Oels 03.03.2020, 12:19
Ulany adaśko wierny pretorianin utytego spoconego utopi atol....
 No pasaran
No pasaran 03.03.2020, 09:05
Strata Atola nie jest ważna. Ważny jest kierunek w którym idziemy. Jedynie słuszny kierunek.
niezłomny
niezłomny 03.03.2020, 07:57
Brawo panie Zbigniewie! Pracowałem w urzędzie i wiem że jest pan bardzo uczciwy i pracowity. Nie poddawać się bo prawda zwycięży!
bron(ś)tozaur
bron(ś)tozaur 03.03.2020, 00:20
Średniowiecze.Pan i władca na tronie.Wokół niego same takie Staśki Gąski,tacy niby zatroskani o losy kraju i samorządu a tak naprawdę tylko o swój portfel i przyszłość swoją.Tylko gazetki propagandowe roznosi Poczta Polska bo to pewne że wszędzie dotrą.Gońcy(pracownicy UM po godzinach dorabiają sobie, i ich rodziny) roznoszą zawiadomienia urzędowe( co trudno do końca zweryfikować ),często ze szkodą dla petentów np.brak powtórnych zawiadomień
Kpina
Kpina 02.03.2020, 23:05
XXI wiek jest już 20 lat.Ile spraw można załatwić w UG Oleśnica a ile w UM Olesnica przez ePUAP? Wieś nowocześniejsza od Miasta.
?
? 02.03.2020, 21:57
Kto idzie o zakład, że Bronś z Hrehorowiczem winą za stratę w Atolu obarczą Kołacińskiego i Sendka?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.03.2020, 23:13
Stan Atola to efekt błędów Jana Bronsia od samego początku: TIWWAL, projekt zakładający krótszą nieckę basenu, brak hotelu, a Michał Kołaciński nie chciał tego naprawić poprzez wybudowanie hotelu. Stan Atola będzie się tylko pogarszał. Powtarzam: nieudolność Jana Bronsia i błąd Michała Kołacińskiego.
M
M 02.03.2020, 22:30
Tak to pewne. Wszyscy winni tylko nie sycowski zaciąg
Malinowska
Malinowska 02.03.2020, 21:45
Po co jeździć do Soppot jak można do Oleśnicy co nie?
WE
WE 03.03.2020, 13:17
O co chodzi z tym Sopotem?
Grube nici
Grube nici 02.03.2020, 20:45
Przecież Rybaka Bronś zwolnił z zupełnie innych powodów. Kolejne dorabianie historii
mec
mec 02.03.2020, 20:58
Bzdury piszesz. Nie znasz uzasadnienia. Nie konfabuluj
Nici z intrygi
Nici z intrygi 02.03.2020, 21:15
Przecież Rybak podał powody zwolnienia do publicznej wiadomości. mec - masz dyżur lojalnościowy?
mec
mec 02.03.2020, 21:37
A ty dalej kłamiesz. Po co ? Niczego nigdzie nie podał. Znasz uzasadnienie? Jeśli tak to po prostu kłamiesz. Jeśli nie to nie zabieraj głosu i skoncz te manipulacje. Narracja wam sie sypie na kazdym froncie
Warto być przyzwoitym
Warto być przyzwoitym 02.03.2020, 21:54
Przede wszystkim oszukujesz samą(mego) siebie. Jeżeli znasz uzasadnienie zwolnienia to co piszesz jest bardzo nieuczciwe. Dobranoc uspokój sumienie.
Kuba
Kuba 02.03.2020, 21:50
Sypie się nie narracja tylko...house of cards.trzeba się zacząć przygotowywać do tego faktu.

.
.
. 02.03.2020, 20:45
Panie Hrehorowicz czas najwyższy z honorem zrezygnować.
ah
ah 03.03.2020, 12:27
Z czego mam zrezygnować, nie znam zagadnienia...
Mel
Mel 02.03.2020, 21:00
He he honor....... To kwadratura kola. Brons by go dawno wyp....... ale AH zrezygnowal z mandatu wiec go nie może wyp....
.
. 02.03.2020, 22:03
To niech Hrehorowicz ponownie obejmie mandat radnego, wtedy będzie mniej szkodził.
ratownik morski
ratownik morski 02.03.2020, 22:31
Najlepiej niech wraca do Sycowa
ks. Sowa
ks. Sowa 02.03.2020, 20:35
"OLEŚNICA JAK SOPOT?" Hmmm, porównanie całkiem adekwatne: tu i tu rządzi PO, w obu miastach POdobne przewałki .....
niezdziwiony
niezdziwiony 02.03.2020, 20:01
Czyli najmądrzejsi radni Bronsia zaczynają mieć dość Bronsia? Nie dziwi
Holistycznie
Holistycznie 02.03.2020, 20:36
Może oślepia ich blask bijący od Nieomylnego ????
:))))))
:)))))) 02.03.2020, 21:47
Zapewne
Tylko nimomu ani mru mru
Tylko nimomu ani mru mru 02.03.2020, 19:48
Gruby co kręci śruby!!!!

Pozostałe