W Twardogórze też pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

  • 01.03.2020, 19:36
  • OAI
W Twardogórze też pamiętali o Żołnierzach Wyklętych Od lewej: Witold Szydełko, Józef Mielnik, Mieczysław Kowalski
"Dzisiaj jest to prywatna inicjatywa, ale wierzę że stanie się tradycją i przybierze oficjalny charakter" - ma nadzieję szef twardogórskiego samorządu.

"Pamiętając o bohaterach antykomunistycznej, niezłomnej armii, mordowanych przez komunistów, wraz z kolegami, a także w imieniu radnego powiatowego Pana Alojzego Kuliga, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiaj jest to prywatna inicjatywa, ale wierzę że stanie się tradycją i przybierze oficjalny charakter, aby "pamięć o Żołnierzach Wyklętych wyznaczała drogę naszej dzisiejszej wolności. Tak jak oni wyznaczali nam drogę ku wolności" - poinformował Mieczysław Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej w Twardogórze (powiat oleśnicki).

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czerwony kosynier
Czerwony kosynier 08.03.2020, 15:41
A jak to mało to polecam to https://www.onet.pl/kultura/on…
Czerwony kosynier
Czerwony kosynier 03.03.2020, 16:41
@Jagoda i Precz z komuną ,cienko u was z wiedzą chyba na szkołę rzucaliście kamieniami,przekopcie trochę głębiej,dyskusja z wami to patrz mój post z wczoraj, 12:48.Może to rozjaśni wasze pisowskie umysły.
https://www.onet.pl/kultura/on… otwarty na dyskusję o faktach a nie o narracji przedstawianej przez kurwizję.
Jagoda
Jagoda 03.03.2020, 11:32
No i co czerwony kosynier, wstrętny komunistyczny przy***sie łyso ci teraz? To ty powinieneś udać się do biblioteki. Ale dla takich jak ty szkoda zebyś dotykał książek.
Precz z komuna
Precz z komuna 02.03.2020, 21:52
Żołnierze wyklęci[1], żołnierze niezłomni[2], polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
Źródło Wikipedia.
Przeczytałem w Wikipedii co jest napisane włącznie z kontrowerjami i stwierdzam fakt że chyba kolego nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Czerwony kosynier
Czerwony kosynier 02.03.2020, 12:48
Dodam tylko jak dyskutuje się z prawakami;
Dyskusja z prawicą o wyklętych:
święto obejmuje morderców
dowody!
zdjęcia, mogiły, IPN...
takie były czasy!
mordować dzieci?
milcz komuchu, ruska onuco!
Czerwony kosynier
Czerwony kosynier 02.03.2020, 11:36
@jagoda. Poczytaj choćby Wikipedia, https://pl.wikipedia.org/wiki/… może wróci ci rozum a to tylko niewielki wyjątek z zakłamanej pisowskiej historii.Polecam więcej wizyt w bibliotece.
jagoda
jagoda 02.03.2020, 10:59
Ej ty czerwony kosynier a kogo maja gloryfikować? Może hitlerowców, sowietów i komunistów? Puknij się w ten pusty łeb.
Zainteresowany
Zainteresowany 02.03.2020, 10:12
A pan Alek sam się wstydził żeby te kwiaty złożyć??
Czerwony kosynier
Czerwony kosynier 02.03.2020, 09:55
Gloryfikować morderców bezbronnych i dzieci,wstyd Twardogóro.

Pozostałe