Pomnik Piłsudskiego stanie w Parku Sienkiewicza w Oleśnicy?!

  • 26.02.2020, 17:34
  • OAI
Pomnik Piłsudskiego stanie w Parku Sienkiewicza w Oleśnicy?! Żołnierzy polskiego i radzieckiego zastąpi teraz marszałek Piłsudski?
Zaskakująca propozycja władz Oleśnicy.

Jak poinformowała dzisiaj na posiedzeniu Komisji Budżetu Rady Miasta Oleśnicy skarbnik Joanna Jarosiewicz, władze planują budowę w Parku Henryka Sienkiewicz pomnika Józefa Piłsudskiego.

Nie wyjaśniła, skąd taki pomysł i z kim był on konsultowany. Czy to w to miejsce władze Oleśnicy chcą przenieść organizację patriotycznych uroczystości?!

W projekcie nowelizacji budżetu miasta przeznaczono na pomnik 230 tysięcy złotych.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tutututu
Tutututu 28.02.2020, 23:13
A gdzie są krzykacze, ze po co tyle na pomnik dajcie lepiej na chore dzieci????
Radni bezradni (semafory)
Radni bezradni (semafory) 28.02.2020, 19:32
Znając sPOconego utytego będzie to POmnik Adamowicza ....
m
m 28.02.2020, 09:44
Przy wszelkich decyzjach burmistrza Bronsia należy zawsze szukać dna - co chce przez to osobiście zyskać i komu chce dowalić.
prezes Ohucki
prezes Ohucki 28.02.2020, 08:47
Taki Krzysiu-Misiu na miarę naszych możliwości!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2020, 01:02
Załóżmy, że ten pomysł zostanie zrealizowany. Czy wówczas uroczystości, związane ze świętami państwowymi, będą odbywać się przed tym pomnikiem? Czyli z kościoła będą maszerować do tego parku? Czy też dalej będą przed Friedensdenkmal, albo ZBOWiD-owców?
ks. Sowa
ks. Sowa 28.02.2020, 16:07
Nieomylnemu, jako karierowiczowi, znacznie bliżej jest do pomnika ZBoWiD-u ....
Baby Yoda
Baby Yoda 27.02.2020, 20:18
Pomnik Misia, na miarę naszych czasów, niech sPOcony Janek zbuduje ....
lolo
lolo 27.02.2020, 17:23
Wow ! Pomnik Piłsudskiego w parku im. Sienkiewicza, nieźle. Teraz to takie popularne, dwa w jednym.
ferdek kiepski
ferdek kiepski 27.02.2020, 16:37
Mam pomysła, przecież mamy swojego lokalnego bohatera niejakiego Kristofa K. kurde!
To mówię ja Słońce Oleśnicy
To mówię ja Słońce Oleśnicy 27.02.2020, 16:30
Holistyczne zarzadzanie miastem nie przewiduje konsultacji z mieszkancami
sPOcony Janek
sPOcony Janek 28.02.2020, 16:08
No właśnie - NIEOMYLNOŚĆ ZOBOWIĄZUJE !!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2020, 10:45
A może by tak Jan Bronś po raz pierwszy zapytał mieszkańców Oleśnicy, co chcą mieć w tym miejscu? Jan Bronś nie myślał o mieszkańcach Oleśnicy, gdy trzeba było zamknąć kładkę nad torami i uznał, że to nie problem miasta, lecz powiatu. Jan Bronś nie pytał mieszkańców o zagospodarowanie terenu przy ul. Cieszyńskiego - "zaanektował" górkę paskudną rabatą, postawił niepraktyczne, kamienne bryły i "Park Technologiczny", wymagający ciągłych napraw. Jan Bronś nie pytał mieszkańców Oleśnicy, czy usunąć bruk z rynku, czy położyć wałbrzyskie pokrywy kanalizacyjne itd.
lo
lo 27.02.2020, 09:24
W kampanii wyborczej już budował, z radnym Żyłą pomnik prezydenta L. Kaczyńskiego.
?
? 27.02.2020, 08:34
Kto o tym zdecydował ? Nie ma większych potrzeb w mieście? Nagle pomnik potrzebny w parku ?
skarbniczka Asia
skarbniczka Asia 29.02.2020, 08:26
i jeszcze świecidełka za 300.000 PLN
Patrzaj pod nogi i oddychaj
Patrzaj pod nogi i oddychaj 27.02.2020, 00:07
Za te pieniądze kupcie woreczki na psie kupy bo w samym rynku na około Urzedu zostają miny po pupilach i nikt z władz tego nie widzi czy nie wdepnoł jescze,zwiedzajac Oleśnice Wstyd ,dotacje do piecy Smoluchów w kamienicach w rynku po 22 okna nie otwożysz bo plastikiem gryzie w gardło!
BetonWszędzie.
BetonWszędzie. 26.02.2020, 23:37
Za kawalek tej kasy Posadzić dzewa bedzie czym oddychać bo starodzewie się łamią od wiatrów a co bedzie za 10 lat jak nasze pociechy skończą podstawowkí beton ,asfalt,itd bedzie grzać o ciepła słonecznego a tlen bedzie na pólkach w słojkach obok alkocholu i masci,na ból stawów ,,Burmistrzu,wiencej zileni drzew one też bedą pomnikiem tylko zdrowia a nie cieniem betonu ,,,fajnie,usiaśc pos cieniem drzewa ktore pachnie jak lipa a nie pod cieniem ponnika gdzie ptak nawet gniazda nie uplecie,-dla mnie pomysl pamieci ok ale czyste powietrze dla emerytow,dzieci i wnuków chyba WaŹŹŹŹŹNIEJSZE ,CZEMU NIKT NIE MYŚLI ŹE BEDZIE STARTY I CO MA Q MASCE TLENOWEJ STAĆ POD POMNIKIEM I czekac na order pokolenia,MIŁEGO STARZENIA SIĘ WSPÓLMIESZKAŃCOM BEZ ŚWIEŻEGO POWIETRZA.
..
.. 26.02.2020, 22:01
Burmistrz Bronś przewidział w budżecie miasta pieniądze na postawienie w parku pozostałości po pomniki Fryderyka III. Skąd taka zmiana? Fryderyk III był związany z Oleśnicą, był pierwszym właścicielem zamku oleśnickiego i zabronił rozbierać Wieżę Wrocławską. Dlatego m.in. jemu wybudowano pomnik. J. Piłsudzki nie byłby zadowolony z tego, że stoi na miejscu innej osoby. Może w Rynku? Zmiana decyzji to typowe działanie burmistrza Bronsia - bez żadnej opinii mieszkańców. Mają przyjąć jego decyzję i koniec.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2020, 10:47
Piłsudskiego !!!
ccc
ccc 26.02.2020, 21:10
A u braci Panamera już opublikowali kłamstwa.

Kłamstwo nr 1: "poprzednie władze kazały rozebrać pomnik wdzięczności": rozbiórka pomnika była obowiązkiem ustawowym, wojewoda wydał rozstrzygnięcie w tym zakresie - miasto musiało rozebrać pomnik samo, ale na koszt państwa, albo nie rozbierać - i wtedy rozebrany zostałby przez służby wynajęte przez wojewodę, a koszty musiałoby ponieść miasto. WIęc lepszym rozwiązaniem było rozebranie samodzielne na koszt państwa.

Kłamstwo nr 2 polega ma wytworzeniu przeświadczenia o zniszczeniu przez poprzednie władze obelisku: rozbiórkę (w całości, do gruntu!) nakazał poprzez decyzję administracyjną Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ze względu na zagrożenie dla otoczenia.

Obelisk zabezpieczono na terenie ciepłowni, można go odtworzyć.

Bracia Panamera kłamią specjalnie, czy za pieniądze z ratusza, czy może lubią oszukiwać swoich nielicznych już czytelników?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.02.2020, 10:50
Decyzja dotyczyła pomnika postsowieckiego, a nie pruskiego. Cokół pruski nie zagrażał nikomu. Urzędnicy wojewody nic nie wiedzieli o ukrytym zabytku. Ten należało zostawić. Michał Kołaciński nie chciał go zobaczyć. Przestraszył się.
..
.. 28.02.2020, 14:06
Decyzja dotyczyła rozebrania całego pomnika i wydał ją Wojewoda i Inspektor powiatowy. Nic nie wspominano o cokole, nikt nie wiedział, że istnieje.
emeritus
emeritus 28.02.2020, 14:02
Tyle już napisano na ten temat, ale Kowalski jak zwykle mija się z prawdą. Cokół zaczęto odkuwać wcześnie rano i nikt o tym nie wiedział. Około 10.00 już było po wszystkim.
Tylko konfederacja
Tylko konfederacja 26.02.2020, 20:15
Lepiej Dmowskiego
ciekawy
ciekawy 26.02.2020, 20:01
A dlaczego nie krasnoludka jarosława?
sergio
sergio 26.02.2020, 19:40
Idiotyzm i co tu wiecej komentowac
Kim Sam Jan