Podwyżka ceny za śmieci w Oleśnicy przejdzie jutro jednym głosem?

  • 26.02.2020, 17:10
  • OAI
Podwyżka ceny za śmieci w Oleśnicy przejdzie jutro jednym głosem?
Podwyżki ma nie poprzeć dwóch radnych z klubu Jana Bronsia.

Jutro na sesji Rady Miasta rozstrzygnie się, czy oleśniczanie dostaną drugi raz w roku po kieszeniach za wywóz śmieci. Burmistrz Jan Brons przygotował autorską uchwałę o podwyżce ceny do 23,5 zł od osoby. Wczoraj Panorama Oleśnicka napisała, że 3- i 4-osobowe rodziny w blokach zapłacą w Oleśnicy więcej niż te same rodziny w Warszawie, a 4-osobowe rodziny w domach jednorodzinnych tyle samo co w stolicy Polski.

Kolejne głosowania projektu uchwały na posiedzeniach komisji wskazują, że przeciwna podwyżce będzie opozycja. Oleśnica Razem na jednak w 21-osobowej Radzie Miasta tylko 8 szabel. Klub Jana Bronsia - 13. Ale Robert Sarna i Damian Siedlecki z rządzącego klubu konsekwentnie wstrzymują się od poparcia uchwały na komisjach. Z informacji portalu olesnica24.com wynika, że mogą jutro obaj zagłosować przeciwko podwyżce.

Gdyby tak się stało, to za podwyżką byłoby 11 rajców, przeciw 10. O losach kieszeni oleśniczan może więc zadecydować jeden głos.

Władze będą "rozmiękczały" wahających się radnych - przed głosowaniem argumenty za podwyżką będą obszernie przedstawiali szefowie ZZO Olszowa i MGK Oleśnica.

A tymczasem w Oleśnicy znów pojawiały się plakaty "Stop drożyźnie". Te powieszone z soboty na niedzielę (zdjęcie powyżej) ktoś pozrywał w nocy z niedzieli na poniedziałek. Czytelnik nadesłał nam zdjęcie nowego plakatu - zdjęcie poniżej.

AKTUALIZACJA

Plakatów jest w mieście coraz więcej. Kolejne ujęcia od dwojga czytelników portalu olesnica24.com.

 

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Egon
Egon 27.02.2020, 11:06
Przecież marionetki nigdy nie podejmą samodzielnych decyzji
69
69 27.02.2020, 10:37
69 złoty/m-c za 2 osoby już dostałem
Liczymy na to
Liczymy na to 27.02.2020, 08:38
No panie radny Mandat, cpokazać, że jest pan niezależnym i myślącym człowiekiem !!!
ll
ll 27.02.2020, 11:26
Panie Mandat! Oleśnica patrzy na pana ręce!
Szok
Szok 27.02.2020, 05:18
Wysrane mam na to od tej podwyzki nic nie segraguje *** do smieci wszystko jak popadnie a jak bedzie trzeba ti o do ratusza wysypie na schodach. Głosowaliscie na dyktatora to teraz macie za swoje !!! I teraz jak to sie ma do tego jak ktoś wynajmuje mieszkanie ? Mieszka 5 osob a placi za jedna ???
Katarzyna
Katarzyna 26.02.2020, 21:48
Powinni wam podwyższyć śmieci o 100 % ! https://stronazycia.pl/olesnic…
 UTW
UTW 26.02.2020, 20:59
Dzisiaj w nocy holistyczne bojówki znów ruszą w miasto ze skrobaczkami.
Sołtys Rzeszowa
Sołtys Rzeszowa 26.02.2020, 20:46
Autorka uchwała... Bronś na taczkę i na gnój...
Holistycznie
Holistycznie 27.02.2020, 17:55
Swego czasu stał na Wileńskiej taki wóz z gnojem .....
.
. 26.02.2020, 19:43
Wiele w rękach radnego Mandata, tak naprawdę od niego teraz wszystko zależy. Hmmmm, no to zobaczymy jak będzie, nie piszę czy ma cohones bo to nie o to chodzi, zwykła uczciwość i wywiązyanie się z obietnic wyborczych wystarczy.
KEDYW
KEDYW 26.02.2020, 20:18
Nie miej nadziei do milicjanta....
Ja
Ja 26.02.2020, 19:39
Nie wierze. Nieomylny polamie kregosłupy
Rataje
Rataje 26.02.2020, 19:05
Obserwujemy bezradnego melepetę paździerza fotoplastikon.
wyborca
wyborca 26.02.2020, 18:38
Jutro kto może na sesję. Patrzmy radnym na ręce. Czy pamiętają jeszcze kto ich wybrał
Oleśniczanie
Oleśniczanie 26.02.2020, 18:37
Także czekamy jutro na pełną listę kto i jak głosował. Zapamiętamy !!!!
brawo za plakaty
brawo za plakaty 26.02.2020, 18:21
Brawo za plakaty!!!! - jeśli ździerają z taką wściekłością to przyklejać bo miasto jest wszystkich mieszkańców a nie wąskiej sitwy - mieszkańcy mają głos i jest to głos sprzeciwu!
Jagoda
Jagoda 26.02.2020, 22:02
Słyszałam opinię że za tymi plakatami stoi Andrzej S. bo się skłócił z państwem rządzącymi Oleśnicą na tle finansowym
Śmieciowym skytożercom mówimy stanowcze NIE
Śmieciowym skytożercom mówimy stanowcze NIE 27.02.2020, 17:57
Hm.... ciekawa koncepcja .....
Nie dajcie się nabrać.
Nie dajcie się nabrać. 26.02.2020, 18:07
E tam, wszystko pod publiczkę, i tak przejdzie podwyżka. Chwyt marketingowy, że niby taki pluralizm w Radzie Miasta.
Radny bezradny
Radny bezradny 26.02.2020, 17:56
Jeden radny?A można zachorować?wtedy Janek nie może krzyczeć. ..
serafin
serafin 26.02.2020, 17:48
A czego można się spodziewać po CZŁONKU z PO !!!!? Ma za zadanie uprzykrzyć ludziom życie za własną przegraną i jego partii Za poprzedniej kadencji próbował sprzedać szpital razem z kolesiami ,nie wypaliło mu ! teraz wraz ze wspólnikami tego dokonał !!!Wszyscy ci co na niego głosowali teraz mogą być dumni ze siebie !!!! Będziecie umierali pod drzwiami szpitala i nie będzie znikąd pomocy !

Pozostałe