Dwie nowe karetki w Oleśnicy

  • 26.02.2020, 10:21
  • hag
Dwie nowe karetki w Oleśnicy
Dzisiaj przed budynkiem szpitala w Oleśnicy odbyła się prezentacja dwóch nowych ambulansów ratownictwa medycznego.

Dwa nowoczesne auta dla powiatowego ratownictwa medycznego to samochody marki Volkswagen, wyposażone w najwyższym dostępnym standardzie.

Samochód oznaczony literą S to wspólny zakup Powiatowego Zespołu Szpitali i Starostwa Powiatowego. Koszt ambulansu zamknął się kwotą 440 tysięcy w proporcji wkładu 50:50. Drugie z aut oznaczone literą P zakupiono ze środków Ministerstwa Zdrowia za 400 tysięcy.

S - specjalistyczne (karetka S) tzw. „eski” to dawna karetka R. Ambulans S to karetka reanimacyjna, która jest używana w stanach zagrożenia życia. Jej obsługę stanowi minimum trzyosobowy zespół, w którym przynajmniej jedna osoba to lekarz. Jeśli żaden z członków obsady nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, czwartą osobą może być kierowca. W porównaniu do innych typów ambulansów to właśnie wyposażenie karetki S jest najbardziej rozbudowane oraz wyekwipowane w najbardziej zaawansowaną aparaturę medyczną.  

P - podstawowe (karetka P) posiadają obsadę składającą się z co najmniej dwóch ratowników lub pielęgniarek. Obecność lekarza w zespole ambulansu P nie jest wymagana – jeśli żaden z członków nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, trzecią osobą w zespole może być kierowca. Wyposażenie karetki P jest przystosowane do sytuacji takich jak wypadki, urazy i zachorowania, gdzie nie wymaga się udziału ambulansu S.

W symbolicznym przekazaniu aut uczestniczyli m.in. starosta powiatu oleśnickiego Jan Dżugaj z wicestarostą Sławomirem Kapicą oraz dyrektor PZSz Krzysztof Wywrot, a także załoga Pogotowia Ratunkowego.

Dyrektor Wywrot zapewnia, że karetka P jest wyposażona w standardzie karetki S.

hag

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lucjan
Lucjan 27.02.2020, 23:55
Super, cieszymy się bardzo!
Gwi
Gwi 26.02.2020, 13:14
Jedna karetka to wojewoda( pis) druga to w połowie szpital ( czytaj nfz czyli de facto skarb państea czyli PiS) . Jak śmie się więc tu lansować POwskie urzedasy z PO?!
aa
aa 26.02.2020, 12:57
Dlaczego brak komentarzy BRAWO BURMISTRZ? Bo jak były artykuły, zabrakło karetki to winiliście P.Burmistrza. Cynicy!
Najlepiej hejtować nie mając pojęcia w temacie.
Ja tylko mam nadzieje, że znajdą się załogi. Bo to tu tkwił problem, a....i jeszcze mądrzy ludzie, którzy nie wezwą karetki to bzdur nie zagrażających życiu.
Chcieliście karetki...macie...nawet dwie. Życzę wszystkim , żeby teraz nie było sensacji, że znowu lądował helikopter bo zabrakło karetki.
.
. 26.02.2020, 13:50
Tłumoku, jezeli dobrze przeanalizujesz temat i chwilkę pomyślisz, to zrozumiesz, że tak naprawdę w 3/4 zakup karetek został sfinansowany ze spuścizny po Dybizbańskim i z budżetu centralnego. Do tego zakupu w ok 1/4 dołożyl się powiat, a Bronsiowi to nawet się nie przyśniło, o jego partycypacji nie mówiąc. aa wygląda na to , że jesteś jednym z tych " niemądrych" wyborców Bronsia, bo nadal nic nie rozumiesz
c
c 26.02.2020, 13:38
tu żadnej nie ma żadnej zasługi burmistrza - 3/4 środków rządowych - bardzo żle rządzą platfusy
.
. 26.02.2020, 18:24
zasługi nie, ale jak były artykuły o braku karetek to winiliście jego!
jack
jack 26.02.2020, 12:28
Jedna karetka od PIS-owskiego wojewody. Druga w połowie sfinansowana ze środków szpitala, w którym Dybizbański zostawił ponad 8 milionów. A grzać się przyszli w świetle kamer "ojcowie" tego sukcesu z totalnej opozycji. Żenada.
miro
miro 26.02.2020, 18:23
Ale jak brakło karetki to winiliście burmistrza a nie wojewodę, a teraz jego zasługa. Owszem jego, bo on decyduje o ilości . Ale tyle hejtu co poszło na burmistrza jak lądował helokopter to bania mała.
n
n 26.02.2020, 18:39
a kto obiecywał zakup karetki w kampanii wyborczej ?- Jan Brońś a kto zrealizował zakup karetki ?znienawidzony przez oleśnickich oszołomów wojewoda z PiS ot taka drobna różnica - ale dobrze że jeszcze ktoś czuwa nad tym miastem
kaz