"Smyk" w Oleśnicy znikł

  • 26.02.2020, 08:43
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
"Smyk" w Oleśnicy znikł
Nie tylko on zamknął swoje podwoje.

Niedawno informowaliśmy, że swoją działalność kończy apteka Eskulap na Skłodowskiej i że z rynku zniknęła cukiernia Markiza na św. Jadwigi.
Swoje podwoje zamknął popularny "Smyk". Na ulicę Zamkową już po knyszę lub pitę nie pójdziemy. Zamknął się też sklep rybny na ulicę Klonowej. Nie ma już pizzeri na Lotniczej - w jej miejscu funkcjonuje sklep spożywczy.

Nasi czytelnicy często pytają o dwa puste lokale na ulicy 3 Maja. W pierwszym, na rogu z Zamkową, w okresie PRL-u mieścił się sklep z kryształami. Po roku 1990 prowadził w nim sklep spożywczy Juliusz Moździerz. Przedsiębiorca miał sieć sklepów Prima. Prima zbankrutowała, ale branża spożywcza w sklepie pozostała.

W lipcu 2016 roku ZBK ogłosił przetarg na wynajem. Przetarg był udany, a nowa dzierżawczyni miała w lokalu otworzyć sklep spożywczy sieci Lewiatan. Przez ponad trzy lata regulowała czynsz, ale nigdy nie rozpoczęła działalności. Miała problemy zdrowotne i w końcu, niedawno, zrezygnowała. Lokal ma zostać przejęty do końca marca i w kwietniu lub w maju odbędzie się przetarg na wynajem.  

Podobnie wygląda sytuacja ze sklepem vis-a-vis "Domu Chleba". Przez lata mieścił się w nim sklep rybny. Obecny dzierżawca otworzył w nim na krótko sklep spożywczy, potem rozpoczął remont i od tego czasu sklep od wielu miesięcy jest zamknięty. Czynsz najemca opłaca jednak regularnie i nie ma żadnych zaległości wobec ZBK.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 06.03.2020, 21:20
Nie ma Smyka?! gdzie ja teraz tosta zjem?
Dawid
Dawid 27.02.2020, 00:02
Masakra co by było jakby zamknęli pogodne centrum lub kaufland- murowany koniec świata!!!
Szkoda
Szkoda 26.02.2020, 16:20
Lipa panie, Olesnica traci blask.
Kr
Kr 26.02.2020, 15:02
Zaarać bronami tą wioskę.....nic tu nie będzie i nie powstanie ....zostawcie samych staruchów samych sobie na rynku ....to przez nich i nie udolnosc władz nie bedzie nigdy nic

Pozostałe