STOP DROŻYŹNIE! Oleśnica protestuje przeciwko kolejnym podwyżkom ceny za śmieci

  • 23.02.2020, 14:11
  • OAI
STOP DROŻYŹNIE! Oleśnica protestuje przeciwko kolejnym podwyżkom ceny za śmieci
To oddolna akcja mieszkańców Oleśnicy.

W wielu punktach Oleśnicy pojawiły się plakaty z hasłami przeciwko kolejnej podwyżce ceny za odbiór śmieci. "To wyraz sprzeciwu mieszkańców przeciwko drastycznym podwyżkom śmieci" - napisał czytelnik portalu olesnica24.com, który nadesłał do nas zdjęcia.

"Burmistrz Bronś wprowadza kolejną podwyżkę śmieci. Mówimy stanowcze "Nie" - czytamy na plakatach.

Na innych plakatach jest apel do radnych: "Radni brońcie nas przed drożyzną!".

Z informacji portalu olesnica24.com wynika, że za akcją nie stoi opozycyjna Oleśnica Razem. To oddolna akcja grupy mieszkańców Oleśnicy.

OAI

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

serafin
serafin 26.02.2020, 17:55
A czego można się spodziewać po CZŁONKU z PO !!!!? Ma za zadanie uprzykrzyć ludziom życie za własną przegraną i jego partii Za poprzedniej kadencji próbował sprzedać szpital razem z kolesiami ,nie wypaliło mu ! teraz wraz ze wspólnikami tego dokonał !!!Wszyscy ci co na niego głosowali teraz mogą być dumni ze siebie !!!! Będziecie umierali pod drzwiami szpitala i nie będzie znikąd pomocy !
a
a 26.02.2020, 10:55
link poniżej tłumaczy dlaczego cena wywozu śmieci idzie w górę
a
a 26.02.2020, 10:44
https://wiadomosci.onet.pl/kra…
.
. 26.02.2020, 08:17
Śmieci droższe niż w Warszawie ! No, no ...mają rozmach skur...
Dość Bronsia !
Dość Bronsia ! 25.02.2020, 17:03
Tylko REFERENDUM odwołujące Bronsia i tą jego wydmuszkę Radę Miasta. Na co czeka ta opozycja?
s
s 25.02.2020, 12:55
Nie dajmy na siebie przekierować kosztów przetwarzania odpadów. Odpady to potężne pieniądze. A my mamy za płacić za to że system dostaw jest źle skonstruowany.Po co PO zmieniła ustawę o odpadach z 97 roku? po to aby robić wały na śmieciach - oni po to tę ustawę zmienili aby na śmieciach zarabiać, w zarządach się poustawiali np kiedyś był Bronś dziś jest skarbnik miasta która zasiada w zarządzie Olszowa- nie są ważne zmiany systemowe a jedynie robienie dużej kasy.
MGK
MGK 25.02.2020, 12:18
Mają Gigantyczne Koszty
ekolog
ekolog 25.02.2020, 11:29
to moze zastanwomy sie nad tym jak miec mniej smieci. po co kupujecie tyle rzeczy w plastikowych opakowaniach, po co tyle smieci. wystarczy podjechac na nowe rataje naprzeciwko mcdonaldsa, ile smiec z Mcd tam jest. To burmistrz je tam zostawił czy wy??? przepelnione kosze na smieci, bo kupujecie jednorazowe ciuchy, nadmiar zywnosci, wszystko w plastiku- to burmistrz wam kaze kupowac? mniej smiecicie mniej płacicie, proste.
Do ekolog
Do ekolog 25.02.2020, 11:57
Ekolog, nie o tym mówimy. W kazdym mieście jest mnie więcej tyle samo śmieci. Dlaczego wobec tego w Oleśnicy jest drożej niż w Warszawie? Tam są ludzie bogatsi. Czyli bogaty placi mniej.
no greta
no greta 25.02.2020, 11:57
głupi jesteś i tyle ta twoja chora ideologia lewacka doprowadzi ludzi do wojny - to jest pazerność firm zarządzających wysypiskami - chcą zarabiać kokosy najmniejszym kosztem czyli podwyższając stawki za śmieci - szybko i dużo tu nie chodzi o rozwiązania systemowe a jedynie o kasę!
Ekonomista
Ekonomista 25.02.2020, 09:32
4 osobowa rodzina w Warszawie płaci 64zl, w Czeskiej Pradze 40 zł, a w Oleśnicy 96 zł. Tyle w tym temacie
Precz z dyktatorem
Precz z dyktatorem 24.02.2020, 19:58
Miasto budzi się.
Z naszymi marzeniami.
Szumem ulic woła mnie.
Miasto budzi się.
Nie jesteśmy sami.
Daj nam dzisiaj dobry dzień, dobry dzień.
Pioter
Pioter 24.02.2020, 19:45
Przez przypadek trafiłem na stronę gminy Oleśnica.. ale nie naszej oleśnicy, ale tej z woj. świętokrzyskiego. Cena za segregowane śmieci wzrosła od 1 stycznia 2020 do 10 zł/osobę.... Gratulacje za sprawne zarządzanie Bronsia..
https://gminaolesnica.pl/zmian…
 Aktywni Razem
Aktywni Razem 24.02.2020, 14:38
Czy usunęły je te same brygady , które w kampanii zaklejamy plakaty konkurencji?
Cuda panie, cuda  się  dzieją w tym mieście
Cuda panie, cuda się dzieją w tym mieście 24.02.2020, 12:19
Wszystkie plakaty w nocy z niedzieli na poniedziałek za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęły.
ll
ll 24.02.2020, 10:56
No wreszcie.
p
p 24.02.2020, 10:49
Na sesje trzeba iść i pokazać tym radnym bezradnym co o nich się myśli. Drożyzna za Bronsia jest coraz większa. Przedszkole zabrał dotacje i też coraz droższe. Ciepła woda z MGK kosmos. Łupią mieszkańców i konca nie widać. Przecież za te śmieci to ponad 1100 zł więcej w czteroosobowej rodzinie zapłacę !
.
. 23.02.2020, 23:03
Tak Zbyniu, wszystko drożeje i to nie od dzisiaj!!! Znaczny wzrost cen np żywnosci odnotowano już w 2016 r, podobnie z gazem energią i wieloma innymi rzeczami. Problem w tym, że do tego wszystkiego Kołaciński nam nie dokładał, kombinował na różne sposoby jak ochronić Olesniczan przed nadmiernym wzrostem cen np za śmieci, bądź podatku. Wpadł na genialny pomysł cięcia niepotrzebnych etatów, zlikwidował kosztochłonną Straż Miejską, no i genialne posunięcie, okazało się , że Oleśnica może świetnie funkcjonować bez drugiego wiceburmistrza!!!! To były naprawdę znaczne oszczędności, dzięki temu mógł ceny np rzeczonych śmieci utrzymywać na przyzwoitym poziomie. A teraz przyjrzyj się temu co robi Bronś!!! Postępuje dokładnie odwrotnie, rozumiesz zatem teraz dlaczego mamy tak horrendalne podwyżki w Oleśnicy, praktycznie wszystkiego? No i śmieszna sprawa, próba zepchnięcia odpowiedzialności za taki stan rzeczy na rząd centralny, toż to kuriozum jakieś!!!
?
? 24.02.2020, 22:46
Zgadza się, to taka forma walki Bronsia z Pisem, chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, pogrążyć rząd w oczach Oleśniczam, no i przepchnąć bezboleśnie podwyżki, czyli dostać pieniadze które są mu potrzebne na różne fanaberie. Czy wy jeszcze temu czlowiekowi wierzycie choć trochę?
Ala
Ala 24.02.2020, 06:04
Gadasz głupoty i tyle. Co ma jedzenie , gaz i prąd do burmistrza nic! Cenny.
?
? 24.02.2020, 07:36
A co , jego to nie dotyczy?
Zbyniu
Zbyniu 23.02.2020, 22:30
Do ?Mówię ,to co sądzę .Mam prawo mowic co myślę .
TYLKO PYTAM
TYLKO PYTAM 23.02.2020, 22:05
Ostatnio czytalem, że Oleśnica jest bogata. Podobno na plucie 40 milionów. Skąd więc takie podwyżki dla mieszkanców?
tylko odpowiadam
tylko odpowiadam 29.02.2020, 11:34
te 40 milionów Nieomylny wydał na różne, słomiane, nikomu nie potrzebne "inwestycje" ....
RT
RT 23.02.2020, 22:13
Bo władza musi mieć na nagrody i tworzenie kolejnych posdek. Ponad 2 miliony przejada sam urząd Miasta. Propagandowe gazetki i itp. Wszytko kosztuje krocie
RT
RT 23.02.2020, 22:04
Rozrost administracji, ciepłe posadki i nagordy. A dla mieszkańców podwyżki. Taka sitwa rządzi
Zbyniu
Zbyniu 23.02.2020, 22:02
Wszystko bardzo drożeje żywnosc,opał,energia elektryczna,koszty pracy,ubezpieczenia pracownikow zajmujacych sie wywozka m.in.smieci,czy ludzie tego nie widzą ?W wielu miastach tez drozeje.
?
? 23.02.2020, 22:04
Zbyniu, co ty gadasz?

Pozostałe