UWAGA! TO NIE OSTATNIA PODWYŻKA ZA ŚMIECI W OLEŚNICY!

  • 21.02.2020, 18:39
  • rpr
UWAGA! TO NIE OSTATNIA PODWYŻKA ZA ŚMIECI W OLEŚNICY!
- Jeśli będzie pan ciągle głosował za podwyżkami, to system nigdy się nie zmieni! - wytknął Paweł Bielański (Oleśnica Razem) Janowi Mandatowi (klub Bronsia). A dla mieszkańców mamy złą wiadomość - władze miasta już zapowiadają kolejną podwyżkę. Najdalej za rok... Nawet niektórzy radni Bronsia zaczynają już mieć wątpliwości.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Oleśnicy była pierwszą, która omawiała projekt podwyżki ceny za odbiór śmieci. Burmistrz Jan Bronś zaproponował już drugi wzrost opłaty w tej kadencji. Na jej początku odbiór śmieci kosztował 12 zł od osoby. Teraz, po drugiej podwyżce, wyniesie 23,5 zł. Łącznie cena wzrośnie o 96 procent.

Skarbnik Joanna Jarosiewicz i Marcin Krawczyk, naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej, przekonywali, że wzrost ceny jest niezależny od samorządu. Wskazywali na lawinowo rosnącą tzw. opłatę marszałkowską za składowanie odpadów, na wzrost minimalnego wynagrodzenia w ZZO Olszowa, na wzrost cen energii i kosztów transportu.

Polemizował w tymi argumentami Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Przypomniał, że po podwyżce z 12 do do 17 zł burmistrz Bronś powiedział, że system się zbilansuje, chyba że opłata marszałkowska będzie wynosiła 500 zł. Tymczasem wynosi ona 270 zł. - Energia to promil kosztów działalności spółki w Olszowej, a z moich danych z MGK wychodzi, że wzrost kosztów transportu to 10 tysięcy zł rocznie - powiedział radny opozycji.

Damian Siedlecki (klub Bronsia) zapytał skarbnik wprost:

- Czy jest pani w stanie obiecać, że stawka 23,5 zł utrzyma się? Ile czasu?

- Trudno powiedzieć - przyznała skarbnik. - Chcielibyśmy, żeby była chociaż przez rok - dodała.

- W przyszłym roku znów podwyżka...? - pytał retorycznie rajca.

W tej sytuacji nawet Robert Sarna (klub Bronsia), choć powiedział, że w 90 proc. zgadza się z argumentacją podwyżki, to podkreślił, że to już drugi wzrost ceny, a "zielonego światła' nie widać i brakuje mu pomysłów na szukanie oszczędności w systemie. - Nie możemy co chwilę podwyższać ceny. Tak nie można iść - apelował.

Jedyna "dobra" wiadomość dla mieszkańców była taka, że pewna "ulga" dla rodzin wielodzietnych jednak pozostanie - maksymalna cena za śmieci dla rodziny liczącej od 4 osób wzwyż wyniesie 94 zł.

Wynik głosowania za projektem podwyżki w komisji by zaskakujący.

Wzrost ceny dla oleśniczan poparli tylko trzej radni - Jan Mandat, Mariola Aiyegbusi i Marek Czarnecki (wszyscy klub Bronsia). Przeciw był Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Dwóch radnych - Robert Sarna i Damian Siedlecki - wstrzymało się od głosu. Obaj są z klubu Bronsia, ale Sarna to lider Platformy w powiecie, a Siedlecki, jak ujawniła Panorama Oleśnicka, może wesprzeć ewentualne koło PO w Radzie Miasta.  

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dość Bronsia
Dość Bronsia 25.02.2020, 17:07
Tylko REFERENDUM odwołujące Bronsia i tą jego wydmuszkę Radę Miasta! Na co czeka opozycja?
Gość
Gość 25.02.2020, 15:15
Chcieliście Bronsia to macie !!! Mam nadzieje że to jego ostatnia kadencja partacz oszust i kombinator!!!
???????
??????? 25.02.2020, 13:08
Dlaczego akurat u nas taka histeria - Syców 23 zł, Gmina 23 zł, Międzybórz 22 zł, Warszawa 65 zł od mieszkania w bloku - jak mieszka 1 osoba to 65 jak dwie to 32,50 , 94 zł od domku jednorodzinnego - jak mieszka 3 osoby to 31.33 na miesiąc, Katowice z 13,50 na 21 zł. Czy tam też było tak histerycznie?
Masakra
Masakra 23.02.2020, 12:37
Nasz Burmistrz to szkodnik same podwyzki jak tylko przyjal gabinet czy cos wiadomo o podwyżce za centralne ogrzewanie czy ona bedzie kolejna po smieciach???
Olesnica
Olesnica 23.02.2020, 07:00
Nie mieszkańców kosztę ratusz chce się obłowić kasą.To skandal by mieszkańcy Oleśnicy dali się takim cwaniaką jak raruszowi łupić nas po kieszeni.
Olo
Olo 22.02.2020, 18:35
Bronś ostatnia kadencja. Dość tej sitwy. Kop wyborczy będzie soczysty
***
*** 22.02.2020, 15:45
Czy Szczujnia Enterprajses podała już, że winny Bielański?
semafory
semafory 23.02.2020, 10:18
.... pewnie jeszcze nie, ale w tajnej kwaterze na Mikołajczyka ustalana jest ostateczna wersja wydarzeń!!!!
Xxx
Xxx 22.02.2020, 14:41
My w gminie Twardogóra płacimy 28 zl od osoby i mowa o możliwej podwyżce w przyszpym roku jest już w ulotce którą dostaliśmy w styczniu - więc i tak płacicie mniej.
Mieszkaniec Oleśnicy
Mieszkaniec Oleśnicy 22.02.2020, 14:45
Widocznie wasz burmistrz potrafi przekonać was do swoich decyzji .A nasz nas potrafi tylko wkurzac
Olszowa
Olszowa 22.02.2020, 09:05
Mordy w kubeł, dawać kasę ona mam się należy! Brakuje nam już na nagrody i premie :(
Szerszeń
Szerszeń 22.02.2020, 07:53
Radny Jan Mandat myśle ,ze będziesz miał jaja tak jak w bieganiu i zagłosujesz nie za podwyżka , weź przykład z kolegów z komisji
coe
coe 22.02.2020, 07:59
Nie wierz w to. Janek to moje najwieksze rozczarowanie
Olo
Olo 22.02.2020, 07:28
Bronś to emeryt. Jemu się nic nie chce. Najważniejsze zarządzanie to obciążanie kieszeni mieszkańców kolejnymi podwyżkami. Zły gospodarz
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 23.02.2020, 15:29
Bronś - gospodarzem ???? On się nawet na gospodarza domu nie nadaje !!!!
Odpowiedzialni za Oleśnicę
Odpowiedzialni za Oleśnicę 22.02.2020, 08:43
Czas przerwać ten nieudany eksperyment !!!!
.
. 21.02.2020, 23:20
Śmiać mi się chce, niektórzy probronsiowi radni cały czas myślą ,że od nich coś zależy, są też radni zaprawieni w bojach którzy nie mają złudzeń, poddali się już, biorą tylko diety, są też w RM ludzie którzy parę lat temu zasadzili gościowi siarczystego kopa w d..ę. No i wtedy Oleśnica przez chwilkę normalnie funkcjonowała. Wielkie podziękowania dla pana Wojtka.
Zobaczycie
Zobaczycie 21.02.2020, 22:51
Jeszcze Bronś będzie prosił Augustusa o wsparcie jak mu się większośc w radzie sypnie.
ks. Sowa
ks. Sowa 22.02.2020, 10:15
.... swoim tubalnym głosem ....
Marianne Dashwood
Marianne Dashwood 21.02.2020, 22:02
Wieczorem gdzieś na Mikołajczyka....

- Halo, Joaśka , coś ty tam nagadała na tej komisji?!
- No wymsknęło mi się.... Wybacz.
- Nikogo już wysłać nie można! To ja ciebie daje zamiast Paprot...zamiast Edyty, co by się nie powiązała, a ty Brutusie mój tajny projekt Podwyżka Plus zdradzasz?!
- A bo ten Siedlecki mnie zaskoczył...
- Temu gorliwemu neoficie to ja nigdy nie ufałem i nie ufam. Damianus Augustus , cholerny Rzymianin się znalazł... Gdzie Rzym gdzie Krym a gdzie lokalne buraki....
- To co robimy?
- Pionizujemy, Joanna , pionizujemy!
- Eee .... To znaczy ?
- Do pionu ich ustawiamy raczej nie inaczej. Cienko panowie SS zaśpiewają oj cienko. Aha, Aśka, a ten Janek Mandat to brata nie ma?
- Czy ja wiem... A czemu pytasz?
- Bo chłop, he he, każdą podwyżkę poprze. I takich radnych nam potrzeba! Dobranoc!
Sowa & Przyjaciele
Sowa & Przyjaciele 22.02.2020, 08:56
- A, ha, Aśka, a przy okazji zwiększamy, to znaczy zwiększysz środki na mój łącznik. Daj tak całego melona, to i nawierzchnię podgrzewaną się zrobi, żebym błota do pałacu nie przynosił ....
- Ale Szefie .....
- Aśka - a większą dietę w Olszowej to chcesz pobierać ???
- Mój ty Pączusiu, dziękuję słodki książę .....
- No Aśka, dość nawilżania - i do roboty..... do roboty ..... A ja idę się zdrzemnąć .......
.
. 21.02.2020, 22:49
W punkt. Radni Bronsia to semafory.
.
. 21.02.2020, 22:43
Z tym Mandatem to trochę grubo, ale zgadzam się, nie ma co oszczędzać.... hmmmm , chyba nie ma kogo?
cała oleśnica biega bez janka
cała oleśnica biega bez janka 21.02.2020, 22:49
Cała prawda o gościu ktory niezależność nam obiecywał i dbanie o nas
Lizzy
Lizzy 21.02.2020, 21:36
Rodzina 4osobowa zaplaci wiecej niz w Warszawie. Po kolejnej podwyżce pewnie wiecej niż w Londynie. Tak trzymajcie Bronsiomaniacy!
Kolejarz
Kolejarz 21.02.2020, 21:31
Nieomylny zagrzmi na sesji ruki pa szwam i WSZYSCY jego radni beda za podwyzka. A za rok za kolejna. To semafory i to przestraszone bo bez Nieomylnego sa jak dzieci we mgle
Oj bo Janek będzie zły
Oj bo Janek będzie zły 21.02.2020, 20:10
Zapewne Siedlecki z Sarną już żałują swoich słów.
Klonowa
Klonowa 21.02.2020, 19:56
Moze PO sie postawi? Jest na to szansa?
.
. 21.02.2020, 20:05
Nie, nie ma.
Jarek
Jarek 21.02.2020, 19:53
Do mam nadzieje Siedlecki nie jest w PO
Mam nadzieje
Mam nadzieje 21.02.2020, 19:49
Brawo panowie z PO (Siedlecki i Sarna ) , ale czy będą mieli jaja ci dwaj inni z PO Leszczulowski i ten drugi
podwyżka będzie i basta
podwyżka będzie i basta 21.02.2020, 19:59
Nie miejcie złudzeń ! Kasprzyzak który ma teściową w UMO i Leszczyłowski karnie będą za. Sarnę też złamią. Siedlecki sie wstrzyma. Nic to nie da. Bronś locuta, causa finita , Brons przemówił, sprawa zakończona
Radny Ka.
Radny Ka. 22.02.2020, 10:23
Mamusia mnie nie bije .... Dobrze .... No już dobrze .... zagłosuję tak jak mamusia chce ......
Ochódzki
Ochódzki 22.02.2020, 08:36
W skład opłaty śmieciowej wchodzą też wynagrodzenia członków rady nadzorczej ZZO Olszowa, więc czym te śmieci są droższe, tym .... Koniaczek ????
Uuu
Uuu 22.02.2020, 16:01
Ales ty prosty.....

Pozostałe