Czy to był program wyborczy, czy to jest kłamstwo wyborcze? - pyta Jana Bronsia Wojciech Zborowski

  • 21.02.2020, 08:58
  • Grzegorz Huk
Czy to był program wyborczy, czy to jest kłamstwo wyborcze? - pyta Jana Bronsia Wojciech Zborowski
- W temacie organizacji ruchu w obrębie Rynku był sporządzany audyt - tłumaczyła Edyta Małys-Niczypor. - - Czy to audyt sporządzony przez pana Andrzeja Sowę? - pytała ironicznie Monika Romanowicz

Na posiedzeniu Komisji Budżetu i Infrastruktury Rady Miasta przyszli  Monika Romanowicz i Wojciech Zborowski, oleśniccy przedsiębiorcy. Romanowicz kandydował na burmistrza Oleśnicy w roku 2018.

Oboje cierpliwie czekali, aż przewodniczący komisji Robert Sarna udzieli im głosu. Nastąpiło to pod koniec obrad. Monika Romanowicz, zwracając się do radnych i uczestniczącej  w posiedzeniu wiceburmistrz Edyty Małys-Niczypor, zarzuciła komitetowi Bronsia niewywiązanie się z obietnic wyborczych. Konkretnie chodziło jej o jedno z haseł mówiące o o ożywieniu oleśnickiego Rynku.

- To kompletny brak odpowiedzialności za program wyborczy - oceniła.

Wtórował jej Wojciech Zborowski, pytając:

"Czy to był program wyborczy, czy to jest kłamstwo wyborcze?

Monika Romanowicz uzasadniała swoje pretensje wobec władz miasta, mówiła o tym, że ogromnym problemem jest deficyt miejsc parkingowych w obrębie Rynku. - Trudności z parkowaniem, mają zarówno petenci ratusza, jak i potencjalni klienci pobliskich sklepów. Były obietnice, skończyło się na deklaracjach - stwierdziła.

Z taką tezą nie zgadzał się dyrektor Sekcji Dróg Miejskich.

- Moim zdaniem twierdzenie, że we wskazanym rejonie nie ma gdzie parkować jest mylne, bowiem strefa płatnego parkowania spowodowała, że funkcjonuje tu rotacja pojazdów - mówił Krzysztof Fink. - Przedstawiony przez państwa projekt wprowadzenia nowych miejsc parkingowych w Rynku jest nie do końca uzasadniony - dodał.

Zdaniem Finka nie ma ekonomicznego uzasadnienia nowych miejsc parkingowych w strefie i nie ma gwarancji, że konserwator zabytków na to się zgodzi. - Poprzyjcie swój program i mój wniosek - nalegała jednak Romanowicz.

Stwierdziła też stanowczo, że Rynek umiera i warto, aby władze wzięły przykład z Kępna, Krotoszyna, czy Ostrowa Wielkopolskiego.

- Nie realizujecie programu wyborczego - powtarzała Monika Romanowicz. - Realizujemy wszystkie obietnice wyborcze - odpowiadała jej Edyta Małys-Niczypor. - W temacie organizacji ruchu w obrębie Rynku był sporządzany audyt. Znalazły się w nim m.in. sugestie mieszkańców centrum miasta, którzy nie zgadzają się na wzmożony ruch pojazdów w tym miejscu, związany z hałasem i zanieczyszczeniem powietrza. Trzeba ich także zrozumieć - tłumaczyła.

- Czy to audyt sporządzony przez pana Andrzeja Sowę? -

pytała ironicznie Monika Romanowicz. - Jeżeli chcecie, aby audyt czy ankieta były transparentne, zróbcie je dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko Rynku. Przecież Rynek jest dla wszystkich oleśniczan - podkreślała.

Z wypowiedziami Moniki Romanowicz nie zgadzali się radni Bronsia.

Marek Kamaszyło podkreślał, że władze z dużą intensywnością pracują nad tym, aby spełniać oczekiwania mieszkańców przede wszystkim te zawarte w programie wyborczym.

- Jak to w życiu bywa, często na swojej drodze spotykają obiektywne trudności, takie jak w przypadku problemu z przejęciem dworca PKP. To nie jest od nas zależne - powiedział.

Przewodniczący komisji Robert Sarna stwierdził, że musi dokładnie zapoznać się z sugestiami przedsiębiorców i obiecał, że w lutym udzieli informacji na ten temat.

- Należy podejść ze spokojem do tego tematu, mamy jeszcze 4 lata kadencji, więc jest czas, żeby z rozwagą ten problem rozwiązać - mówił Grzegorz Żyła.

Monika Romanowicz przekazała swój wniosek i załączone propozycje zmian komunikacyjnych w obrębie Rynku. A Wojciech Zborowski, posługując się smartfonem, przeczytał na głos zaczerpniętą z jednego z portali wypowiedź burmistrza Oleśnicy, w której życzył on mieszkańcom realizacji wyborczych deklaracji. Zborowski ocenił, że to duża niekonsekwencja gospodarza miasta.

WNIOSEK
Wnoszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego ujęcia w planie na 2020 rok uruchomienia dwóch przejazdów w Rynku wraz z miejscami parkingowymi, który stanowi realizację programu wyborczego Komitetu Wyborczego Jana Bronsia, którego radni stanowią większość w Radzie Miasta Oleśnica i z którego komitetu wywodzi się burmistrz. Uruchomiony do tej pory przejazd od strony ulicy Kościelnej przez Rynek, bez możliwości parkowania, stanowi tranzyt przejazdu i bez miejsc parkingowych nie pełni oczekiwanej i założonej w programie funkcji. W załączeniu graficzna lokalizacja miejsc parkingowych, (...), wraz z propozycją umieszczenia znaków drogowych, których celem jest umożliwienie parkowania samochodów dla klientów Rynku i Urzędu Miasta Oleśnica godzinach 6 - 22 bez możliwości parkowania na stałe w godzinach 22 - 6 oraz korzystania z abonamentów miesięcznych. Takie rozwiązanie jest najbardziej
optymalne pod względem logistycznym i kosztowym dla mieszkańców Rynku i jego klientów.

 

Grzegorz Huk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.02.2020, 00:25
Z innego tematu: w dniach 28.02.-01.03.20 we Wrocławiu odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki i Wolnego Czasu. W oleśnickim samorządzie zatrudniono znaczący sztab ludzi, ale próżno szukać Oleśnicy tu: http://mttwroclaw.pl/lista-wys…
Klio
Klio 24.02.2020, 15:02
A ulany paździerz fotoplastikon śpi!!
Marian
Marian 25.02.2020, 04:01
Wybraliscie starego zacofanego dziada to macie za swoje, ale ze jeszcze niektorzy go chwalicie. On pluje wam w twarz, a wy mowicie ze tak.ma byc, to przyjedzcie do Twardogory i poznacie mlodego burmistrza. Młody umysl widac lepiej pracuje od starego. Normalnie jak was oszukal w wyborach powinno sie takiego odwolac ze stanowiska.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.02.2020, 18:44
Warunkowanie ożywienia oleśnickiego rynku dodatkowymi miejscami parkingowymi jest co najmniej śmieszne. Można byłoby taki wniosek uznać za poważne myślenie o ożywieniu tego centrum miasta, gdyby chodziło o dziesiątki miejsc parkingowych, a nie o kilka. W tym przypadku raczej chodzi o wzrost obrotów jednego podmiotu. Ożywienie otoczenia ratusza to zupełnie inne działania. To, co powyżej jest zwykłą stratą czasu.
Do roboty
Do roboty 24.02.2020, 15:07
Miejsca parkingowe z obu stron rynku - taki jest program wyborczy Jana Bronsia. Miejsca mają służyć petentom i klientom. Ożywienie to kolejny temat- problem bardziej złożony, w który muszą być zaangażowani radni, stowarzyszenia i przedsiębiorcy. Musi się chcieć robić, a nie tylko narzekać, że nie nic się nie da. Blokujecie takimi negatywnymi opiniami JB, bo znając go dawno już by to zrobił, ale nie chce stracić elektoratu. Panie Krzysztofie proszę skupić się na wniosku, który dotyczy realizacji programu wyborczego. Gdyby w DH była sala wystawiennicza, jak Pan postulował, to też potrzebne są miejsca, tak?. Te miejsca to przesunięcie "zasieków", pomalowanie kliku białych kresek. Jaki to koszt? W czym tkwi problem? Zazdrość i zawiść, że dotyczy tylko DH. Miejsca całego rynku dotyczą innych lokali też. Zapytajcie, dlaczego pouciekali z rynku. Na tą chwilę jest nikomu niepotrzebny przejazd!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.02.2020, 00:26
Brak odwagi, by podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem? Jaki z tego wniosek? Taki, że to, co anonimowe - nic nie jest warte.
.
. 24.02.2020, 15:53
Że jak ty piszesz, blokujemy burmistrza negatywnymi opiniami? Drwisz sobie, czy jak? Wiesz ile negatywnych opinii było o gazetce za 16 tysięcy? Albo na temat podwyżek cen śmieci , podatków i tworzenia zbędnych syanowisk w Ratuszu? Tysiące, i co? Jakoś burmistrz się nie zablokował, wręcz przeciwnie jest coraz gorzej. Co ty miszczu opowiadasz? No i pytanko za 100 punktów, kto wycofał ruch samochodowy z Rynku i polikwidował miejsca parkingowe? No miszczu?
Barbara
Barbara 24.02.2020, 12:36
Panoe Krzysztofie pronuje pojedzic po innych miastach a potrm sie wypowiadać. Zapraszam do Namyslowa. Rynek tetni zyciem bo wokol sa miesjsca pna szereg parkingów dla samochodów. To normalne ale widac nie dla zacofanych Olesniczan i satrego burmistrza potrzebującego swietego spokoju w centrum zamiast w parkach. Dlatego nie mysli on urzedowaniu a o wegetowanuu za.wasze pieniądze. A.podobno obiecal.wam tp w progra.ie wyborczym.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.02.2020, 00:28
A ja proponuję popracować nad pisownią w języku ojczystym.
m
m 22.02.2020, 14:35
A może tak jak proponował M. Kołaciński (jakaś angielska nazwa) - ograniczone do godziny parkowanie na pierzei północnej, załatw sprawę w UM, kup coś, zjedz w restauracji i wyjeżdżaj.
G
G 23.02.2020, 18:03
Woonerf. Kołek planował woonerf jak w Łodzi. Przejazd od Prusa przez narożnik z Traugutta do Kościelnej. Ograniczony, jednokierunkowy ruch pojazdów z pierwszeństwem pieszych, kilka zatok postojowych z ograniczenim czasowym, nowe nasadzenia krzewów i ławki. Rynek miał się zazielenić. Ale nie było mu dane tego zrealizować.
nie blokujcie Janka niech robi parking
nie blokujcie Janka niech robi parking 22.02.2020, 16:09
cel powstania parkingów po obu stronach: to dostęp klientów do usług oferowanych w rynku, jako jeden z elementów jego ożywienia, na czym radnym zależy. Bezpłatna godzina, parking tylko do wieczora a potem zakaz parkowania. Czemu blokujecie Jana i jego ekipę?
...
... 22.02.2020, 19:24
Janek już zrobił przejazd bokiem rynku i jego zdaniem zrobił to, co obiecywał. To nic nie ożywiło.
Sylwia
Sylwia 25.02.2020, 04:06
Przejazd to nie parkowanie wiec jac jak przejazd moze ozywic.
ks. Sowa
ks. Sowa 23.02.2020, 08:20
Menele to jedyne ożywienie rynku .....
do ks.Sowa
do ks.Sowa 23.02.2020, 18:08
@ks.Sowa nawet meneli tam nie ma, jest ratusz i urzednicy
.
. 22.02.2020, 01:07
Mnie to gó.....o obchodzi co myśli Zborowski , i jaki plan ma Bronś.
Mają się dogadać w sprawie ożywienia Rynku, i to szybko!!! Obaj są sąsiadami, najbliższymi, jeden twierdził w kampanii , że Rynek musi ożyć, drugi mówił , że Kołaciński nie da rady. Cóż , panowie macie 1 rok( słownie jeden rok czasu ) .
Jarosław
Jarosław 25.02.2020, 13:40
Bo co pójdziesz do komitetu PiS na skargę czyli do byłego Burmistrza M. K.
Damian
Damian 22.02.2020, 12:26
Piękne i mądre słowa a zarzuty w żaden sposób nie jest burmistrz w stanie wytłumaczyć bo tak działa Brons.
Metalica Ola
Metalica Ola 21.02.2020, 22:37
Oj Oleśnico, zyjesz w ciemnogrodzie stworzonym przez autorytalny rzad burmistrza czytaj dyktatora, ktoremu karlowate drzewa i metalowa Ola sie klaniaja i puste lawki czekaja..
So
So 21.02.2020, 21:58
Ożywić rynek wpuszczając więcej samochodów. No na prawdę świetny sposób na ożywienie rynku. Gratuluję pomysłu! Może od razu proszę powiedzieć ze chodzi o ożywienie stokrotki. Porażająca jest czasami ludzka hipokryzja.
Tomek
Tomek 21.02.2020, 22:42
Byle co zjesz i.byle co gadasz i.karmisz ludzi fekaliami.
Bez produkcji handlu i uslug nie ma pracy a bez pracy nie za co zyc wiec Olesnicki rynek jest pomnikiem i antyreklama miasta.
.
. 22.02.2020, 08:19
Zborowski obniz cene wynajmu a nie niszcz Rynku bo chcesz zarobic pare groszy...
do Tomek
do Tomek 22.02.2020, 15:46
@Tomek jak razie do burmistrz zrobił tranzyt przez rynek, zamiast go ożywić mi.n. poprzez mejsca parkingowe po obu jego stronach; coś mi się Tomek wydaje, że tam mieszkasz i blokujesz takimi wypowiedziami program wyborczy burmistrza, co z tego Ty masz?
tyle
tyle 21.02.2020, 17:08
Zrobienie z Rynku parkingu to idiotyzm!!!
Moje Kepno
Moje Kepno 21.02.2020, 22:47
To zapraszam do nas do mojego rodzinnego miasta Kepna. Zobaczycie kto jest idiota.
Tutaj rynek tetni zyciem bo nikt nam nie ogranicza prawa do parkowania gdzie w srodku rynku tez jest ratusz w ktorym miesci sie przyjazny ludziom urzad miasta.
EWE
EWE 22.02.2020, 10:28
A może weźmy przykład z Wieruszowa .....
!
! 22.02.2020, 08:20
To jedz do Kepna. W Olesnicy ludzie stawiaja na miejskie rowery imprezy sportowe i zdrowy tryb życia. A nie parkingi gdzie sie da
sypialnie
sypialnie 22.02.2020, 15:48
Pochodzę z Kepna i tam są miejsca parkingowe, wynajęte sklepy i ludzie, tak jak to powinno być, a nie tak jak w Olesnicy - pustynia i sypialnia w sypialni Oleśnica
.
. 21.02.2020, 13:56
Panie Zborowski, przypomnę panu że sąd w trybie wyborczym nakazał Bronsiowi wycofanie materiałów w czasie kampanii. Niech pan zgadnie, czy na nich umieszczone było kłamstwo czy prawda? Myślę, że zna pan odpowiedż i nie powinien pan mieć złudzeń co do tego, czy Bronś wywiąże się z obietnic danych mieszkańcom.
Renata
Renata 21.02.2020, 22:58
Tak beszczelnie sie podkrada elektoratinnym kandydatom i chce uniknac odpowiedzialnosci za deklaracje wyborcze.
ubaw
ubaw 21.02.2020, 13:36
pomogła wygrać Bronsiowi wybory a teraz przyszła pytać o wywiązanie się z obietnic? mam wrażenie że przed wyborami byli dogadani? a dziś ta umowa nie została zrealizowana? stąd frustracja tych oboje? - kwiaty były gratulacje były ale za tym nic nie poszło.?
ubawiona
ubawiona 22.02.2020, 15:50
To nie pytanie, tylko przypominanie. Twoje wrażenia ...mnie bawią... jak i to, że kwiaty widziałeś... może swoje... albo w swojej robujanej wyobraźni
Pytam
Pytam 21.02.2020, 13:18
Pani Romanowicz , jest pani conajmniej śmieszna żeby nie powiedzeć dziecięco naiwna!!! Jest takie zdjęcie , na którym to pani jako jedna z pierwszych z uśmiechem na ustach i z kwiatami w ręku gratulowała zwycięstwa wyborczego panu obecnie pełniącemu obowiązki burmistrza tego miasta. Czyżby nie znała pani olesnickich realiów i nie wiedziała co się dzieje w Olesnicy pod rządami tego pana od prawie 30 lat? Na co pani liczyła, proszę odpowiedzieć?
do kłamusza "pytacza"
do kłamusza "pytacza" 22.02.2020, 15:53
Pytaczu, bez imienia i nazwiska, pokaż to zdjęcie, bo przekopałem cały internet i nie znalazłem? Czemu kłamiesz? Chyba Cię tam wówczas nie było, a może byłeś, jak byłeś to czemu kłamiesz? takie nawyki, prawda
!
! 21.02.2020, 12:26
Dobrze ze nie zrobili tych przejazdów i parkingów w Rynku. Pewnie pomysł był Grzesia bo tylko on ma takie głupie pomysły (patrz strefy piknikowe i idiotyczne tablice). A Pani Romanowicz i kolega biznesmen po prostu chcą mieć parking pod stokrotką kosztem Oleśnickiego Rynku!!!
Do roboty
Do roboty 22.02.2020, 16:02
Chyba, w rynku dawno nie byłeś. Przejazd już jest. Drugi etap - parkingi- przeciąga się już rok... Dlaczego nadal nie ma parkingów z obu stron rynku dla najemców lokali i klientów ratusza? Kto stawia opór, mieszkańcy rynku? a pozostali mieszkańcy nie liczą się? Co obiecywał burmistrz w kampanii... aha, takie kupowanie elektoratu Pani Romanowicz... i cisza... może głuptaki się nie zorientują jakie my spryciarze... aby wygrać, a potem jakoś to będzie, nikt nas nie będzie rozliczał? Otóż, nie będą Was rozliczać z każdego punktu wyborczego oraz zadań gminnych. Do roboty .... jak mówi Pan Janek
Jola
Jola 21.02.2020, 22:54
Chyba ktos powierzchownie przeczytal artykul bo Pani Monika Romanowicz wystepowala w imieniu przedsiebiorcow rynku i wszystkich mieszkancow ktorzy powinni miec prawo do korzystania z Rynku w swoim miescie a nie musieli zazdroscic innym powiatowym miastom gdzie ryneki sa przeciez twierdza dla jej wlodarzy.
.
. 21.02.2020, 12:22
Panie Żyła, o 4 lata za długo.
Brawo Grzesiu
Brawo Grzesiu 22.02.2020, 16:03
A tobie co? zazdrość ? że jako jeden z niewielu radnych jest aktywny?
ks. Sowa
ks. Sowa 21.02.2020, 12:18
A, co tak Żyłę siekło ???? Wczorajsze, nawilżane adwokatem, pączki .....
Ks.Grzegorz