Czy w Radzie Miasta Oleśnicy powstanie koło Platformy Obywatelskiej?

  • 21.02.2020, 08:48
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Czy w Radzie Miasta Oleśnicy powstanie koło Platformy Obywatelskiej? Czy Robert Sarna utworzy koło PO w samorządzie Oleśnicy?
Obecnie nazwa Platformy nigdzie się odnośnie samorządu Oleśnicy nie pojawia....

Rada Miasta Oleśnicy to samorząd, w którym swoich radnych ma Platforma Obywatelska, ale mało kto o tym wie. Robert Sarna, Michał Kasprzyszak i Paweł Leszczyłowski to radni klubu Jana Bronsia, którzy startowali z komitetu Jana Bronsia i są radnymi Jana Bronsia. Nazwa Platformy nigdzie się więc odnośnie samorządu Oleśnicy nie pojawia.

Platforma chciałaby, aby ta kuriozalna sytuacja się zmieniła. Nie chodzi o rozstanie z klubem Bronsia, ale o zaakcentowanie w Radzie swojej obecności.

Do utworzenia koła potrzebni są trzej radni. Podobno jednak Leszczyłowski nie jest entuzjastą tego pomysłu. Pomoc w utworzeniu koła ma jednak Damian Siedlecki, który w sprawie herbów zdystansował się zdecydowanie od Bronsia i zadał kilka trudnych pytań w sprawie Atola. Jeśli zdecydowałby się on na akces do PO (był już kiedyś jej członkiem) i z pomysłu nie wycofa się radny Kasprzyszak, to PO utworzy swoje koło. W klubie Bronsia byłoby ono języczkiem u wagi, a nazwa "Platforma" pojawiałaby się częściej  w przestrzeni publicznej. Dla partii byłby więc to czysty zysk...

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fijola
Fijola 21.02.2020, 14:33
Panie Leszczyłowski pokaż Pan, że jesteś Pan mężczyzna. Przestań Pan "chlipać" w rękaw Bronsia. On i tak takich postaw nie szanuje.
wyborca
wyborca 21.02.2020, 12:54
Ale jest też kilku byłych peowców, którzy do Bronsia wrócili i mu wiernie służą. Np. Horbacz.
wyborca
wyborca 21.02.2020, 12:52
PO jest całkowicie pod butem Bronsia. Starało się wyjść spod jego zależności, ale ci, którzy byli tego zwolennikami już dawno z PO zostali usunięci. Bronś kontroluje PO i kontrolować będzie, bo nie ma tam już nikogo, kto by się jemu postawił.
!!!
!!! 21.02.2020, 12:44
Leszczyłowski na pewno nie do PO! Jego osoba jaka reprezentuje nie zasługuje na to!
Leszek
Leszek 21.02.2020, 12:24
Jest szansa , że pan Damian będzie niezależnym radnym . Takim zresztą był w poprzedniej kadencji , podobnie jak radna Lipska. Aż miło się ich słuchało...
Taka prawda
Taka prawda 21.02.2020, 11:49
Ale z kim z Leszczyłowskim? Kasprzyszak? Przecież jego teściówa to pracownik Urzędu Miasta. Jaka niezależność? To są zbyt slabe jednostki. Klepną wszystko co Bronś każe
Kasta
Kasta 21.02.2020, 09:58
Sarna chce być przewodniczącym i poświęci wszystko żeby tak się stało, koniec układów PO z Bronsiami.
MGK
MGK 21.02.2020, 14:41
A mógł zostać Panem Kierownikiem .....
KGM
KGM 25.02.2020, 12:54
Na pierwszym spotkaniu z załogą robson kakałko narobił po kołnierzyk...
Oleśnica  słynie z zawodofców.
Oleśnica słynie z zawodofców. 21.02.2020, 15:10
Był, nawet najsłynniejszym bo jednodniowym.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 21.02.2020, 19:10
No, to przesuniemy go na inny odcinek, na przykład do Atola ....
PO
PO 21.02.2020, 09:38
To koło jest od ponad roku i Siedlecki nie jest nikomu potrzebny. Coś kiepskie macie informacje.
sprawdzam
sprawdzam 21.02.2020, 09:08
Zobaczymy jak zagłosują w sprawie opłaty za śmierci. Jeśli się wstrzymają lub będą za, to szkoda słów. To będzie papierek lakmusowy, kogo bardziej słuchają, ludzi czy władzy.
?
? 21.02.2020, 14:10
Podejrzewam że sprawa śmieci to tylko formalność.
.
. 21.02.2020, 09:37
Człowieku, to tylko gra pozorów, dla zmylenia przeciwnika wykonują ruchy maskujące aby wygladało, że niby są niezależni. Nie daj się oszukać, są pod butem i tyle. Bronś takiego Sarnę wciąga lewą dziurką od nosa.
sprawdzam
sprawdzam 21.02.2020, 17:21
Niestety chyba masz rację.

Pozostałe