Radni zostali oszukani?

  • 19.02.2020, 09:50
  • OAI
Radni zostali oszukani? Krzysztof Dziedzic
"Po upływie 11 miesięcy już wiemy, że radni zostali oszukani" - taką tezę stawia radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Oto jego komentarz do projektu podwyżki ceny za odbiór śmieci, autorstwa Jana Bronsia:

"Radni otrzymali autorską uchwałę burmistrza Oleśnicy w sprawie zmian stawek opłaty za wywóz odpadów. Jan Bronś proponuje by zaledwie po roku (!) mieszkańcy obciążeni zostali kolejną podwyżką. Od objęcia władzy przez Jana Bronsia tzw. opłata śmieciowa w nieco ponad rok wzrasta o 96%.

Dodatkowo przy obecnej podwyżce rodziny wielodzietne zostają POZBAWIONE dotychczasowej zniżki. Niecały rok temu burmistrz J.Bronś zmieniając zasady naliczania opłat twierdził na sesji Rady Miasta, że podwyżka (42%) pokrywa koszty systemu gospodarki odpadami w Oleśnicy. W zapewnieniach wtórował mu przewodniczący Rady Miasta. Radni klubu Jana Bronsia uwierzyli w słowa burmistrza i zagłosowali "ZA" podwyżką.

Po upływie 11 miesięcy już wiemy, że radni zostali oszukani.

Gdy w ubiegłej kadencji burmistrz Michał Kołaciński przedstawił Radzie Miasta uchwałę o podwyżce wynoszącej 2 zł (20%) to radni ówczesnej opozycji rozdzierali szaty, zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

Były płomienne oświadczenia radnych oraz ich zewnętrznych mentorów. Histeria była taka, że radnego Zbigniewa Nagórnego (wówczas członek SLD) za poparcie 20% podwyżki lokalni działacze SLD straszyli wykluczeniem ze struktur (później zrezygnował sam)" - napisał Paweł Bielański.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hjj
Hjj 20.02.2020, 11:32
Macie swojego Bronsia
.
. 19.02.2020, 22:14
Radni klub Bronsia nie mają własnego zdania. W radzie miasta robią za statystów. To urzędnicy rządza a nie Rada Miasta
serafin
serafin 19.02.2020, 19:44
Ale ci wszyscy bezradni radni strzelili sobie w kolano ! Skończą na śmietniku politycznej historii za wspieranie imperatora
JAK nie JAK tak!
JAK nie JAK tak! 19.02.2020, 19:44
Powołujący się na Warszawę nie piszą o tym: Najciekawsze na samym końcu!!!
Kwoty różnią się zależnie od liczby mieszkańców i typu zabudowy: domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego w domu jednorodzinnym, w którym wydzielono dwa takie lokale, oraz nieruchomości wielolokalowej. W razie niesegregowania śmieci opłaty będą dwukrotnie większe, przy czym jeżeli np. kilku mieszkańców bloku nie będzie segregowało odpadów, to podwójną stawkę zapłacą wszyscy.
ala
ala 19.02.2020, 19:41
Nie my ! tylko wy !!!!
:-(
:-( 19.02.2020, 17:27
Aleśmy se władze wybrali...
:))
:)) 19.02.2020, 17:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

?
? 19.02.2020, 18:04
Skazana Katarzyna K. wyje?
Dość dyktatury Bronsia!
Dość dyktatury Bronsia! 19.02.2020, 15:58
Opozycja niech w końcu zacznie zbierać podpisy za REFERENDUM w sprawie odwołania tego dyktatora Bronsia!
PKW
PKW 19.02.2020, 17:22
Czy w Oleśnicy pójdzie na referendum 5000 osób? Jeślu rak, to robimy!
można robić
można robić 19.02.2020, 17:49
Musi pójść przynajmniej 30% uprawnionych do głosowania aby referendum było ważne.Jak będzie mobililizacja mieszkańców to referendum może być skuteczne - jak są ludzie z ikrą i wiarą w zwycięstwo to niech organizują referendum projekt ma być oddolny czyli sami mieszkańcy muszą go zorganizować
rob
rob 19.02.2020, 12:56
Tak samo jak w 2017 roku - radni zostali oszukani, bo podwyżka o 2 zł nie była w stanie zbilansować systemu.
Yeti
Yeti 19.02.2020, 17:25
Bo ten system nigdy się nie zbilansuje. Miasto może dołożyć, ustawa daje taką możliwość. Kołek podniósł o 2 zł i resztę dopłacał. I nie było podwyżek, dotacje na dzieci były wysokie. Bronś też mógłby dopłacać, ale potrzebuje kasę na drogę do swojego domu i na wychwalające go portale oraz gazetku z propagandą.
Phi
Phi 19.02.2020, 11:55
Też mi niwina.
ta
ta 19.02.2020, 10:46
Nieomylny kłamał, kłamie i będzie kamał. A radni łykają wszystko jak pelikany
.
. 19.02.2020, 10:05
Radni Bronsia to zwykle semafory. Przyklepią bezrefleksyjne wszystko co im urzędasy wcisną. Każdą podwyżkę żałośni są też radni z PO, nie mają własnego zdania. Sedzą cichutko pod butem Bronsia zrobią wszytko co ich guru rozkaże.
.
. 19.02.2020, 17:26
Też jestem rozczarowany PO. Wstyd legitymizować taką hucpę uderzającą w mieszkańców. Wielkie rozczarowanie.

Pozostałe