NASZ NEWS: Podwyżka ceny za śmieci w Oleśnicy o prawie 40 procent! [AKTUALIZACJA]

  • 18.02.2020, 16:45
  • OAI
NASZ NEWS: Podwyżka ceny za śmieci w Oleśnicy o prawie 40 procent! [AKTUALIZACJA]
Czteroosobowa rodzina zapłaci rocznie prawie 1.200 złotych!

Władze Oleśnicy i radni z Klubu Jana Bronsia rok temu podnieśli cenę za odbiór śmieci z  12 zł na 17 zł.

Teraz szykują kolejną, niemal 40-procentową, podwyżkę: z 17 zł do 23,5 zł (dokładnie 38,5 proc). W sumie w porównaniu do 2018 roku cena za odbiór śmieci poszła w górę o 96 procent!

Czteroosobowa rodzina w Oleśnicy po podwyżce miesięcznie zapłaci 94 zł!

Przez całą poprzednia kadencję podnoszono opłatę tylko raz -  z 10 do 12 zł, czyli o 20 procent. Zdaniem obecnych władz należało wprowadzić wyższą podwyżkę wcześniej.

AKTUALIZACJA

Jest już komentarz do naszego newsa Oleśnicy Razem, opozycji w Radzie Miasta:

"Władza najlepiej sprawdza charakter człowieka" (Arystoteles)

W drogiej Warszawie po podwyżkach gospodarstwo domowe w bloku za odbiór śmieci zapłaci miesięcznie 65 zł (bez względu na ilość osób w rodzinie). W Oleśnicy rodzina 4-osobowa zapłaci co miesiąc 94 zł. Jan Bronś nie oszczędza już nawet rodzin wielodzietnych (powyżej 4 osób), którym odebrane zostaną dotychczasowe ulgi. Chyba wprowadzony przez obecnego burmistrza system odbioru odpadów nie działa poprawnie.

Natomiast system propagandowy ratusza działa świetnie, chociaż też kosztuje mieszkańców coraz więcej. Taki ekonomiczny paradoks.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekonomista
Ekonomista 25.02.2020, 09:33
4 osobowa rodzina w Warszawie płaci 64zl, w Czeskiej Pradze 40 zł, a w Oleśnicy 96 zł. Tyle w tym temacie
Marek Cukierberg
Marek Cukierberg 23.02.2020, 15:45
https://pl-pl.facebook.com/Sto…
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.02.2020, 16:09
Dzień dobry, cześć i czołem ! Pytacie skąd się wziąłem ?! Jestem Wesoły Janek ! Mam na Mikołajczyka domek, a w domku wodę, światło, gaz ! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Janek ! Mam...
oburzony
oburzony 20.02.2020, 15:41
Jestem bardzo zdenerwowany na oleśnicką władzę. Jeśli Sarna, Leszczyłowski i Kasprzyszak zagłosują za podwyżkami to już nigdy nie zagłosuję na PO.
czyżby
czyżby 21.02.2020, 19:14
@Oburzony - Bronś 24 lata terroryzował Oleśnicę swoimi chorymi wizjami, a jednak na niego zagłosowałeś ...
JAK nie JAK tak!
JAK nie JAK tak! 19.02.2020, 19:41
Powołujący się na Warszawę nie piszą o tym: Najciekawsze na samym końcu!!!
Kwoty różnią się zależnie od liczby mieszkańców i typu zabudowy: domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego w domu jednorodzinnym, w którym wydzielono dwa takie lokale, oraz nieruchomości wielolokalowej. W razie niesegregowania śmieci opłaty będą dwukrotnie większe, przy czym jeżeli np. kilku mieszkańców bloku nie będzie segregowało odpadów, to podwójną stawkę zapłacą wszyscy.
JAK nie JAK tak!
JAK nie JAK tak! 19.02.2020, 19:32
Tu jest prawda!!! Bo powołujecie się na Warszawę!!!

Rodzina żyjąca w domu jednorodzinnym w Warszawie teraz za odbiór śmieci płaci 60 złote, a po podwyżce zapłaci 94 złotych. Dwuosobowa rodzina, która ma mieszkanie o rozmiarze 30-45 m kw., teraz za wywóz odpadów płaci 19 zł, po zmianie od 36 do 54 zł. Nowe taryfy cen wywozu odpadów, które zdaniem ratusza wymusza nowe prawo, mogą zacząć obowiązywać już od lutego przyszłego roku.

https://www.prawo.pl/samorzad/…
Rutkowski
Rutkowski 19.02.2020, 16:23
Kiryc wycisz sie bo wyslemy do ciebie psychiatre
Jan Winnicki
Jan Winnicki 19.02.2020, 12:15
To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto ogląda miejskiego fejsbuka ? Proszę pana myśmy robili badania. Wie pan co się okazało ? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie wklejanych tam postów. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład taka Unia jak się dowie, że my mamy trudności z odbiorem śmieci to wie pan co się dzieje ? Proszę pana, na całym świecie ceny śmieci idą tak w górę. I my za te śmieci potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia.
SZOK!
SZOK! 19.02.2020, 12:36
Pan chyba zwariował???!!! albo ktoś się pod pana podszywa?jak można takie ***etto wypisywać? - można zrozumieć to tak, pan i jakaś grupa inteligentniejsza w tym mieście czerwonej zarazy próbuje tłumaczyć głupiemu motłochowi JAK NALEŻY POJMOWAĆ RZECZYWISTOŚĆ! Przyznam że nie znam pana osobiście, choć wydaje mi się że kiedyś byłeś radnym SLD? - to wszystko wyjaśnia KOMUNA też w takim tonie "mundrego" mówiła co mają INNI MYŚLEĆ na dany temat, bo też uważała że motłoch robotniczy nie potrafi sam myśleć, więc trzeba mu tłumaczyć językiem świata SOCJALISTYCZNEGO I KOMUNISTYCZNEGO aby go zrozumiał pojął i przyjął do wiadomości.To miasto i ludzie skażeni są od długich lat komunistycznym pojmowaniem świata!Skąd wy się ludzie bierzecie kim byli wasi rodzice wiem że dużo przyjechało ze WSCHODU ale czy to na pewno przyjechali Polacy?Chyba nie!
..
.. 21.02.2020, 11:06
@Szok Do Oleśnicy prawie wszyscy najstarsi mieszkańcy przyjechali ze wschodu, począwszy z Kieleckiego. Twoja rodzina chyba też. J. Winnicki to postać z filmu
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 20.02.2020, 16:12
oj SZOK, SZOK - ... mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało ...
*
* 19.02.2020, 09:52
Kiedy Bronś ma kazać swoim marionetkom to przegłosować? Trzeba iść wtedy do ratusza na tą sesję, stanąć sobie grzecznie koło radnych Bronsia i patrzeć im w oczy jak będą kolejny raz obciążali mieszkańców ogromnymi opłatami!!! Niech czują odpowiedzialność za mieszkańców nie za władze!!!
rys
rys 19.02.2020, 09:32
Podobno MGK wypowiedziało umowę na odbiór odpadów w Oleśnicy !!!
ala
ala 19.02.2020, 16:22
ta jasne i na wodę też i ciepło itp. Ryś stuknij się pusty łeb
Xxx
Xxx 19.02.2020, 09:17
Musi uzbierać na dworzec.
TIWWAŁ
TIWWAŁ 21.02.2020, 08:19
Panie Janku, tak odpicujemy Panu ten dworzec, jak kompleks Atola ...
JJ
JJ 19.02.2020, 08:21
Brawo, ja bym jeszcze podniósł o 50% za głupotę wyborców.
Justyna
Justyna 19.02.2020, 08:03
W miedzyborzu pan burmistrz też podniósł też stawkę od 1-3 22 zł za osobę od 4-6 20 zł za osobę od 7 i wiecej 18 zl
Z Lwowskiej
Z Lwowskiej 19.02.2020, 07:27
Rozrost administracji ratusza, przerost zatrudnienia w MGK plus trzymanie emerytów. Wszytko kosztuje. Bronś będzie drenował nasze kieszenie, a sam i jego przyboczni pławią się w luksusach, jego stać. Na taczki taką władze. Jeszcze na rodziny wielodzietych chcą zrobić. Banda
Tylko REFERENDUM!!
Tylko REFERENDUM!! 19.02.2020, 07:24
Kiedy w końcu opozycja zacznie zbierać podpisy za REFERENDUM w sprawie odwołania tego dyktatora Bronsia?
Jarosław
Jarosław 19.02.2020, 10:52
Tylko wśród PiS, i też nie wygracie bo nigdy nie będzie ważne bo trzeba 51%, a Was jest góra 20%.
Myśl zanim coś napiszesz, Ciemnogród też musi samodzielnie myśleć.
Roger
Roger 19.02.2020, 00:11
To jest kpina
Rrr
Rrr 18.02.2020, 23:40
Referendum i po temacie !!! A wrzucam wszystko jak leci w *** mam segregacje !!!
Gazeciarz z MGK
Gazeciarz z MGK 21.02.2020, 19:18
A może te śmieci wysypywać pod ratuszem ??? Jak te melepety zagłosują za podwyżką, to niech sobie segregują .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.02.2020, 23:24
No i co ci z Oleśnicy Razem z tym zrobią? Napisali i cóż to zmieni? Jan Bronś dalej będzie robił po swojemu i będzie się śmiał z bezsilności Oleśnicy Razem.
Kazimierz
Kazimierz 19.02.2020, 11:05
Też pan się nakręcił, czy stawka została już ustalona przez radnych i przegłosowana przez R. M.?.
To tylko NEWS, pdobny do innych z Razem by dopiec Burmistrzowi przez poprzedników nieudaczników.
Precz z satrapą
Precz z satrapą 22.02.2020, 10:43
Załącznik nr 14:
https://idumolesnica.bip.gov.p…

.... a na dole dziwnie znajomy podpis ....
.
. 19.02.2020, 17:10
Tak news. I wiesz co w tym newsie? Projekt uchwały. Podpisany przez Bronsia. Zbieraj kasę, bo twój idol po podwyżce podatków wyczyści ci kieszeń opłatą śmieciową. I na bonifikatę 95% przekształcenia użytkowania wieczystego się nie zgodził, przez co musimy płacić 60%. Dzieciom obciął dotacje przez co poszły w górę opłaty w przedszkolach.
By żyło się lepiej.
Bronsiowi i małżeństwu uznanej za winną pomówienia Katarzyny K.
I by było więcej gazetek propagandowych i pozytywnych artykułów na MO.
To kosztuje.
Ja już tęsknię za Kołkiem. Serio.
ks. Sowa
ks. Sowa 21.02.2020, 19:20
No właśnie - Nieomylny żyje jak Pączuś w maśle !!!!
.
. 18.02.2020, 23:37
Wyborcy uwierzyli Bronsowi to teraz płacą. Za drogo było za Kołacinskiego, to teraz jest tanio za Bronsia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.02.2020, 10:27
Tak, ktoś Jan Bronsia wybrał. Jestem ciekaw, czy wszyscy ci, co tu go krytykują głosowali i to głosowali na jego konkurenta?
Jacek
Jacek 19.02.2020, 11:07
Przecież konkurenta tak naprawdę to nie było, bo niby kto "doktorek"?.
...
... 21.02.2020, 11:16
lepszy od "magisterka",
RZ
RZ 18.02.2020, 23:13
Semafory Bronsia ręce w górę. JB każe podnóżki głosują. Te z PO też . Bronić ciepłych posadek Marysi, Marzenki i Edytki.
semafory
semafory 21.02.2020, 19:22
... ale dziewczyny w ratuszu będą miały teraz makijażystę dostępnego w godz. od 8.00 do 16.00 ....
Muszka
Muszka 18.02.2020, 23:00
Gdzie sie podzial chórzysta?

Pozostałe