Msza święta za 'Wujka"

  • 17.02.2020, 18:39
  • OAI
Msza święta za 'Wujka" franciszkanska3.pl
Msza św. w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza to jakby podsumowanie jego powrotu po 74 latach do Sycowa (powiat oleśnicki).

"Msza św. w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza to jakby podsumowanie Jego powrotu po 74 latach do parafii, która była pierwszym miejscem posługi na ziemiach zachodnich, do którego został skierowany zaraz po wojnie. Z tej okazji przybyli z Wrocławia goście specjalni, współpracownicy oraz wychowankowie ks. Zienkiewicza, a także inicjatorka wystawy "Duchowy testament" w Sycowie, europoseł Beata Kempa.

Mszy Św. przewodniczył proboszcz ks. Rafał Kopis, a homilię wygłosił ks. prałat Mirosław Drzewiecki, który 15 lat współpracował z ks. Zienkiewiczem w duszpasterstwie akademickim.

Oprawę muzyczną przygotował młodzieżowy zespół "Notatis Chryste" pod kierunkiem Karoliny Beczek i Dominiki Dembnej, co pięknie nawiązało do działalności wychowawczej "Wujka". Na zakończenie Mszy Św. kilka słów wspomnień usłyszeliśmy od jednego z "czwórkowiczów", dra Zbigniewa Lubczyńskiego. Skierował on także, w imieniu całej wspólnoty, serdeczne podziękowania za wspaniałe przyjęcie wystawy, liczny w niej udział i zainteresowanie.

W Mszy Św. uczestniczyła również: współautorka wystawy - dr Joanna Lubieniecka, a TŚM reprezentowały Aleksandra Hołubecka-Zielnica i Renata Wojciechowska.

Towarzystwo Świętego Marka, które zaangażowało się w organizację wystawy w Sycowie, serdecznie dziękuje za wsparcie i pomoc burmistrzowi Dariuszowi Maniakowi, proboszczowi parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła ks. Rafałowi Kopisowi, dyrektor Centrum Kultury Paulinie Syposz-Ciemny, kierownik Muzeum Regionalnego Agnieszce Kuświk-Jasień oraz wszystkim "czwórkowiczom", którzy chętnie i bezinteresownie wspierali to dzieło" - informuje Towarzystwo Świętego Marka w Sycowie (powiat oleśnicki).

OAI

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 17.02.2020, 19:42
Msza św jeszcze nikomu nie pomogla .Pomaga czarnym stonkom nabijac portwel .Ludzie jest 21 wiek i pytanie czy Jezus za modlitwe bral pieniadze nie on jeszcze pomagal swoim wiernym .
wiosna
wiosna 18.02.2020, 14:51
coś się kikiemu menzurka podniosła! weź lepiej positivum
kiki
kiki 20.02.2020, 12:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kaka
kaka 18.02.2020, 00:03
Biedna intelektualnie czerwona biedronko - nie wyciągaj ze swojego PORTWELA pieniędzy...! Może lepiej włóż tam coś!
kiki
kiki 18.02.2020, 10:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe