SKANDAL! KTO DO NIEGO DOPUŚCIŁ?

  • 17.02.2020, 17:56
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
SKANDAL! KTO DO NIEGO DOPUŚCIŁ?
Już jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Co w numerze? Jak zawsze mnóstwo rzeczy do poczytania, a między innymi:

TYLKO W PANORAMIE SKANDAL! ODDANO CHODNIK DEWELOPEROWI. Jak to możliwe, że niezbędny do bezpiecznej komunikacji pieszych fragment chodnika przy jednej z głównych ulic Oleśnicy oddano deweloperowi?!

TYLKO W PANORAMIE KTO ROZNOSI GAZETKĘ WŁADZY? No nie, nigdy byście nie zgadli! Oleśnicka ujawnia praktyki niczym z PRL-u, kiedy polecenia wydawał I sekretarz jedynie słusznej partii...

TYLKO W PANORAMIE A JEDNAK BUTELKOMATY?! Burmistrz Bronś butelkomatu nie chciał. Mimo że chciał go nie tylko radny opozycji, ale i radny Bronsia. Za kilka lat jednak takie automaty w Oleśnicy się pojawią? Wbrew woli burmistrza Bronsia? Niemożliwe? A jednak wszystko na to wskazuje...

TYLKO W PANORAMIE ZA WCZEŚNIE UMARŁ... Zdzisław Janiak, gitarzysta z Oleśnicy, członek Budki Suflera, wspomina niedawno zmarłego lidera zespołu, Romualda Lipkę. Plus unikatowe zdjęcia sprzed lat...

TYLKO W PANORAMIE POZDROWIENIA Z PRL-u. Pamiętacie takie obrazki? - pyta Panorama. Sześć widokówek z lat siedemdziesiątych z widokami Oleśnicy. Róże, syreny, fiaty, głowa przy głowie na starym basenie, składnica harcerska i wiele innych wspomnień...

TYLKO W PANORAMIE TRZYNASTEGO "SPONTAN" ZDARZYĆ SIĘ MOŻE. Oleśnicka ujawnia kolejną mistyfikację związaną z władzami Oleśnicy. Chodzi o "oddolne inicjatywy mieszkańców" z oleśnickich dzielnic... A to jedna wielka ściema.

TYLKO W PANORAMIE JEDZIEMY Z MIESIĘCZNYM. Wspomnienie nie tylko dla starych kolejarzy, ale dla wszystkich pasażerów socjalistycznej PKP.

TYLKO W PANORAMIE PAKOWANIE JAJEK, CZYLI 45 TOMÓW LENINA. Po co klient księgarni kupił 45 tomów dzieł Lenina, jak oleśniczanie stali w kolejce po "Ulissesa", jak walili tłumnie  na kiermasze książki na plac Cieszyńskiego, jak komisarz wojskowy sprawdzał, czy w księgarni nie chowa się "pod ladą" encyklopedii, jak 10 tysięcy egzemplarzy "Dział Navarony" sprzedano w Oleśnicy w trzy dni... O tym i o wielu innych pasjonujących historiach w wędrówce przez 50 lat istnienia księgarni na ulicy 3 Maja. W roli niezrównanych przewodników - Maria i Ryszard Wojczkowie. W bonusie - historyczne zdjęcia z kiermaszy i nie tylko...

W CZYM SEKRETARZ JEST LEPSZA? Już wiadomo, w czym obecna sekretarz powiatu jest lepsza od poprzednika. A może jednak dalej nie wiadomo...

TYLKO W PANORAMIE DYREKTOR WRACA! Jeśli wójt się nie odwoła, to Zdzisław Bałwas, dyrektor z Dziadowej Kłody wróci do pracy.

ZROBI PERMANENTNY MAKIJAŻ WŁADZY? Podinspektor, postać barwna... Dziennikarz, bloger, naczelnik, a nawet... certyfikowany linergista, zajmujący się makijażem permanentnym brwi, ust i oczu.

TYLKO W PANORAMIE BIZNESMENI ZA KRATAMI. Mija właśnie 25 lat od tych wydarzeń, które wstrząsnęły Oleśnicą. Dwaj najwięksi lokalni biznesmeni wylądowali za kratami...

TYLKO W PANORAMIE CO ZBUDUJĄ? Jedne już powstają, inne są w planie - co w mieszkaniowych planach deweloperów na najbliższy kwartał?

PIERWSZE OSIEM PETYCJI. W roku 2019 złożono 8 petycji do samorządu Oleśnicy. Jak je rozpatrzono?

TYLKO W PANORAMIE KAMIENICA NISZCZEJE. Jest już w rękach prywatnych. Ale w ruinę popada niezmiennie...

TYLKO W PANORAMIE PRZEWODNICZĄCY RADY NIE POMÓGŁ. Miało być inaczej. A jak jest? Ano jest wciąż antywizytówką Oleśnicy. Niezmiennie straszy setki kierowców...

RADNY INTERPELUJE, BURMISTRZ KONTROLUJE, WYSYPISKO ROŚNIE. Jednym słowem - paradoksy po oleśnicku. Burmistrz Bronś solennie zapewnia radnego, że władze kontrolują teren. A na nim? Rosnąca fura śmieci...

TYLKO W PANORAMIE SZKOŁA ZAPLATANIA. Nie dość, że usługa nietypowa, to jeszcze gratis! A efekty? Sami zobaczycie...

TYLKO W PANORAMIE ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ. Wzruszające wspomnienie o śp. Leszku Lenartowiczu. O swoim przyjacielu opowiada Włodzimierz Obiegło, były prezes Zacisza.

SKARGA NADZWYCZAJNA W SPRAWIE PODPALACZA. Prokurator generalny złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego na decyzję sądu dotyczącą sprawcy podpalenia w Sycowie biura poseł Beaty Kempy. Jakich użył argumentów?

FLAGA OLEŚNICY-BIAŁEJ. To mówicie, że nie ma takiej miejscowości? No niby tak, ale flagi Oleśnicy i Bielska-Białej są takie same. Doktor Marek Nienałtowski celnie punktuje ten absurd. I jeszcze raz pisze prawdę o kosztach zmiany.

TYLKO W PANORAMIE CZEKAJĄC NA GAZ. Bierutowianie już się niecierpliwią. Oleśnicka ujawnia, na jakim etapie jest gazyfikacja Bierutowa.

TYLKO W PANORAMIE RADNI NIE PRZYSZLI. Rzadko spotykana sytuacja - posiedzenie komisji Rady Miejskiej trzeba było odwołać, bo... nie było quorum(!).

TYLKO W PANORAMIE GORZELNI NIE ROZBIORĄ. Panorama napisała o tym, jak po ustrojowej transformacji zniszczono polskie gorzelnie i o tym, dlaczego popadającego w ruinę  obiektu w jednej z wsi w powiecie oleśnickim nie można rozebrać...  

TYLKO W PANORAMIE MOŻE RYCERZE? A MOŻE ROCKMANI? Twardogóra chce wymyślić imprezę regionalną "np. o charakterze muzyki rycerskiej lub heavy metalowej".

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tylko REFERENDUM!
Tylko REFERENDUM! 19.02.2020, 07:29
Kiedy w końcu opozycja zacznie zbierać podpisy za REFERENDUM w sprawie odwołania tego dyktatora Bronsia?
nie będzie!
nie będzie! 19.02.2020, 07:35
żadnego nie będzie referendum!!! -- nikt nie zamierza uwalniać mieszkańców od kłopotliwej sytuacji - REFERENDUM NIE BĘDZIE - musisz czekać do wyborów czyli 4 lata!!!
Pawel
Pawel 19.02.2020, 21:01
A to sie jeszcze okaze. Nie badz taki pewny. Hahaha
zWiejskiej
zWiejskiej 18.02.2020, 16:21
Roznoszenie gazetki ratuszowej przez pracownikow mgk to tylko żenada czy już nadużycie władzy? Tak szukaja oszczednosci ?
Bareja wiecznie żywy
Bareja wiecznie żywy 19.02.2020, 08:32
Miś:
Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie.

Hochwander:
Ale to jest kilkaset tysięcy!

Miś:
Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!

Hochwander:
To znaczy nie chcesz zarobić?

Miś:
Powiedz mi po co jest ten miś?

Hochwander:
Właśnie, po co?

Miś:
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?

Hochwander:
Protokół zniszczenia...

Miś:
Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

[Hochwander chwyta za butelkę koniaku]

Miś:
Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie! Nie stać cię! Ty musisz oszczędzać!

Hochwander:
Słuchaj Rysiek! Ty nie bądź taki demagog! Jak ty robisz kombinacje to jest wszystko dobrze, a jak ja coś zaproponuję... to mi robisz szkolenie...

Miś:
Ja kombinacje? Powiedz mi jedna, a dam ci wypić cała butelkę koniaku. No?
Zenek
Zenek 18.02.2020, 15:52
Widać jak na tacy, duże nieprawidłowości - zgłoszenie do prokuratury. Ktoś źle zadysponował publicznym majątkiem.
Hanka Mostowiak
Hanka Mostowiak 18.02.2020, 12:59
To się w pale nie mieści -jak mawiał mój znajomy milicjant.
ZW
ZW 18.02.2020, 11:08
Teraz juz wiem czemu śmieci tak podrożały i jeszcze maja podrożeć...
semafory
semafory 18.02.2020, 18:15
no, bo Nieomylny będzie wymieniał kubły na śmieci na takie ze złota ....
no i
no i 18.02.2020, 10:44
Tajemnicą poliszynela był fakt że wielu pracowników jest zwolennikiem Bronsia i że oczekiwano z niecierpliwością powrotu wiecznego burmistrza Oleśnicy, oni tam siedzieli jak na igłach gdy miastem rządził Kołaciński.A dziś jest już fajnie!
Wla
Wla 18.02.2020, 11:38
Są zwolennicy Brońsa i Kołacinskiego.
.
. 18.02.2020, 10:08
Czy to temu deweloperowi, który podobno (jak mówią sąsiedzi) wybudował dom Bronsiowi.
ks. Sowa
ks. Sowa 18.02.2020, 16:30
Z Nieomylnego taki sam deweloper, jak z Adamowicza ....
redaktor
redaktor 18.02.2020, 11:42
Nie.
Róbta co chceta
Róbta co chceta 18.02.2020, 09:31
Trwają intensywne czynności mające ustalić KTO PUŚCIŁ FARBĘ? Trop podobno podjął już znany detektyw. Nieoficjalnie mówi się , że problem jest dużo szerszy.
Nina
Nina 18.02.2020, 09:22
Na MO już artykuł "sponsorowany " na ten temat....
 Może nie?
Może nie? 18.02.2020, 08:51
Ręka rękę itd.
 Rysiek z Klanu
Rysiek z Klanu 18.02.2020, 08:47

Czy rada nadzorcza spółki wie co w spółce się wyprawia czy ogranicza się do klepania po plecach i odcinaniu kuponów. Warto przyjrzeć się polityce kadrowej firmy....
Ala
Ala 18.02.2020, 09:33
A co robi Pan Dyrektor nowy nabytek MGK. To już jest przegięcie
.
. 17.02.2020, 22:35
Znaczy co, chlopaki z MGK biegają z gazetką żeby było taniej a ona i tak kosztuje krocie? Nic z tego nie rozumiem.
Ala
Ala 18.02.2020, 07:06
Tak
ala
ala 17.02.2020, 21:37
To jest jeszcze nic co się w MGK odwala mam tutaj na myśli nowe kierownictwo. Redakcja Olesnica24 już o tym wie
?
? 17.02.2020, 20:55
Z polecenia Bronsia latają po mieście? Nawet na PSZOKu wciskają ze wstydem propagandówkę. Oleśnica PRL bis
Lizzy
Lizzy 17.02.2020, 20:36
No ciekawe kto gadzinówke roznosi ....
ala
ala 17.02.2020, 21:38
jak kto, pracownicy MGK

Pozostałe