Czy w Oleśnicy będziemy dostawali SMS-y przypominające o wizycie u lekarza?

  • 16.02.2020, 10:14
Czy w Oleśnicy będziemy dostawali SMS-y przypominające o wizycie u lekarza? pixabay.com
Pamiętaj, jutro wizyta u ortopedy!

Przypomnienia o umówionej wizycie pomagają zapełnić grafiki lekarzy, statystycznie redukując aż o 65 procent liczbę “zapominalskich”, którzy nie zjawiają się w umówionym terminie. Pomagają też w walce z prawdziwą zmorą branży zdrowia, czyli kolejkami (im mniej przesuniętych z powodu niespodziewanych nieobecności terminów wizyt, tym większy porządek w poczekalni). Według badania „Polak u lekarza” aż 71,3 proc. pacjentów chce otrzymywać SMS-a z przypomnieniem o wizycie ..

Od kilku lat wiele oddziałów NFZ przypomina pacjentom o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty, wysyłając SMS-y. Czy tak będzie też w Oleśnicy?

Interpelował w tej sprawie do burmistrza radny Adam Wójcik (Oleśnica Razem).

"Zwracam się z prośbą w imieniu pacjentów o przeanalizowanie możliwości wprowadzenia w przychodniach SZ PZOZ w Oleśnicy przy ulicach Hallera i Ludwikowskiej powiadomień przypominających pacjentom zbliżającego sie terminu i godziny wizyty u lekarza specjalisty" - napisał rajca.

Uzasadnia to tak: "Terminy wizyt u lekarzy specjalistów (okulista., neurolog) przypadają na kilka miesięcy wprzód (często powyżej 6 miesięcy), a karteczka z terminem i godziną wizyty może nie wystarczyć o tym, aby o tym terminie pamiętać. Może system przypominania SMS-owym byłby dobrym rozwiązaniem".

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak
tak 17.02.2020, 10:43
Może już najwyższy czas skrócić kolejki.

Pozostałe