Opozycja w Oleśnicy o dworcu PKP i propagandowej gazetce

  • 14.02.2020, 16:44
  • OAI
Opozycja w Oleśnicy o dworcu PKP i propagandowej gazetce
Publikujemy posty Oleśnicy Razem. Pierwszy o "Kurierze Oleśnickim", wydawanym przez władze Oleśnicy, którego koszt wynosi ponad 16 tysięcy złotych. Drugi o kwestii dworca PKP w Oleśnicy. I komentarze do tej informacji.

"Kiedy wydawaliśmy miejski informator pt. "Oleśnica.pl" liczył on 8 stron tekstu ("Kurier" ma 7 stron do czytania, reszta to obrazki) i miał nakład 10.000 egz. (propagandówka Bronsia o 2.000 egz. mniej). Nasz informator czasem liczył nawet 12 stron (z wkładką powiatu, który partycypował w kosztach). W każdym przypadku wydanie kosztowało ok. 4 tysięcy zł, z dystrybucją wynosiło ok. 6.000 zł. 10 tysięcy taniej za większy nakład i więcej materiałów!

Dlaczego propaganda Jana Bronsia musi tyle kosztować? Dlaczego większość mediów go z tego nie rozlicza? Czemu mają służyć kolejne podwyżki dla mieszkańców?

Na te pytania, drodzy oleśniczanie, odpowiedzcie sobie sami..."

****************************

"Na liście inwestycji znalazło się 189 dworców kolejowych - połowa to remonty starych i często zabytkowych budynków. Perła kolejowej architektury - dworzec w Oleśnicy - nie jest brana pod uwagę. Właściciel przecież nie zainwestuje w coś, na co znalazł się chętny, który chce remontować za swoje. To znaczy za nasze - miejskie. Czeka nas ciąg dalszy zadłużania Oleśnicy i nowe podwyżki dla mieszkańców?".

KOMENTARZE

Kochani było to tak zawsze kto nie miał przełożenia na Warszawkę a tam pewnych układów to nic nie załatwi, po prostu trzema mieć sorry ale przełożenia polityczne no i też ludzi kompetentnych tu na miejscu. Przykładem jest obwodnica Oleśnicka gdzie dzięki Sld które to wówczas było w koalicji przepchnięto centralnie decyzje co do budowy, no bo co może załatwić jakaś grupa osób pod nazwą - wówczas-Oleśnica 2002 n, może jedynie szlaki dla takiej naszej,wewnętrznej rekreacji ,fontanny i inne tzw.atrakcje, zresztą czynione to jest jak widać obecnie. Byłe a zarazem obecne władze które miały a zarazem maja problemy z lotniskiem !a PKP to dopiero inwestycji, Oleśnica jest słabym graczem w tych tematach i nie widać tu innych pomysłów/możliwości aby w tym temacie coś zrobić, no takich mamy rządzących jakich myśmy wybrali.

Maciej Matusiak: Będąc na miejscu dyrektorów PKP też bym nie planował remontu dworca w Oleśnicy bo i po co???
W kampanii wyborczej obecny burmistrz kilkukrotnie mówił o remoncie dworca środkami z miejskiej kasy.
Po co więc remontować za pieniądze spółki PKP.

Za przejęcie dworca burmistrz gotowy jest wydać 2 mln zł!
W remont chce wpompować ponad 20 mln zł z NASZYCH pieniędzy.
Najgorsze jest to że utrzymanie tego budynku będzie już dożywotnio obciążać budżet miasta.
Nie przemawia do mnie informacja płynąca z UM że są już chętni na wynajem pomieszczeń dworcowych.
Jak długo będzie trwał wynajem pomieszczeń w budynku dworca , czy tak samo długo jak pomieszczeń restauracji w Atolu?
W zestawieniu tych dwóch obiektów ten drugi jest przynajmniej dobrze usytuowany bo znajduje się w samym centrum rekreacji mieszkańców.
Dworzec znajduje się w "ślepej " ulicy , ponadto posiada ograniczone możliwości parkingowe , na drodze dojazdowej znajduje się wiadukt kolejowy pod którym służby ratunkowe będą miały problem z dojazdem .

W mojej ocenie przejęcie dworca i remont na koszt oleśnickiego podatnika jest szkodliwe dla naszego miasta .

Podobno burmistrzowi tak bardzo zależy na stabilności finansowej miasta .
Ostatnia podwyżka lokalnych podatków byla właśnie tak uzasadniana.

Komu oleśnicki magistrat chce zrobić " dobrze " czy aby na pewno mieszkańcom??

Marek Kromka: Wybrali PZPR - niech płacą. Brawo wyborcy starego komucha i jego czerwonej bandy. Brawo.

 

 

OAI

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.02.2020, 00:49
Z komentarzy inna płynie wiedza: jakość pisania - bardzo dużo błędów stylistycznych i interpunkcyjnych. Źle to świadczy o znajomości języka polskiego w piśmie.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.02.2020, 00:41
Nazbierali już tyle negatywów na pracę Jana Bronsia, że jeżeli są pewni tego, co wypisują - już dawno powinni byli ogłosić referendum, by odwołać Jana Bronsia ze stanowiska. Nie czynią tego. W tej sytuacji cała ta ich pisanina jest jedynie sztuką dla sztuki. Z powyższego tekstu trudno pozyskać informację o źródle pochodzenia cytowanych tekstów. A to jest błąd. Tak szanujący odbiorców ktoś, kto chce być uważanym za dziennikarza nie postępuje. Gdyby była informacja, odsyłająca do źródła, można byłoby przekonać się jaki ma zasięg ta powyższa pisanina. Gdy byli decydentami w poprzedniej kadencji nie raz wykazywali się nieudolnością. Jedni godni są drugich.
.
. 15.02.2020, 09:24
Nie swoje pieniądze łatwo się wydaje. Zapłacą podatnicy
trampek from america
trampek from america 14.02.2020, 20:43
Only Cristof Covalsky can make our railway station great again!
Iga
Iga 14.02.2020, 19:41
Nieomylny czuje się bardzo pewnie.
Tragiczny
Tragiczny 14.02.2020, 19:34
Połowa tych tępych wyborców nie zdaje sobie sprawy z tego jak Bronś ich kręci z tą gazetką,druga połowa teraz nie przyzna się że na niego głosowała. Taki jest obraz Oleśnicy.
Brawo dla Was
Brawo dla Was 14.02.2020, 19:26
W Sycowie rozliczają Maniaka za 4 tys., a tutaj 16 tys!!! A w Oleśnicy poza Panoramą pozostałe loklne media cichutko, cichuteńko na paluszkach chodzą, bo Bronś się zdenerwuje i przymknie kurek z kasą
Prawda Obiektywna
Prawda Obiektywna 14.02.2020, 21:04
Nazywajmy sprawy po imieniu. Kto rozlicza? Redaktorka, która by chciała to zlecenie. Konkurencja.
.
. 14.02.2020, 21:10
Jeśli byłaby tańsza to dobrze robi.
Obywatel
Obywatel 14.02.2020, 18:42
Brama Wrocławska niewykorzystana. tzw.Dom Historii niewykorzystany , a władze nieudolnie naśladują Kołacińskiego. On uratował zabytek i stworzył bardzo potrzeby obiekt. Oni nie maja pomysłu ani wyobraźni
.
Krzysztof A. Kowalsi
Krzysztof A. Kowalsi 17.02.2020, 00:44
Michał Kołaciński palcem nie kiwnął, by ratować obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wydał dziesiątki milionów na obiekt, który w Zachodniej Europie były zburzony z fundamentami. Zamiast tego powinien był zainwestować w budowę obiektu hotelowego przy miejskiej spółce. Ba, uważał, że umowy cywilno-prawne to nie klub dyskusyjny i nie chciał renegocjować z WSSE. Czym się totalnie kompromitował.
Czy już wiadomo?
Czy już wiadomo? 14.02.2020, 18:42
A przetarg na remont dworca kto wygra?
Majster
Majster 15.02.2020, 12:44
PO znajomości Janek zlecił dla TIWWAŁA....
Po
Po 14.02.2020, 18:03
Propaganda będzie coraz większa. W mieście brud syf i żule palą ogniska. W Atolu grzyb i śmierdzi. Propaganda będzie że jest wspaniałe
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 15.02.2020, 20:37
Proszę Państwa. Tylko nie kloszardzi !!!! To nasi, MOKISowscy performersi przygotowują pokazy fire show na Dni Oleśnicy. Pozdrawiamy.
.
. 14.02.2020, 17:38
Jeżeli są wątpliwości co do wyceny gazetki i tego, kto ją redaguje można zawiadomić CBA.
Dajcie spokój
Dajcie spokój 14.02.2020, 17:36
Oni dalej o tym Dworcu? Dali by już sobie spokój, chcą sami wpakować się na minę która będzie nas kosztowała dziesiątki milionów!!! I to gdzie, na zad...iu, ja tam nie bylem już z 20 lat, to jest bardzo zła lokalizacja i bardzo zły pomysł.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 15.02.2020, 12:45
PO mnie - choćby POtop....

Pozostałe