Usuwanie zmarszczek – jakie są najskuteczniejsze metody?

  • 14.02.2020, 10:31
Usuwanie zmarszczek – jakie są najskuteczniejsze metody?
Wraz ze starzeniem się, kondycja naszej skóry również się pogarsza. Traci ona jędrność oraz nawilżenie, przez co zaczynają pojawiać się zmarszczki. Zwłaszcza te na twarzy przykuwają naszą uwagę. O ile mogą one dodawać uroku, o tyle osoby, którym nie podoba się taki obrót spraw, mają cały wachlarz możliwości, aby zmniejszyć lub pozbyć się zmarszczek. Jaki ze sposobów jest najbardziej skuteczny? Przekonajmy się!

Kremy

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zalicza się do metod mniej inwazyjnych. Preparaty, które znajdziemy na półkach sklepów mogą okazać się pomocne w przypadku drobnych zmian, jednak lepiej sprawdzają się, jako środki pomocy doraźnej bądź stosowane zapobiegawczo.
 

Peeling chemiczny

Jest to metoda, która ostatnimi czasy zdobyła wielką popularność. Nic dziwnego, zabieg jest bardzo prosty i praktycznie bezbolesny. Celem kuracji jest pozbycie się wierzchnich warstw naskórka, które to pozwalają na regenerację oraz wzrost nowej skóry. Skóry jędrnej i wygładzonej. Przy tym zabiegu należy się liczyć z tym, że kuracja trwa nawet kilka tygodni. W tym czasie naskórek złuszcza się, co może być nieestetyczne i może dawać uczucie swędzenia.

Źródło: Unsplash, freestocks.org

Dermabrazja i mikrodermabrazja

Obie te metody działają na podobnej zasadzie, jednak dermabrazja jest nieco bardziej inwazyjną metodą leczenie. Zabieg polega na tym, że usuwa się wierzchnią warstwę skóry, tworząc miejsce na wzrost nowej. Przy dermabrazji skóry usuwa się więcej, co może powodować skutki uboczne w postaci zaczerwienień, strupów oraz bólu. Z kolei mikrodermabrazja skutków ubocznych nie powoduje, jednak by uzyskać zadowalające efekty, kurację tę powtarza się kilkukrotnie.
 

Laser

Wciąż popularną metodą usuwania zmarszczek, a także poprawy kondycji skóry, jest kuracja laserem. Działa on na podobnej zasadzie, co poprzednio wspomniane metody. Laser rani skórę, by pobudzić ją do regeneracji, czyli produkcji kolagenu. Zwiększa to jędrność skóry i zmniejsza zmarszczki. Laser jest bardzo precyzyjnym narzędziem – działa dokładnie w rejonie, w którym chcemy przeprowadzić kurację i choć może to być bolesna metoda pozbywania się zmarszczek, daje fenomenalne efekty.

Źródło: Unsplash

Wypełnianie

Dobrym podejściem dla nas może okazać się wypełnianie zmarszczek. Do tego celu stosuje się zazwyczaj kolagen, tłuszcz oraz kwas hialuronowy. Jest to metoda bardzo skuteczna, choć zabieg z reguły należy powtarzać, gdyż substancje te są naturalnie wchłaniane przez ludzki organizm. Metoda ta jest jednak bardzo bezpieczna i minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Która z metod jest najlepsza? To najbezpieczniej ustalić z lekarzem. Dobry gabinet medycyny estetycznej będzie w stanie udzielić Ci fachowej pomocy oraz wykonać zabieg, z którego będziesz zadowolona. Twoja skóra odzyska młodzieńczy blask i witalność – bo warto dbać o piękno.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe