Farmerzy Roku z Ligoty Wielkiej

  • 14.02.2020, 09:25
  • Żródło: topgrar.pl
Farmerzy Roku z Ligoty Wielkiej topgrar.pl
Anna i Jan Kępa, Barbara i Paweł Kępa, rolnicy z Ligoty Wielkiej (powiat oleśnicki) Farmerami Roku w kategorii: gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu.

- Poziom naszych gospodarstw rośnie z roku na rok i kapituła konkursu ma coraz większy problem z wybraniem tych najlepszych. Większość odwiedzonych gospodarstw zasługuje na wysokie uznanie a nasi rolnicy mogą już konkurować z najlepszymi na świecie – podsumowała dr Teresa Kucharska, przewodnicząca Kapituły Konkursu, jednocześnie główna od lat niezwykle zaangażowana organizatorka przedsięwzięcia.

Tegoroczna edycja to już XXVI odsłona konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik-Farmer Roku” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektora Generalnego KOWR oraz Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

W kategorii "gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu" Farmerami Roku zostali Anna i Jan Kępa, Barbara i Paweł Kępa z Ligoty Wielkiej (powiat oleśnicki).

Państwo Kępowie przejęli po rodzicach 60 ha, dzisiaj prowadzą rodzinne gospodarstwo o pow. 204 ha. Dominującymi kierunkami produkcji są uprawa zbóż, okopowych, rzepaku oraz warzyw. Stosują odpowiedni płodozmian, poplony zimowe, nawozy organiczne, mikroorganizmy glebowe. Praktykują uprawę pasową, a także innowacyjną technologię kodowania gleby. Uprawy są na bieżąco monitorowane. Oprócz produkcji roślinnej rolnicy zajmują się handlem nawozami oraz świadczą usługi.

Źródło: topgrar.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hermenegilda z "Bilda"
Hermenegilda z "Bilda" 15.02.2020, 10:02

Co zabawniejsze, było to moje pierwsze spotkanie z obywatelami TW"Anna", TW "Helmuta" i przedstawicielem humoru niemieckiego. . . Codziennie można z ich wypowiedziami spotkać się na tym portalu. Dzielą się swoimi bolączkami a także jak TW "Anna" wyzywa pana prezydenta od ch....ow" i każe jemu wyp?.lać z Polski!!." Atrakcją" dyskusji na portalu są wypowiedzi TW "Anny" I to nie wtedy gdy prowadzi jawną pro putinowską propagandę, ale wówczas gdy wyzywa praezydenta Andrzeja Dudę od " Ch....ów" i każe mu wyp?.lać! Ci panowieo bohatersko protestują (panowie umijają sobie wolny czas niczym groupie ? czyli fanki znanych muzyków podążające za swoimi idolami, wiedzione potrzebą bliskości z idolem ? oceniają każdy publiczny występ prezydenta!. Bohaterski protest obywatela "TW Anna" doskonale ukazuje czym jest straszna ***wska dyktatura. Obywatel "TW "Anna "nie niepokojony przez admina lży sobie z prezydenta jednocześnie obrażając majestat Rzeczypospolitej jak pies łańcuchowy Putina. "TW Anna" ma zapewnione bezkarne zakłócanie dyskusji, zarzucanie narodowcom nazizmu, i bagatelizowanie współprace swoich środowisk z komunistami. Ci obywatele umilają sobie wolny czas niczym groupie ? czyli fanki znanych muzyków podążające za swoimi idolami, wiedzione potrzebą bliskości z idolem ? bluzgają każdy publiczny prezydenta . Bohaterski protest obywateli uzupełnia ten propagujący humor niemiecki.
.
. 15.02.2020, 11:23
A jak bluzgali na Komorowskiego to czemu Hermenegilda nie broniła?
dobre
dobre 14.02.2020, 20:44
Hmm...to już nie ma w Polsce rolników?

Pozostałe