Ile naprawdę Atol Oleśnica stracił na tej dzierżawie?

  • 12.02.2020, 08:38
  • Żródło: Panorama Oleśnicka
Ile naprawdę Atol Oleśnica stracił na tej dzierżawie?
Radny Bronsia zaskoczył. Zadał trudne pytania prezesowi Atola Oleśnica...

Jak ujawniła Panorama Oleśnicka, w marcu 2019 roku padł rekord stawki w przetargu na najem baru-kafeterii, mieszczącego się na I piętrze aquaparku. Lokal ma 141 mkw powierzchni. Sala konsumpcyjna z barem to 93 mkw. Stawka wyjściowa wynosiła 2.500 zł netto.

Wadium wpłaciły dwie osoby: Anna Lenarczyk, prowadząca Bar Amigo w Dziadowej Kłodzie, oraz Bartosz Kraska, właściciel Dworu Spalice w Oleśnicy. Anna Lenarczyk wylicytowała aż 6.300 zł (!) netto, co oznaczało miesięczny czynsz w wysokości 7.749 zł (w tym jest ogrzewanie). Do tego dochodziły rachunki za prąd, wodę, odprowadzenie ścieków i wywóz odpadów.  

Najemczyni umowę podpisała.

Jak z kolei niedawno poinformował Panoramę prezes Atola Adam Hrehorowicz, zrezygnowała ona z prowadzenia lokalu i ma dwumiesięczną zaległość wobec spółki. Przetarg na dzierżawę w styczniu zakończył się fiaskiem, bo nie zgłosił się żaden oferent.

Niespodziewanie na sesji Rady Miasta Oleśnicy sprawę lokalu poruszył radny Bronsia Damian Siedlecki. Przypomniał on przytoczoną wyżej historię najmu. Zadał kilka pytań, m.in., dlaczego nie rozpoczęto w lokalu działalności gastronomicznej?

Z jego wypowiedzi wynikało, że w lokalu w ogóle działalności nie prowadzono. Z naszych informacji wynika jednak, że najemczyni bar otworzyła, choć często bywał on zamknięty i skarżyli się na to klienci basenu. Nieregularnie bywał on otwarty do końca wakacji. Potem definitywnie zamknął podwoje.

Jak było naprawdę? Ile Atol stracił na tej "transakcji"? Tego dowiedzieć się mamy z odpowiedzi dla radnego.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert Małkowicz
Robert Małkowicz 15.02.2020, 17:44
Kanaliza total! Pewnie wywaliło szambo,albo ktoś miał rozwolnienie po GRZYBOWEJ...
dobra rada
dobra rada 13.02.2020, 16:47
Dobra rada dla burmistrza. Niestety czas zwolnić kolegę i ogłosić konkurs na nowego prezesa.
Inaczej Atol zatonie.
wstyd
wstyd 13.02.2020, 08:36
Śmierdzi kanalizą!
cds
cds 13.02.2020, 08:20
Byłem w niedziele i więcej tam nie wracam. Okropny smród kanalizacji od samego wejścia. Widać że nie ma odpowiedniego gospodarza bo obiekt ma potencjał ale jest tragicznie zarządzany
.
. 12.02.2020, 21:45
A ktoś widział jakieś zapytanie ofertowe na punkt sprzedaży na basenie letnim czy Pan Bartosz wszedł po znajomości?
Jeep Cherokee
Jeep Cherokee 12.02.2020, 17:18
Bo BK chciał zrobić w Atolu niezły Bajgel.
Smakoszka
Smakoszka 12.02.2020, 16:13
W menu był grzyb ze ściany strefy rekreo?
klient
klient 12.02.2020, 10:52
Jakie trudne pytania. Dzierżawca dał ciała, nie płacił rachunków, wiecznie zamknięte. Nie dziwota że wypowiedziano umowę. Po co tylko się zabijała o lokal aż do takiej kwoty. Mogła już odpuścić przy mniejszej i dać szansę drugiemu który miał pomysł.
He he he
He he he 12.02.2020, 15:01
Tak. On juz mial ponysl na dwor spalice. Pomysl polegal na pobraniu zaliczek niewykonaniu zamowienia i nie odaniu zaliczek. Super pomysl. Ma chlop łeb na karku. Nie dziwoya że u niego imprezował Bronś z całą świtą lokajów
.
. 12.02.2020, 17:05
Przeciez Bartosz K. dzierżawił w Atolu wiatę grill na basenie letnim . Zamiast Atol zarabać w szczycie sezonu to zarobiła firma zewnetrzna. Taki "sprytny" i "przedsiębiorczy" jest prezes
,
, 13.02.2020, 14:19
A kto by na tym barze siedział. Wystarczająco jest pracy w sezonie.
antypis
antypis 13.02.2020, 12:29
A może jakieś zestawienie jak zarabiał bar kedy należał do Atolu i był prowadzony przez Jacka Placka. A później był przez niego dzierżawiony a wszystko płacił Atol a Jacuś brał kasę. Może jakieś zestawienie bo łatwo było wydać 14 tys na ekspres do kawy i szkolenia baristyczna dla Jacka bo jego Kasia była menagerem.
Mozę podsumowania poprzedników. Bo przecież te wszystkie komentarze są pisane przez nagonkę ***wską. A Paweł B. dobrze wie co tuysię działo.
.
. 15.02.2020, 09:13
Ty nie wracaj do tego co było, tylko mów jak jest teraz. Bronś zapowiadał powrót blasku Oleśnicy, miało być lepiej, to ja się pytam czy jest lepiej? Nie!!! Jest dużo gorzej, Atol tonie i gnije, i najgorsze jest to, że e ludzie nie chcą już tam chodzić!!!! Pytam bylych pracowników o opinię, to tylko kiwają głowami zrezygnowani, rozmawiać raczej nie chcą.
D.
D. 12.02.2020, 11:49
A może to była jakaś przykrywka...
Promocja na Ferie
Promocja na Ferie 12.02.2020, 10:47
Grzybowa w pakiecie
.
. 12.02.2020, 10:37
Minigolf to pokuś, najlepsza jest ta wykładzina do tenisa na lodowisku, na której nikt w tenisa nigdy nie zagrał a kosztowała krocie.
Master Adam
Master Adam 12.02.2020, 09:52
Po ile dziś w Atolu grzybowa?
 Brawo!
Brawo! 12.02.2020, 09:23
Atol cały czas na fali wznoszącej... A kto odpowie za nietrafiony zakup tzw. minigolfa? Ile kasy poszło w błoto?
ooo
ooo 12.02.2020, 10:50
Minigolf to usługa sprzed 6 lat co najmniej. Już dawno się zwróciła. I było to trafione. Ludzie do dziś pytają o tę usługę.
?
? 12.02.2020, 11:26
Taa, więcej pań pracowało w kasie niż było grających. Co powiesz o korcie na lodowisku?

Pozostałe