Pijani niszczyli samochody w Oleśnicy, gminie Oleśnica i Bierutowie

  • 11.02.2020, 17:18
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica
Pijani niszczyli samochody w Oleśnicy, gminie Oleśnica i Bierutowie
Policjanci powiatu oleśnickiego od początku lutego zatrzymali 4 mężczyzn, którzy - wyładowując swoją agresję i będąc pod wpływem alkoholu - uszkodzili zaparkowane samochody. Zgłoszenia miały miejsce na terenie oleśnickich osiedli mieszkaniowych oraz na terenie gminy Oleśnica i Bierutowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia.

Od początku lutego policjanci powiatu oleśnickiego zatrzymali 4 sprawców aktów wandalizmu.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w sobotę po południu na ulicy Kilińskiego w Oleśnicy. Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali tam mężczyznę w wieku 52 lat, który - będąc pod wpływem alkoholu, po kłótni ze znajomym - rzucił na ulicę metalową skrzynką, trafiając w nadjeżdżający samochód marki Renault. Pojazd został uszkodzony, a sprawca, mający 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, trafił do policyjnego aresztu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 20 na osiedlu mieszkaniowym w Bystrem (gmina Oleśnica). Tam dzielnicowi zatrzymali 56-latka, który umyślnie, przy pomocy kija, uszkodził reflektory, szyby i lusterka pojazdu dostawczego marki Mercedes. Szkody, które powstały w pojeździe oszacowano na kilka tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, w wydychanym powietrzu miał 2,6 promila. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Następnego dnia policjanci z Bierutowa (powiat oleśnicki) zatrzymali 37-latka, który umyślnie uszkodził opla. Okazało się, że przy użyciu dużego kamienia rozbił szyby pojazdu i uszkodził powłokę lakierniczą. Wyrządzone straty sięgają 800 zł. Ponadto, w toku prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia, policjanci ustalili, że chwilę wcześniej dokonał on kradzieży pieniędzy swojej matce. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży.

Kolejne uszkodzenie zaparkowanego pojazdu miało miejsce w niedzielę (9 lutego) w godzinach popołudniowych w Oleśnicy, na ulicy Poniatowskiego. Z ustaleń dokonanych przez policjantów wynikało, że 35-letni mężczyzna swoją agresję połączoną z alkoholem wyładował na dwóch pojazdach zaparkowanych przy ulicy. Kopał je i uderzał pięściami, powodując tym samym wgniecenia i zarysowania. W ten sposób uszkodził dwa pojazdy - forda i volkswagena – na łączną kwotę 1.800 zł. Sprawca uszkodzenia spędził noc w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a następnego dnia usłyszał zarzuty.

Za przestępstwa uszkodzenia mienia Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe