Zgrzyt w koalicji rządzącej powiatem oleśnickim

  • 10.02.2020, 11:40
  • rpr
Zgrzyt w koalicji rządzącej powiatem oleśnickim
Polityczna niespodzianka! Radny Koalicji Obywatelskiej składa skargę na dyrektora, bliskiego współpracownika starosty Jana Dżugaja. To kolejny sygnał, że może dojść do przesilenia we władzach powiatu.

Radny powiatu Marcin Gręda z Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący Komisji Infrastruktury, Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Środowiska Rady Powiatu, złożył skargę na bezczynność Zarządu Dróg Powiatowych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Rajca zarzucił ZDP naruszenie konstytucji oraz ustawy o dostępie informacji publicznej. Jak podaje mojaolesnica.pl, chodzi o to, że w listopadzie ubiegłego roku Gręda złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej projektu dokumentacji technicznej ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej Syców - Komorów, pytał o projekt i kosztorys inwestorski, a nie dostał żadnej odpowiedzi.

Dyrektor Krzysztof Górecki potwierdził portalowi fakt wpłynięcia do ZDP skargi, ale na tym etapie odmówił komentarza.

Przypomnijmy, że Marcin Gręda w maju 2019 roku został kierownikiem działu technicznego w Zarządzie Dróg Powiatowych. Dzisiaj już tego stanowiska nie zajmuje.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To nie tylko mój głos.
To nie tylko mój głos. 11.02.2020, 14:54
Kapica na starostę.!!!
.
. 11.02.2020, 15:41
Jedyne słuszne rozwiązanie. Koniec terroru ! Tak się pracować nie da!
Sycowianka
Sycowianka 11.02.2020, 09:07
Kapica jeszcze ok, choć w tym bałaganie to tylko Dżon ze swoim charakterem sobie poradzi. A mlody, dajcie spokój ,tak slaby ze aż boli. Moze za 20 lat
Ja
Ja 11.02.2020, 07:55
A czy starosta nie moglby w koncu zostac ktos z Olesnicy? I skonczyc ten żałosny desant z Twardogóry
Basia i Zuzia
Basia i Zuzia 11.02.2020, 20:57
Ssm jestes desantem z Twardej .Ty jak jestes w pracy masz pracowac a nie komentowac .Polityka nawet lokalna to zbyt trudny temat dla niedouczonego chlopca od pampersow .
@
@ 10.02.2020, 21:22
Kapica starosta. Greda na wicka.
jogi
jogi 10.02.2020, 19:49
C , to ty Samul
C
C 10.02.2020, 19:37
Słuchajcie wszyscy ujadacze. Pan starosta Jan Dżugaj kieruje powiatem z energia i dynamiką dotąd niespotykaną. Rozmach na drogach, duże przychody budżetu, powolna naprawa szpitala to wszystko jego zasługa. NIKT ani nie myśli o jego odwołaniu. Tyle
Ręce opadają
Ręce opadają 11.02.2020, 00:55
Powolna naprawa Szpitala. Co zrobisz? Nic nie zrobisz z takim doctum.
Zespół reagowania kryzysowego
Zespół reagowania kryzysowego 10.02.2020, 20:16
Co ty po godzinach pracujesz? Jesteś w trybie alarmowym?
C
C 10.02.2020, 21:23
A merytorycznie? Trudno podważyć sukcesy prawda?
Syców wita!
Syców wita! 10.02.2020, 17:31
Dawid ty też powoli zabieraj swoje długopisy.
Twardogóra wita!
Twardogóra wita! 10.02.2020, 17:12
No Janek pakuj manatki.
.
. 10.02.2020, 16:58
PiS ma utrzymywać Starostę jak najdłużej, wtedy jest szansa ,że pociągnie za sobą na dno Bronsia.
widz
widz 10.02.2020, 19:35
Bronś sie sam pociagnie. To znaczy tak jak poprzednio pociagną go jego klakierzy
GS
GS 10.02.2020, 16:36
Kluczem jest PiS. Jesli sie zdecydują Dżugaja nie ma.
Janusz
Janusz 11.02.2020, 14:01
PIS już był kuszony, żeby złożyli wniosek o odwołanie, tylko dlaczego mieli by to zrobić ?
Rudy rydz
Rudy rydz 10.02.2020, 16:36
Można mówić o przesilenie tylko kto się odważy to wszystko podciągnąć. Szpital pełna klapa, dyrektor tylko zapewnia . A gdzie rezultaty? Każdy nowy teraz zakonczy karierę polityczną jak zechce być starosta
es
es 10.02.2020, 15:55
Sprawa jest jasna . Dni Dżugaja sa policzone. Ludzie Bronsia dawno chca go wykopać. Jesli radny jego ugrupowania sklada skarge na dyrektora zausznika Dżugaja to oznacza jedno. To jest juz koniec tego ukladu.
?
? 10.02.2020, 16:14
Ludzie Bronsia niech się sami wykopią najlepiej. Kto podpisywał pismo odwołujące dyr.
Dybizbańskiego? Czy nie Zarząd Powiatu? Ludzie Bronsia?
es
es 10.02.2020, 16:26
Czlowiekiem Bronsia w ZP jest tylko Susidko.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.02.2020, 15:50
To tylko potwierdza, że ten szczebel administracji samorządowej należy rozwiązać. Jest tylko balastem.
Oli
Oli 10.02.2020, 15:07
A jak tam sekretarzowa czy dyrektorowa po partnerze ?
 Jolajna Jola
Jolajna Jola 10.02.2020, 14:15
Starosta ma stabilne poparcie - lepszego żartu dzisiaj nie słyszałam.
 Walec drogowy
Walec drogowy 10.02.2020, 14:13
Oj ZDP nie szczęścia do dyrektorów.....
Janek Niemylny
Janek Niemylny 10.02.2020, 14:04
Kiedy starostą będzie Głowa będę miał pełną władze w moim księstwie !
Megan
Megan 10.02.2020, 13:17
Górecki to mierny dyrektor i każdy wie że nie zrobi nic bez wiedzy Dzugaja
prac
prac 10.02.2020, 13:26
Na pewno lepszy od Marzenki!!
Lepiej póżno niż wcale
Lepiej póżno niż wcale 10.02.2020, 13:10
Jest dobrze, piwiat się sypie teraz kolej na miasto. Cociaż zła wiadomość jest taka ,że to trochę za póżno, bo co ze Szpitalem?
pigułka
pigułka 10.02.2020, 13:27
szpitala to już nie ma
.....
..... 10.02.2020, 12:56
Ciekawie w powiecie ciekawie . Co powie Janek?

Pozostałe