Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek w Oleśnicy?

  • 08.02.2020, 11:19
  • OAI
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek w Oleśnicy?
"Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci. Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje" - napisał radny Paweł Bielański. Oto, co zamieścił rajca Oleśnicy Razem na swojej stronie:

W budżecie miasta na 2020 rok burmistrz Jan Bronś zaplanował dotację do zadań z "zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem działalności w zakresie profilaktyki i rehabilitacji dzieci z wadami postawy i uszkodzeniami narządu ruchu" kwotę 225 tys. zł. Po zmianie kwota dofinansowania zadań w zakresie rehabilitacji wyniosłaby 325 tys. zł.

Zwiększenie dostępności

Zwiększenie kwoty na dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji otworzy szansę na zwiększenie dostępność zajęć dla potrzebujących dzieci.

Pan Waldemar Mieszała, prezes fundacji prowadzącej Zakład Rehabilitacji Leczniczej m.in. na Placu Zwycięstwa w odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie sygnałów dotyczących problemów z dostępnością zajęć rehabilitacyjnych, wspomina o niskich uposażeniach pracowników zajmujących się rehabilitacją dzieci, które są wynikiem niedofinansowania rehabilitacji leczniczej. Prezes wspomina również o wieloletniej współpracy z miastem, jednocześnie liczy  na wzrost przedmiotowej dotacji (skan pisma prezesa fundacji poniżej)

100 tys. na zwiększenie dotacji na zadania  rehabilitacyjne może pochodzić np. z obniżenia wydatków przeznaczonych na dekorację świąteczne zaplanowane w budżecie miasta na 2020 rok w ogromnej kwocie aż 302 tys. zł (!). Przypomnę, że w 2019 roku na wynajem dekoracji świątecznej z budżetu miasta wydatkowamo niecałe 100 tys. zł, co pozwoliło na piękne świąteczne oświetlenie miasta. 

O interwencję w sprawie możliwych problemów działalności Fundacji na Rzecz Profilaktyki i Rehabilitacji Dzieci z Wadami Postawy i Uszkodzeniami Narządów Ruchu poprosił mnie Pan Wiesław Mazurkiewicz, który na profilu społecznościowym Facebook poruszył ten problem  publicznie na stronie  "Wnioski i interpelacji dla oleśnickich radnych" - linkwww.facebook.com/groups/776622249119640/

W celu zapoznania się z problem zgłaszanym przez Pana Wiesława wysłałem pisma do prezesa fundacji oraz przewodniczącej komisji zdrowia i opieki społecznej - Marioli Ayiegbusi (skany odpowiedzi na pisma poniżej). 

Zwiększenie wsparcia to wyłączna decyzja burmistrza 

To czy dotacja zostanie zwiększona jest kwestią decyzji burmistrza, który jako organ dysponujący budżetem miasta, może przedłożyć Radzie Miasta stosowną zmianę w budżecie. Korekta budżetu jest możliwa, uchwałę budżetową zmienia się co miesiąc na sesji Rady Miasta. Radni zapewne poprą stosowną zmianę. 

W tym przypadku ustalenie priorytetów dla wydatkowania środków nie powinno stanowić przedmiotu sporu - zdrowie dzieci jest najważniejsze. Kwota 100 tys będzie stosunkowo niewielkim, ale zapewne wartościowym i oczekiwanym wsparciem dla działalności fundacji świadczącej zadnia rehabilitacyjne oleśnickim dzieciom. Świąteczne światełka za 200 tys zapewne będą i tak wystarczająco efektowne. Czekamy na stosowną decyzję burmistrza.

Poniżej skan pisma przewodniczącej komisji zdrowia i opieki społecznej oraz skan złożonej interpelacji.  

 Pismo przewodniczącej komisji zdrowia i opieki społecznej:

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Tyle w temacie
Tyle w temacie 12.02.2020, 12:42
Nieomylny z medialnym parasolem suto opłacanych zauszników czuje się bezkarny i trwa w tej świadomości drwiąc z wszystkich i wszystkiego.
glonojad
glonojad 11.02.2020, 18:37
Nieomylność zobowiązuje. Sam nieomylny jest zobowiązany do emanacji swoją nieomylnością i do trwania w tejże. Do zadań jego dworu należy: nieomylnego w trwaniu w swojej nieomylności utwierdzać, siebie nawzajem w wierze w nieomylnego umacniać i pokrzepiać. Źródłem wszelkiego światła jest nieomylny-dworzanie mogą, co najwyżej błyszczeć światłem odbitym. Jest jeszcze dogmat: nieomylny nie dlatego jest nieomylny, by można było z nim dyskutować. Nieomylność nieomylnego nie podlega żadnej dyskusji. Kropka.
Skarbonka
Skarbonka 12.02.2020, 14:25
No, a świecidełka za 300.000 PLN ????
Bądź pewien.
Bądź pewien. 12.02.2020, 14:41
One będą zawstydzone kiedy Słońce Oleśnicy przy nich stanie.
Wodzu prowadź
Wodzu prowadź 12.02.2020, 15:43
W takim razie Słońce Oleśnicy, nasz Umiłowany Przywódca, Wielki Generał Straży Miejskiej, będzie musiał mieć okulary a'la Jaruzel ......
utyty spocony
utyty spocony 11.02.2020, 14:50
No oczywiście, że świecidełka.
Tadeusz.
Tadeusz. 10.02.2020, 21:13
Gdzie byli Ci cudotwórcy jak byli przy władzy, zamiast robić to p czym teraz piszą, nie mieli odwagi na nic, a pieniądze zamiast wykorzystać na to o czym teraz piszą zostały nie wykorzystane w kasie Ratusza. Dopiro nowe władze je wykorzystują.
Marlenka
Marlenka 10.02.2020, 19:06
świecidełka nie są potrzebne, a zdrowie dla dzieci już tak
Robert.
Robert. 10.02.2020, 21:16
Wszystko jest potrzebne, ale z umiarem, a od tego mamy Radę Miasta i Burmistrza, a nie pseudo doradców.
fdg
fdg 09.02.2020, 17:54
Kultura contra zdrowie. To bardzo głupi pomysł aby ścierać te dwie wartości. Stać nas na obie na miarę naszych możliwości. Kim będziemy bez kultury i tradycji?
Jacek
Jacek 10.02.2020, 21:18
Popieram w tym kierunku powinny być działania nowego Zarządu Miasta i Burmistrza.
?
? 09.02.2020, 22:58
Lampki to kultura???????????
Niezbyt  wysokie loty
Niezbyt wysokie loty 09.02.2020, 19:10
Masz rację, to jest ta kultura którą proponuje nam Bronś, disco polo i rażące światełka.
Jarosław
Jarosław 10.02.2020, 21:20
Kto tu pisze o kulturze zazdrosny przegrany poprzedniej władzy nieudaczników? !!!!
?
? 10.02.2020, 23:14
Jaruś. Co powiesz? Twoi ludzie z komitetu Bronsia pozamiatli Szpital? Jesteś zadowolony?
.
. 09.02.2020, 18:50
Nie mówimy o kulturze, ale o wydaniu 300 tysięcy złotych na wynajmę lampek świątecznych.
Jolka
Jolka 09.02.2020, 17:07
Pomysł jest świetny. Mam nadzieję, ze i radni i burmistrz podejmą temat i zrobią coś wspólnie dla Oleśniczan.
Po światełkach nie zostanie przecież nic.
Tadeusz.
Tadeusz. 10.02.2020, 21:22
Komuno wróć.
Miejska Rada Narodowa
Miejska Rada Narodowa 14.02.2020, 20:46
Nie musi - ona już jest w ratuszu.
L
L 09.02.2020, 10:47
Jak można wydawać 300 tys na światełka świąteczne? Jeżeli tak mamy bogate miasto to dotacje na rehabilitacje chorych dzieci powinny wynieść przynajmniej milion złotych.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 12.02.2020, 14:27
No pewnie - te 300 tys. dołożyć do mojego łącznika .... i na bogato, a jak .... niech pospólstwo wie, gdzie mieszka władza !!!!
boggo
boggo 09.02.2020, 10:20
Wiecie co... Nie ma juz wiekszych problemów? tylko szukanie dziury w całym? Teraz jest gadka o Tym ze miasto nie dało 100 tys zł na dzieeci a Pytanie ile Pan Panie Pawle dawał co roku na dzieci gdy miastem rządził Pan Kołaciński .. Pewnie tyle samo a co PAn zrobił by było lepsze miejsce do Rehabilitacjii Nic.... Wolał Pan wyremontować Stary Szpital i zrobic zlobek dla Swojej kliki... Taka prawda..a Teraz szuka Pan co Ta władza robi zle... To nie Pasuje Tamto... a Pan co robi jako Radny? Pamieta Pan Ile Pan korzystał na Stanowisku w Atolu? Gdzie był Pan Kierownikiem... No masakra Nic nie zrobiłem Sam ale najlepiej Teraz Dzieki Panoramie Oleśnickiej Zasiąc Fermet...
Z L
Z L 09.02.2020, 17:09
Skąd ten atak na Pana Radnego???
Jolka
Jolka 09.02.2020, 17:05
Kołaciński myślał i o dzieciach i o seniorach! Taka prawda !
Robert.
Robert. 10.02.2020, 21:26
To dlaczego, nie wykorzystał budżetu, kogo się bał, albo po prostu nieudacznicy, bo pieniadzy by wystarczyło, a teraz ścigają się z pomyslami by podłożyć świnie nowej władzy.
Z Lwowskiej
Z Lwowskiej 09.02.2020, 11:28
Zrozumiałaś tekst artykułu? 300 tys na dekorację świąteczne, a tylko 225 na chore dzieci? Są problemy z dostaniem się na rehabilitację i to jest problem. Realny! Przeczytaj pismo Pana Mieszały. Burmistrz Bronś oderwał się od rzeczywistwstych problemów zwyklych mieszkańców skoro tak planuje wydatki. Idiotyzm wydawać 300 tysiąca na takie bzdety. Tym powinny zająć się wszystkie lokalne media, ale widać że potulnie milczą. Sam napiszę do mediów ogólnopolskich żeby sprawę nagłośnić.
Z Mikołajczyka
Z Mikołajczyka 14.02.2020, 20:47
Przepraszamy za "naszego" somsiada....
..
.. 09.02.2020, 11:20
Burmistrz Kołaciński wyremontował zabytkowy szpital dla seniorów i dzieci, z czego wynika, że los osób korzystających z rehabilitacji jest im bliski. Przy okazji odnowił cenny zabytek, którym można się chwalić w całej Polsce. Nawet burmistrz Bronś tam chodzi przy okazji różnych uroczystości, co wskazuje, że nie boi się mikrobów, zatopienia i pożarów o czym ostrzegali różni boggo-podobni.
Koszmar
Koszmar 08.02.2020, 16:26
Potrzeb są setki takich jak te dla dzieci, ale najeażniejsza dla Bronsia jest propagandowa gazetka za 16 tysięcy.
Sentenced Kate
Sentenced Kate 12.02.2020, 14:29
Dzięki, mój Guru ....
Pero
Pero 09.02.2020, 08:11
Już sa dwie czyli 32 klocki
Holistycznie
Holistycznie 08.02.2020, 18:49
No i oczywiście ..... ŁĄCZNIK !!!!
.
. 08.02.2020, 16:21
Proponuję 150 tysięcy przeznaczyć na dzieci z tej puli i tyle samo na światełka, według mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
Towarzysz Jan
Towarzysz Jan 12.02.2020, 14:32
Nie rozumiem. Jakie osiedle ? Moje wyłączyć ? Chwileczkę. Żaba przestań, muszę podjąć decyzję. A jaki jest wybór ? Stacja zagłuszania ? No to nie ma wyboru. Tak, wyłączać osiedle... uhm... tak.
Nieomylny
Nieomylny 13.02.2020, 19:11
Nie rozumiem. Jakie dzieciaczki ? Mam zwiększyć dotację ? Chwileczkę. Maryśka przestań, muszę podjąć decyzję. A jaki jest wybór ? Świecidełka ? No to nie ma wyboru. Tak, włączyć więcej lampek... uhm... tak.
.
. 08.02.2020, 15:19
Radny ma rację, ale Bronś nie słucha nikogo. On sam wie najlepiej
Stig
Stig 08.02.2020, 14:07
Wincyj świecidełek wincyj ! Trzeba oświetlić Nieomylnego i jego wierną Irenkę pod choinką. Blask ma bić !
..
.. 08.02.2020, 13:08
Kołaciński zostawił oszczędności, to uważają, że mogą je wydawać na świecidełka zamiast na dzieci.
Jacek
Jacek 10.02.2020, 21:33
To że zostawił świadczy o jego nieudolności kierowania urzedem.
A teraz On i jego kolesie się obudzili i podsuwają tematy do waśni, cwaniacy z PiS to akurat najlepiej im wychodzi.
radca
radca 15.02.2020, 02:29
jacek, robert, jarosław - nic mądrzejszego nie potrafisz napisać, chyba jesteś radnym Bronsiowym
Man
Man 08.02.2020, 13:02
Panie Pawle racje pan ma ale burmistrz Bronś się na to nie zgodzi.


Eli
Eli 08.02.2020, 12:47
To jakieś horrendum. A tak plakali że budzet się im wali. Obłudnicy
K
K 08.02.2020, 11:57
300 tysięcy na ozdoby świąteczne? Ktoś w tym ratuszu mocno na głowę upadł.

Pozostałe