Mają talent w SP6 Oleśnica

  • 07.02.2020, 19:10
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy
Mają talent w SP6 Oleśnica
"Talent mam, pokażę go Wam!" - pod takim hasłem 7 lutego w Szóstce odbyła się XI edycja konkursu „Mam Talent” dla uczniów klas 5-8.

"Jego historia sięga roku 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy Zespół Wspierania Uzdolnień wyszedł z propozycją umożliwienia wszystkim uczniom prezentowania swoich zainteresowań i zdolności przed całą społecznością szkolną. Forma, wzorowana na programie telewizyjnym „ Mam talent”, przetrwała do dziś i jest już XI edycją tego konkursu.

Dziś swoimi pasjami można było podzielić się z innymi, prezentując efekty własnej twórczości i oryginalne kolekcje. Od rana uczniowie mogli podziwiać niezwykłą wystawę, na której znajdowały się: własnoręcznie zaprojektowane i wykonane fursuit (dwunożne kostiumy zwierzęce, noszone przez cosplayerów), maski, obrazy, rysunki i zdjęcia. Wspaniałe zbiory prezentowali także kolekcjonerzy i hobbyści. Pojawiły się np. małe arcydzieła z ceramiki ( np. figurki koni, żab), pocztówki, komiksy, znaczki, karty, albumy muzyczne BTS i płyty, gazetki
i książki z gier komputerowych, modele samolotów i medale.

Na ekspozycję złożyły się kolekcje, które zaprezentowali: Łucja Chorążyczewska z klasy 5i, Joanna Lesiewicz, Arina Arsonowa, Amelia Hrebeniuk, Milena Misztal, Iga Górna z 6d, Natalia Kowal, Klaudia Wielgusiak, Olgierd Klimala z klasy 6e, Jagoda Ołownia, Mateusz Zdunek, Kacper Sapa, Julian Piekarniak z klasy 6f, Weronika Barzdo, Amelia Błach, Nadia Łuczak, Zuzanna Michalewska, Amelia Mostowa, Nicola Wienska, Lena Witkoś z klasy 7b, Noemi Billone z 7c, Laura Gregorczyk z klasy 7d, Andżelika Bielecka, Monika Gałecka, Dominika Bęben, Karolina Kroczak z klasy 8a.

Druga część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej. Tam mogli pokazać się odważniejsi, którzy pokonali tremę i prezentowali się na forum całej społeczności szkolnej. Dyrektor szkoły, pani Jadwiga Wieczorek powitała licznie zgromadzoną publiczność i uczestników, którym życzyła udanych występów" - informuje Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe