Powiatowy rzecznik konsumentów spotkał się z młodzieżą i emerytami

  • 04.02.2020, 09:36
  • Starostwo Powiatowe Oleśnica
Powiatowy rzecznik konsumentów spotkał się z młodzieżą i emerytami
Wiele praktycznej wiedzy przekazał powiatowy rzecznik konsumentów twardogórskiej młodzieży oraz emerytom. Piotr Barański spotkał z nimi 29 stycznia, najpierw w ZSP, a potem w bibliotece publicznej w Twardogórze (powiat oleśnicki).

"Obie pogadanki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie ZSP, na zajęciach z przedsiębiorczości, poznali m.in. podstawowe prawa konsumenta oraz nowe zasady postępowań reklamacyjnych.

Na spotkaniu z seniorami Piotr Barański mówił o działaniach podnoszących świadomość w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej. Udzielił też wielu porad uświadamiających, jakie zagrożenia czekają na emerytów przy zawieraniu umów podczas sprzedaży bezpośredniej, czyli w czasie różnego rodzaju pokazów.

Wszyscy otrzymali materiały informacyjne na temat praw konsumenta i wzory dokumentów, m. in. oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, wniosek o udzielenie pomocy prawnej konsumentowi czy reklamacje towaru" - informuje Starostwo Powiatowe w Oleśnicy.

Starostwo Powiatowe Oleśnica

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe