Zima w lesie w Dobroszycach

  • 02.02.2020, 11:34
  • Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach
Zima w lesie w Dobroszycach
Kolejne spotkanie to "Poszukiwanie wiosny w lesie".

"Dziś wystartowaliśmy z "Leśną przygodą z GCK". Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem "Zima w lesie". Rozpoczęliśmy je w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach spotkaniem z edukatorem z Nadleśnictwa Oleśnica Aleksandrą Wyką, która opowiedziała dzieciom o naszych lasach, mieszkających w nich zwierzętach oraz ich zwyczajach.

Potem wszyscy wyruszyli na wycieczkę do lasu, aby poszukać tropów zwierząt i poznać tamtejszą roślinność. Okazało się, że przy obecnej pogodzie najtrudniej w lutym w lesie znaleźć....zimę. Nie zabrakło jednak gier, zabaw, spotkania z leśniczym i wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Dzieci zostawiły też smakołyki dla swoich leśnych przyjaciół.

Na koniec uczestnicy dzisiejszej wyprawy otrzymali książeczki i upominki od Nadleśnictwa Oleśnica. Koordynatorem projektu "Leśna przygoda z GCK" jest Anna Mikuła. Pani Aniu dziękujemy serdecznie za świetny pomysł, organizację spotkania i bardzo miłą współpracę.

Jak już wspominaliśmy, to dopiero pierwsze spotkanie. Zapraszamy zatem małych miłośników przyrody na kolejne. Następnym razem wyruszymy na poszukiwanie wiosny w lesie" - informuje Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach (powiat oleśnicki).

Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe