W Atolu Oleśnica brak nadzoru? Czy zagrożone jest zdrowie klientów?

 • 02.02.2020, 10:16
 • Żródło: Oleśnica Razem
W Atolu Oleśnica brak nadzoru? Czy zagrożone jest zdrowie klientów?
"W Atolu brak nadzoru? Czy zagrożone jest zdrowie klientów?" - takie pytanie stawia Oleśnica Razem. Publikujemy tekst, który ukazał się na stronie oleśnickiej opozycji, razem z komentarzami.

Na prośbę klientów miejskiej spółki Atol, radny klubu Oleśnica Razem Tadeusz Żółkiewski podczas sesji Rady Miasta wniósł interpelację do burmistrza Jana Bronsia o pilną interwencję w sprawie usunięcia PLEŚNI/GRZYBA, który rozkwitł w strefie saun basenu krytego. Zaniepokojeni użytkownicy zgłosili naszemu radnemu (który sam korzystał z sauny), że zagrzybienie utrzymuje się już ponad miesiąc (!)

Brak jakichkolwiek działań obecnego kierownictwa Atola doprowadził do rażącego zaniedbania, które stało się zagrożeniem dla zdrowia klientów i pracowników spółki. Wiadomym jest, że toksyny wytwarzane przez grzyby atakują przede wszystkim układ oddechowy i mocno osłabiają odporność organizmu, przez co mogą być przyczyną wielu chorób. Co gorsza, zagrzybienie występuje na ścianie sauny tuż przy "Strefie Relaksu", gdzie klienci odpoczywają po "saunowaniu".

Dochodzą do nas sygnały, że polityka kadrowa prezesa miejskiej spółki doprowadziła do masowych odejść pracowników, a w konsekwencji rotacji w personelu sekcji sprzątającej, co przekłada się na drastyczne obniżenie jakości świadczonych usług. W ocenie klientów Atola problem z czystością występuje również w innych częściach kompleksu rekreacyjnego.

Nie wiemy, czy burmistrz Jan Bronś zna problem (na sesji nie odniósł się do zgłoszenia), ale po interpelacji naszego radnego liczymy na pilne usunięcie zaniedbań. Liczymy, że sprawą zajmą się również odpowiednie służby sanitarne.

Załączone zdjęcia zostały pokazane na sesji Rady Miasta przy składaniu interpelacji. WSTYD!

Obraz może zawierać: w budynku
Obraz może zawierać: w budynku
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
Komentarze
.
 •  
  Maciej Matusiak Czy to co widzę na zdjęciu to zapowiedź tego jak za 4 lata będzie wyglądać Oleśnica po rządach JB i jego przybocznych??
  W tej chwili powoli wyłania się obraz naszego miasta na koniec ich kadencji.
  Zapewne tak będą wyglądały miejsca użyteczności p
  ublicznej.
  Oleśnica jest coraz bardziej zaśmiecona , rynek mimo częściowo przywróconego ruchu dalej wygląda na wymarły .
  Strefa płatnego parkowania koliduje w bezpośredni sposób z planem ożywienia tego miejsca!
  O tym kto był pomysłodawcą płatnej strefy Oleśniczanie najwyraźniej zapomnieli przy ostatnich wyborach.

  Grzyb w Atolu- gdzie jest gospodarz obiektu????
  Czy o swój dom i podwórko dba tak samo jak o miejsce w którym pracuje??
  Czy w domu też dopuszcza do takiego stanu ??
  I najważniejsze kto za te zaniedbania poniesie najsurowsze konsekwencje ? Odpowiedź na to pytanie zna każdy - mieszkańcy!!!!!

  Oleśnico ile jeszcze musisz wycierpieć do następnych wyborów ??!!

  Może ktoś wie???
  Ukryj lub zgłoś
   
 • Rafał Bargiel Taki stan na pewno odstrasza klientów
  Ukryj lub zgłoś
 • Mateusz Jakub Klientów odstraszaja ceny, brak ciekawych ofert karnetów, brud pod prysznicami. Nasz basen za chwilę nie będzie w stanie konkurować z innymi sąsiednimi basenami.
  Ukryj lub zgłoś
  • Maciej Matusiak Mateusz Jakub to już się dzieje.
   Byliście może w Krośnicach???
   Moje dzieci nie chcą iść do Atola mimo odległości 300m od domu!!!! Wolą jechać do wspomnianych Krośnic , ceny konkurencyjne i pomimo kosztów dojazdu jest dobrze.
   Ukryj lub zgłoś
   
  Napisz odpowiedź…
   
  •  
  •  
  •  
 • Mateusz Jakub Zabralbym się również za temperaturę wody na basenie gdyż na pewno nie odpowiada ona temperaturze oficjalnie wyświetlanej na monitorze. Na basenie sportowym jest za zimna woda. Jeśli na tym ma polegać optymalizacja kosztów to ja dziękuję wolę jechać do olawy. Poza tym prysznice raz zimna raz ciepła nigdy nie wiesz co cię czeka. Żenada 🤢
  Ukryj lub zgłoś
 • Marcin Kozieł Być może "marketing" wpadnie na pomysł żeby za 2 godziny sprzątania obiektu, wejście będzie za 1zł 😂, atrakcje 🔬 badania mikrobiologiczne 😂
  Ukryj lub zgłoś
 • Marcin Kozieł Jedynym rozwiązaniem dla Atola jest zamknięcie obiektu i zarybienie niecek basenowych ! Dobra zmiana 👏👏👏
  Ukryj lub zgłoś
 • Krystian Głośniak Miałem przyjechać z rodziną na ten basen ,ale po tych zdjęciach co widzimy to aż strach nogę postawić,a co dopiero korzystać z basenu i pryszniców.Masakra
  Ukryj lub zgłoś
 • Malgorzata Matusiak Moja wnuczka chodzi na naukę pływania, strach bo przy okazji może załapać jakieś badziewie ..
Źródło: Oleśnica Razem

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 08.02.2020, 07:39
ADAŚ po ile grzybowa w barze ?
...
... 07.02.2020, 11:56
Szkoda, że nie komentujecie jak poprzednik kupił facetowi Kasi do baru ekspres za 15 000. Wysyłał na szkolenia baristyczne na koszt Atolu. Bo chodzi o to że pis może. Zaniedbań a 4 lat władzy pisowskiej nie starczy 4 lat żeby naprawić.
Śmiechu to wszystko warte
Śmiechu to wszystko warte 07.02.2020, 15:35
Bo mieli kasę gdyż dobrze zarzadzali, teraz już nawet ochroniarzy zwolnili.
Henryk
Henryk 04.02.2020, 20:48
Jak byłem z dzieckiem na basenie to nie działał czytnik do sprawdzania czasu. Przez to musiałem dopłacić. Więcej tam nie poszedłem.Niech szukają innych frajerów,
ala
ala 07.02.2020, 11:42
No tak ale pilnowanie sobie czasu wg zegarka ni boli ;(
W dobrej cenie
W dobrej cenie 04.02.2020, 20:15
Na tą pleśń jedynie nawilżone chusteczki z wiadomego, sprawdzonego źródła....
wyborca
wyborca 04.02.2020, 19:43
Rada Nadzorcza powinna go odwołać. Pan prezes zdecydowanie się nie nadaje.I tak bokiem wychodzi obsadzanie stołków kolegami.Totalny brak kompetencji.
olesnuczanka
olesnuczanka 04.02.2020, 19:36
Prezes Atola do natychmiastowego zwolnienia!
ala
ala 04.02.2020, 16:43
Ja wiedziałam od początku kiedy pan Hrehorowicz puścił bokiem swoich wyborców dla synekury, że z tego nic dobrego nie będzie, i nie myliłam się. W ogóle to co teraz się w Oleśnicy dzieje nie wróży zbyt dobrze.
Levi
Levi 04.02.2020, 18:09
Dokładnie. To mega personalna pomyłka Bronsia. Facet jest wielkim nieporozumieniem. A dobor kadry po probronsiowej linii okazal sie niewypalem. To zreszta doktryna Dżonego Bi - otaczac sie słabeuszami i paprotkami, żeby nikt mu przypadkiem nie zagrozil.
Błąd systemu
Błąd systemu 08.02.2020, 08:19
Zacznijmy od tego, że sam Umiłowany Przywódca jest pomyłką ...
.
. 07.02.2020, 11:48
A Sendek był pomyłką Kołacińskiego.
Anonimowa
Anonimowa 04.02.2020, 11:21
Teraz wiem skąd ja się zaraziłam grzybem. Szczegółów oszczędzę wszystkim.
Ela
Ela 04.02.2020, 11:52
Wspolczuje wiem cos o tym
sauna mama
sauna mama 04.02.2020, 10:32
ja na sauny jezdze do wroclawia. duzy wybor saun i ceremonii, czystosc ale przede wszystkim kultura- do sauny wchodzi sie CZYSTYM I NAGO, a ciało spoczywa na ręcznikach bawełnanych- tymczasem w olesnicy do sauny wchodza kobiety w makijazu, kolesie z łancuszkami, w plastikowych strojach kapielowych i gołymi syrami łażą po deskach, roznoszac grzyby i bakterie. to mi sie nie podoba, wiec jezdze do stolicy regionu.
Marika Broż
Marika Broż 03.02.2020, 22:21
A gdzie jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna?
Smutny
Smutny 03.02.2020, 18:21
Zgadzam sie z wypowiedziami jest brudno . Gdzie jest nadzór sanepidu. Ja tez wole do.Krosnic jechać. Klimat Atola sie skonczył.
Marek z UTW
Marek z UTW 03.02.2020, 17:39
Jakby tak w mieszkaniu prezesa coś takiego to by chodził udawał że nie ma? SZOK!
ML
ML 03.02.2020, 17:08
Potrzeba sprawnego menadżera, który ma wizę dla funkcjonowanie takiego kompleksu. Obecny prezes się zwyczajnie nie nadaje , to widać po tym jak marnie wszystko funkcjonuje. Bar zamknięty od pół roku to jakiś absurd. Żeby po basenie nie można było zjeść jakiegoś tosta czy salatki czy loda. Dajcie spokoj. Nędza. Stan szatni też w opłakanym stanie , grzyb to jest jakaś dramat tego obiekty. Gdzie ten nowy dyrektor techniczny ? Ponoć środy ma wolne tak kasjerki mówią ,to co on robi ?
ja
ja 04.02.2020, 16:34
Już jedna mądra Pani menager z wizjami była. i utopiła Atol...
Pański wyborca
Pański wyborca 03.02.2020, 16:56
Panie Burmistrzu tego prezesa trzeba odwołać bo to jest już kompromitacja.Stale coś niedobrego.Nie nadaje się na to stanowisko.Kompromituje Pana.Pozdrawiam. Janecki
.
. 03.02.2020, 16:55
Atol to bubel, od samego pczątku stwarzał problemy. Ten kompleks jest żle zaprojektowany, a co gorsza bardzo źle, z materiałów słabej jakości wybudowany. Nic z tym nie da się zrobić, należy jedynie podziękować twórcom tego badziewia.
.
. 03.02.2020, 10:51
Takie pierdaczenie, że poprzednicy , że Kołacinski..... . Nastapiła zmiana zarządzajacych bo tak chcieli wyborcy, wyborcom obiecano w wyborach zmianę na lepsze, na poprzednikach nie zostawiono suchej nitki i co ? I wielkie g. Jest coraz gorzej, Atol stacza się i gnije, minęło półtora roku a jedyną metodą zarządzania krtorą stosuje Prezes jest spychanie odpowiedzialności na poprzedników. No nie!!! Tym razem to się nie uda, trzeba po prostu przyznac się do braku pomysłów, być może też umiejętności.
 palce lizać
palce lizać 03.02.2020, 08:29
Bar mają otworzyć. Daniem popisowym będzie..... grzybowa;)
Master Adam
Master Adam 03.02.2020, 09:28
a na deser ser pleśniowy
Z Klonowej
Z Klonowej 03.02.2020, 05:43
Takich miejsc jest więcej. Śmierdzi w saunie mokrej w nowej części obiektu. Sauny często niedogrzane. Woda zimna z pryszniców, a co drugi nie działa albo ledwo woda leci.Bar nie funkcjonuje od kilku miesięcy, zamiast zarabiać pieniądze. Wygląda na to że wszytko puszczone w samopas, nie widać żadnego gospodarza który dbałby o obiekt . Ogólnie bardzo słabo
.
. 03.02.2020, 08:24
Bar był dzierżawiony. Pretensje do dzierżawcy.
Były klient
Były klient 03.02.2020, 09:08
Aha jako klient mam mieć pretensje do jakiegoś dzierżawcy. Tak Atol dba o obsługę klienta . Gratuluję podejścia
Rewizor
Rewizor 02.02.2020, 21:15
Klimatyzacja i wentylacja już na starcie były spierniczone bo robili ją amatorzy udający speców. Warto przypomnieć kilka faktów kto? co za ile? Kto naprawiał fuszerkę etc.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.02.2020, 20:52
Ha, ci radni nie bali się i nie boją bakterii w "Starym szpitalu", bo tamte takiego śladu nie zostawiają. Są niewidoczne. Rozumiem. Oni muszą zobaczyć, by się przestraszyć. Inna sprawa, że jest to niedopuszczalne, by w obiekcie użyteczności publicznej dochodziło do takiego niedbalstwa. Podejrzewam, że jest to efekt zaniedbań dłuższych niż miesiąc.
.obywatelgc
.obywatelgc 03.02.2020, 08:28
Tak conajmniej 4 lat poprzedników rządów Kołacińskiego i ich decyzji. Tak oszczędzali że straty były największe w historii. Nie było przerwy technicznej, remontów, fugowania itd. Stąd wilgoć i teraz wszystko wychodzi.
.
. 03.02.2020, 09:13
weź się Adam nie kompromituj , przez rok czasu grzyba nie potrafisz usunąć ze ściany.

Pozostałe