Radny Bronsia o dworcu PKP w Oleśnicy

  • 31.01.2020, 16:22
  • OAI
Radny Bronsia o dworcu PKP w Oleśnicy
Czy miasto przejmie dworzec PKP? Hm... Oto oświadczenie radnego Marka Kamaszyły (klub Jana Bronsia), wygłoszone wczoraj na sesji Rady Miasta Oleśnicy.

"Na ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnica w dniu 30.12.2019 roku wysłuchaliśmy uwagi dotyczących budżetu na 2020 rok. Mnie szczególnie zainteresowała wypowiedz przewodniczącego Klubu Oleśnica Razem Pana Michała Kołacińskiego i jego propozycji przejęcia Oleśnickiego zamku zamiast stacji PKP.

Jak wszyscy Państwo wiedzą, w programie wyborczym naszego komitetu padła deklaracja przejęcia budynków znajdujących się na dworcu PKP Oleśnica.

Od przeszło ponad roku prowadzone są rozmowy z właścicielem stacji – spółką PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomości we Wrocławiu. W rozmowach uczestniczył Prezes tej kolejowej spółki Pan Krzysztof Golubiewski, dyrektor oddziału Pan Tadeusz Szulc oraz jego zastępca Pani Kamila Wieczysta.

W dniu 23 września na posiedzeniu Komisji Budżetu i Infrastruktury Pani Kamila Wieczysta przedstawicielka PKP S.A. poinformowała o prowadzonych negocjacjach wewnątrz spółek PKP , w skutek których wydzielone zostały działki które pozostaną we władaniu PKP i ich spółek (PKP PLK ). Udzieliła też informacji o planowanym remoncie w roku 2021 wiat peronowych ,peronów oraz torowisk – majątku znajdującego się pod zarządem PKP PLK S.A.

Na pytania radnych z komitetu Oleśnica Razem o remont samego budynku dworca oraz pytania dlaczego został wykreślony z listy 200 dworców przeznaczonych do remontu z puli PKP S.A. do 2023 roku, odpowiedziała, że takie decyzje zostały podjęte i do 2023 roku nie będzie remontu naszej stacji.

Padły tez pytania: dlaczego remontowane są mniejsze stacje oraz o wytyczne dotyczące wyboru stacji do remontu - czy chodzi o ilość podróżnych, ilość pociągów itp. W odpowiedzi Pani Kamili usłyszeliśmy że nie ma takiego algorytmu co do wyboru stacji.
Poinformowano też radnych o wycenie dworca PKP. Wartość to ok 2 milionów złotych. Proces przekazania będzie trwał około 12 miesięcy od uzyskaniu zgody Ministerstwa Infrastruktury.

Niezależnie od prac prowadzonych przez PKP S.A., w Urzędzie Miejskim w Oleśnicy trwają analizy poszczególnych map geodezyjnych , pod względem przebiegu instalacji sanitarnych , oraz dróg przeciwpożarowych. Przyglądając mapy widzimy jakim majątkiem w Oleśnicy dysponuje PKP S.A. Są to tereny w ciągu ul .Moniuszki oraz tereny po byłej lokomotywowni.

Od PKP S.A. uzyskaliśmy informację – przekazaniu podlegać będą budynki stacyjne pod warunkiem prowadzenia w nich działalności transportowej, natomiast tereny przy ul Moniuszki są terenami komercyjnymi i ustawa nie przewiduje ich przekazania.

W marcu 2019 roku uczestniczyłem z burmistrzem Janem Bronsiem w spotkaniu z przedsiębiorcą z branży kolejowej. Firma ta poszukuje miejsca na swoją siedzibę. Na dzień dzisiejszy zatrudnia ponad 100 pracowników oraz zakupiła w zakładach kolejowych w Oleśnicy 4 lokomotywy elektrycznie. Firma ta zainteresowana jest wybudowaniem hali serwisowej swojego taboru w okolicach stacji Oleśnica. Burmistrz poinformował zainteresowanych, że tereny które ich interesują należą do spółki PKP S.A.

Z przedstawicielami PKP S.A. uczestniczyłem w wizji lokalnej terenów po byłej lokomotywowni ,z ust przedstawiciela prywatnego przedsiębiorcy usłyszałem, że tereny mimo strasznego zaśmiecenia oraz zarośnięcia samosiejkami stanowi duży potencjał dla jego firmy.

Z informacji przekazanych od przedsiębiorcy po wizycie w Oleśnicy, dowiedziałem się, że wystosował on pismo, w którym poinformował PKP S.A. o chęci zakupu terenów po starej lokomotywowni.

Mija rok od tych działań... Na początku stycznia dowiedziałem się od przedstawiciela inwestora, że przez rok nie uzyskał informacji od PKP S.A. czy teren po lokomotywowni będzie wystawiony na przetarg W mojej ocenie tracimy ogromną szansę na wprowadzenie nowego przedsiębiorcy do Oleśnicy oraz możliwość ożywienia części terenów PKP.

W budżecie miasta Oleśnica zarezerwowano kwotę 150 tys. złotych na sporządzenie dokumentacji technicznej budynków stacji – jest to dobry krok do uzyskania potrzebnej wiedzy o kosztach remontu budynków stacji oraz możliwości adaptacji budynków na cele służące mieszkańcom Oleśnicy.

W latach 2014 – 2018 ówczesny burmistrz Oleśnicy - Pan Michał Kołaciński parokrotnie brał udział w eventach organizowanych wspólnie z naszym stowarzyszeniem na terenie stacji Oleśnica. Działania te miały na celu nagłośnienie problemu stanu technicznego stacji Oleśnica oraz próbę zachęcenia PKP SA do remontu dworca, w zamian miasto miało dzierżawić pomieszczenia na dworcu, ale ten pomysł również nie okazał się trafny. Nikt nie wiedział, na jaki okres będzie to dzierżawione i za jaką cenę co skutkowało tylko jednym – wykreśleniem naszej stacji z planów remontu prze PKP S.A. Na lata 2019-2023.

Zamek w Oleśnicy jest bardzo ważnym obiektem na mapie Oleśnicy, jego zagospodarowanie, funkcja powinna być dokładnie przeanalizowana pod względem utrzymania oraz remontu .

Przejęcie oraz zagospodarowanie dworca kolejowego dadzą mu drugie życie, funkcja kolejowa budynków stacji skończyła się w latach 90-tych. Dla PKP S.A. Obiekt stacji nie jest potrzebny do funkcjonowania infrastruktury kolejowej, ale może bardzo przysłużyć się mieszkańcom Oleśnicy i być wizytówką naszego miasta. Przekładając na kolejne lata decyzje o przejęciu oraz remoncie dworca tylko pogarszamy stan tych obiektów co spowoduje znaczne zwiększenie kosztów remontu w kolejnych latach.

Jak uczy życie, w roku 2023 pewnie usłyszymy od władz PKP S.A., że planowany remont stacji przełożony jest na okres 2023 -2028... i tak to już przeszło 40 lat".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ha ha
Ha ha 03.02.2020, 07:48
Znawcy k...a od budowlanki sie znalezli ha ha a wódz udziela namaszczenia podwładnym a.ci sie tak skupiaja ze az grzyb w Atolu wychodzi!!! I nadal bedzie jak bylo czyli nic
zamkowy
zamkowy 02.02.2020, 11:10
To jest jawna głupota ładować 20 mln zł w dworzec, aby tam zrobić MOKiS 2, a nie w zamek oleśnicki - najbardziej promocyjną budowlę Oleśnicy (jak napisano w opracowaniu A. Sowy o promocji Oleśnicy, na które burmistrz Bronś wydał 35 tys. zł). A to tylko dlatego, że Bronś napisał głupotę na druku wyborczym za namową M. Kamaszyło. Może należałoby zaprosić NIK do Oleśnicy?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.02.2020, 00:26
Temu radnemu oraz i pozostałym polecam: https://youtu.be/baWjaZ1O6bg
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 01.02.2020, 18:36
Na zdjęciu - Nieomylny udziela pasterskiego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" .....
duch zamku
duch zamku 01.02.2020, 13:37
Według mnie korzystniejsze dla miasta byłoby przejęcie zamku i postawienie na turystykę, skorzystałby na tym również "wymarły" rynek, warte zainteresowania są też wycieczki po dawnych schronach.
Przed dworcem postawiłbym tylko tablice z informacją kto zarządza tym terenem (PKP), turyści robiliby sobie pamiątkowe zdjęcia z ruiną, zapewne przyspieszyłoby to remont.
Pojawią się turyści, zostawią pieniądze, wzrosną wpływy z podatków. Dworzec będzie dla nas tylko kosztem (remont, później utrzymanie).
Staś
Staś 02.02.2020, 10:44
I to jest super pomysł! Teraz panuje "moda" na to, by na wybudowanej lub wyremontowannej infrastrukturze wieszać tabliczki wskazujące źródło finansowania. Może wykorzystać tę praktykę i przygotować tabliczki w stylu: "Szanowni podróżni, turyści. Za ruinę i stan nieruchomości, przed którą stoisz, nie odpowiada to piękne miasto, ale... i tu padałyby dane właściciela nieruchomości z danymi z KRS. Pewnie nie pomoże, ale coś wyjaśni.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.01.2020, 23:57
Proponuję, by radny Marek Kamaszyło równie gorliwie zatroszczył się o obiekty zabytkowe, znajdujące się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa, a dla których ani on, ani Jan Bronś, ani Michał Kołaciński nie uczynili nic, by je ratować, by były wyjątkową wizytówką Oleśnicy. Stoją niczym plener filmów wojennych. Niech tenże radny oceni w jakiej sytuacji jest otoczenie i sam budynek "Pod Blachą". A może przyjrzałby się budynkowi po dawnej TPSA? Czy tenże radny wie jaki program odnowy dworców realizuje PKP?
tak działa nieomylny
tak działa nieomylny 01.02.2020, 00:25
Jesli chodzi o budynek pod blachą, to nalezy zadac pytanie Bronsiowi - komu sprzedał działkę z "pałacykiem pod blachą"? dlaczego kupującego nie zobowiązał do remontu w ciągu np,5-10 lat. Dlaczego teren pałacyku jest brudny i zarośnięty zielskiem? no i dlaczego nie są przycięte gałęzie drzew, które zwisaja nad parkingiem i stanowia zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i samochodów. Przy każdym większym wietrze gałęzie spadają i nikt z tym nic nie robi!!! To Bronś odpowiada za sprzedaż tego obiektu komu? zupełnie, jak odpowiada za sprzedaż budynku za II LO, też ruiny.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.02.2020, 00:27
https://youtu.be/baWjaZ1O6bg
zawiedziony
zawiedziony 01.02.2020, 00:05
Marek Kamaszyło... Było kiedyś Olsensium... Teraz to jest POLITYK z dietą.
skarbniczka
skarbniczka 02.02.2020, 10:02
.... z SOWITĄ dietą !!!!!
Daj pan spokój.
Daj pan spokój. 31.01.2020, 20:43
Dokładnie, syf w Oleśnicy, szczury po ulicach biegają, ludzie na chodnikach umierają bo zabrakło karetki a oni pierdami się zajmują. Są naprawdę ważniejsze rzeczy.
Realista
Realista 31.01.2020, 20:33
Niech oni najpierw śmietnik na 3maja pod arkadami uprzatna a nie o dworcach mysla
Natan
Natan 31.01.2020, 20:31
A tak zasadniczo to o co mu kaman? Jest za jest przecie? Żali się? Ja na miejscu PKP to bym takiego płaczka co nadaje na kontrahenta w du..... kopnął i zerwał rozmowy
xyz
xyz 31.01.2020, 19:27
Na strych Ratajach też mam ruinę do przekazania.Jak miasto chce to za 0,5 miliona mogę przekazać. A oni wybudują sobie co chcą, dworzec, lotnisko, basen.
Witia
Witia 31.01.2020, 17:43
Marek zjedz Snickersa
Krysia
Krysia 31.01.2020, 17:34
Będzie jak z lotniskiem.
2 mln wpompowane , nic nie zrobione domki letniskowe poginęły stowarzyszenie rozwiázane ilość ptakach....
Polo
Polo 31.01.2020, 17:32
Bronś pokazuje i objaśnia.
"... Oko tu ta rynna ona spadła jakieś 15 lat temu kiedy kończyła się moja 2 kadencja..." Później był jeszcze 3 i też nic z tym nie zrobił.
A dzisiaj chce nasze pieniądze władować w ruderę. Ale nie to jest najgorsze , przecież to wszystko po przejęciu dworca trzeba będzie utrzymać , to będą już dożywotnie koszty każdego pokolenia oleśniczan!!!
Ciekawe komu z PKP chce tym zrobić dobrze bo oleśniczanom napewno NIE.
W innych gminach PKP remontuje dworce tylko nie w Oleśnicy.

W sumie się nie ma co dziwić , kto w zarządzie PKP widział kampanijne zapowiedzi ówczesnego kandydata na burmistrza ten wie że z remontem nie ma się co spieszyć!.
Jeszcze na tym zarobią sprzedając to " coś" za
2 mln zł.
Szacowany koszt remontu dworca to ok 20 mln więc dla PKP to czysty zysk !
po co ten dworzec?
po co ten dworzec? 01.02.2020, 00:31
To nie tylko sam dworzec, tam są też mieszkania. Czy Bronś ma zamiar wykwaterować tych lokatorów ( mieszkań chyba kolejowych) do mieszkań komunalnych zabierając je ludziom czekającym w kolejce? ktoś o tym pomyślał?
zKrzywej
zKrzywej 31.01.2020, 16:37
To byl fajny chlopak ten Marek. Ale nagle zostal politykiem i palma mu odbila niestety.

Pozostałe