Pójdzie siedzieć za przejechanie Maksa?

  • 29.01.2020, 17:19
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Pójdzie siedzieć za przejechanie Maksa?
Do sądu trafił akt oskarżenia Rafała B., który przejechał niesłyszącego psa Maksa.

Jak ujawniła Panorama Oleśnicka, Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B., 22-letniemu mieszkańcowi Nowego Dworu pod Sycowem.

Przypomnijmy, że oskarżony w sposób brutalny przejechał psa, nagrał film z tego czynu i umieścił go w sieci.  - Podnoś się! Podnoś się! - krzyczał do przejechanego psa. Najeżdżał na niego kolejny raz. - Co ci k...? Co ci? Jak chodzić nie umiesz to masz teraz - klął.

W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia tego czynu. Utrzymywał, że pies zabijał dziką zwierzynę i dlatego "wymierzył sprawiedliwość", a zrobił to z premedytacją. To nieprawda, bo pies, który wabił się Maks, był stary i niesłyszący.

Oleśnicka prokuratura zawnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, a Sąd Rejonowy w Oleśnicy do niego się przychylił. Obecnie Rafał B. jest już na wolności. Będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny (art. 35 par. 1 Kodeku karnego). Prokuratura zarzuciła oskarżonemu, że działał ze szczególnym okrucieństwem. A to może oznaczać karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia (art. 35 par. 2 kk).

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Irządze w powiecie zawierciańskim na Śląsku. I dlatego akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Zawierciu. Nie jest jednak wykluczone, że tamtejszy sąd przekaże sprawę do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cyz
Cyz 02.02.2020, 11:30
Iwona znam roznych ludzi... takich co bija dzieci i zony, takich co po pijanemu wjezdzaja w przystanki, cudem nikogo nie zabijając.... chlopak przejechal psa, naprawde za takie cos ma poniesc najwyzsza kare? A co z tamtymi psychopatami? Co komus zawini dziecko albo żona? A ludzie przechodzacy obok przystankow? Kazdy niech patrzyna swoje idealne zycie i zacznijcie ludzie w koncu cenic zycie ludzkie bo zaczynam zauwazac ze to jest najmniej wazne !!!
Iwona
Iwona 30.01.2020, 18:15
Widziałam to koszmarne nagranie... Jeśli taki czyn nie zasługuje na najwyższy możliwy wymiar kary i najwyższą grzywnę, to nie wiem, co trzeba zrobić, żeby takie kary zasądzono.

Pozostałe