Komisja Oświaty, Kultury i Sportu na posiedzeniu w MOKiS-ie

  • 28.01.2020, 19:13
  • kad
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu na posiedzeniu w MOKiS-ie foto: Krzysztof Dziedzic
W pierwszym punkcie omawiano tematy związane z ośrodkiem kultury.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Oleśnicy obradowała dziś w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Radni rozpoczęli swoje posiedzenie od wysłuchania informacji dyrektor placówki Agaty Szpiłyk. Poinformowała ona, że "instytucja od trzech lat nie miała nagłośnienia". - Zostało zepsute, musiało być wypożyczone - powiedziała. Miesiąc temu oddała je do naprawy. W przyszłości będzie stanowiło nagłośnienie dodatkowe, bowiem obecnie sala została nagłośniona w ramach inwestycji związanej z kinem i zakupem projektora cyfrowego.

Dyrektor MOKiS-u informowała o wyposażeniu kinowym. Na zakup wydano 600 tysięcy złotych, ale miasto odzyskało 130 tysięcy podatku VAT, dzięki temu że kino służy do działań edukacyjnych. Chodzi o cykl "Nowe Horyzonty" dla klas VII i VIII szkół podstawowych. Projekcje filmowe poprzedzone są wykładem.

Kino z cyfrowym projektorem funkcjonuje od 13 grudnia 2019 roku. W pierwszym miesiącu sprzedano 4119 biletów. Średnio na seansach jest 95-100 osób.

- Jesteśmy na plusie po podsumowaniu miesiąca - poinformowała dyrektor. Wyjaśniała, że prowadzący podobne kina uznają finansowe "wyjście na zero" za dobry rezultat.

- Zainteresowanie bardzo duże, mieszkańcy są zadowoleni - dodała.

Przez 3 pierwsze miesiące bilety kosztować będą 15 zł (kupowane przez internet - 16). 

We wrześniu rozpoczną się środowe seanse w ramach "Kina Konsera".

Radni poznali możliwości nowego wyposażenia sali kinowej. Obejrzeli kilka zwiastunów filmowych, w tym w technice 3D.

O innych wątkach informacji dyrektor MOKiS-u  przeczytacie w Panoramie Oleśnickiej.

 

 

 

 

kad

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Y ja wam powiem , nie mam pytań.
Y ja wam powiem , nie mam pytań. 29.01.2020, 13:13
To na tej sali padły znamienne i wiekopomne słowa" Petunia non olet....
".
S.A.
S.A. 29.01.2020, 13:11
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy informuje o najbliższych zmianach w pracy Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią:

18 stycznia (sobota) – nieczynne

20 i 21 stycznia (poniedziałek i wtorek) – nieczynne

27 i 28 stycznia (poniedziałek i wtorek) – nieczynne

29 stycznia (środa) – od godziny 14:00 do 20:00

W pozostałe dni godziny pracy bez zmian.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 29.01.2020, 10:51
Jest w kinie MOKiS taki aparat projekcji .....
:(
:( 29.01.2020, 09:17
Bardzo przykro, ze w Oleśnickim Domu Spotkan z Historią nie pracują już Pani Ewa i Pan Dominik.
Halina
Halina 29.01.2020, 12:04
Z tego co wiem to p. Dominik zrezygnowal z pracy i to byla jego decyzja nikt nie wymuszal tego.
.
. 29.01.2020, 12:01
Zostali przeniesieni?
muzealnik
muzealnik 29.01.2020, 11:44
Niedługo wszyscy, którzy współpracowali z burmistrzem Kołacińskim odejdą. Ciekawe, który z radnych Bronsiowych dostanie tam etat kierownika? .
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.01.2020, 00:19
Inna kwestia to informacja. Oto z informacji o koncercie "Oleśniczanie dla Oleśniczan": "Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie MOKiS od 24.01.2020 od godz. 15.00." Proszę to zrobić. W dniu 28.01.20 po godzinie 15 stanąłem przed głównym wejściem. Zamknięte. Żadnej informacji o godzinach otwarcia kasy.
Jeżeli tak było?
Jeżeli tak było? 29.01.2020, 07:21
MOKiS przez swoją nierzetelną informację naraził Krzysztofa na stres uważam, że ten pwinien rządać zadośćuczynienia .
Brejwik
Brejwik 29.01.2020, 10:52
Niech zgłosi to do komisarz Jurovej póki jeszcze jest w Polsce .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.01.2020, 22:55
podpis i komentarz bardzo źle świadczą o autorze
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.01.2020, 23:54
"Kino z cyfrowym projektorem funkcjonuje od 13 grudnia 2019 roku. W pierwszym miesiącu sprzedano 4119 biletów. Średnio na seansach jest 95-100 osób." - to znaczy, że odbyło się 41 seansów w ciągu 6 tygodni, czyli 6 seansów tygodniowo? No to już wiemy, że nie ma miejsca na inne wydarzenia kulturalne?
redaktor
redaktor 29.01.2020, 00:17
38 seansów
Pamiętam
Pamiętam 28.01.2020, 23:50
Nagłośnienie padlo na koncercie TSA, ale to było jakieś 10 lat temu, może więcej?
To bardzo ważne pytanie.
To bardzo ważne pytanie. 28.01.2020, 23:48
Panie radny, a spojrzał pan prosto w oczy dyrektorce nominowanej na stanowisko bez konkursu w okularach 3d czy bez nich?
Mrugała
Mrugała 29.01.2020, 10:54
Tej nie .... Tej nie radzę .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.01.2020, 23:43
Trzeba pamiętać, iż pani Agata Szpiłyk w przeszłości doprowadziła do odejścia z Oleśnicy muzyków orkiestry, że dzięki niej przestały istnieć cykliczne wydarzenia, które wypromowałyby Oleśnicę w sposób niewyobrażalny dla tych, co to mają współcześnie zarządzać oleśnicką kulturą. Podobne wydarzenia (były wtórne do oleśnickich) są sztandarowymi o charakterze międzynarodowym. Ma tu na uwadze "Dni Kaktusa", "Kosmolnicę" (warsztaty sztuk wielu) i "Teatr Odnaleziony". Trzeba też mieć tą świadomość, iż ta oleśnicka sala widowiskowa od samego początku była i jest bublem, co zawdzięczamy Janowi Bronsiowi.
Zenek
Zenek 28.01.2020, 21:57
Przez ostatnie 3 lata nie było nagłośnienia, sala była w ruinie , kultura upadła,nic się nie działo.
Wydział Propagandy
Wydział Propagandy 29.01.2020, 10:55
Dzięki temu nagłośnieniu, lepiej będzie słychać tubalny głos Nieomylnego .....
.
. 28.01.2020, 22:03
Ciekawe byłem z dziećmi nie raz w kinie i wszystko działalo.
Urząd skarbowy
Urząd skarbowy 28.01.2020, 21:51
Sprawdzimy o co chodzi z tym Vatem
K.K.
K.K. 28.01.2020, 21:44
Ale jaja! 4000 biletów w miesiąc? Tyle w Koronie nie sprzedają.musiałaby wyświetlić 100 filmów z pełną salą.Konfabuluje jak jej Pan...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.01.2020, 00:13
Kino w centrum handlowym "Korona" - Cinema City - ma 9 sal o łącznej liczbie miejsc ponad 2000. Sugeruję podawanie sprawdzonych danych.
w 3D
w 3D 28.01.2020, 20:25
Radni poznali możliwości nowego wyposażenia sali kinowej. Obejrzeli kilka zwiastunów filmowych, w tym w technice 3D. , i to tak na zwykłe swoje oczy?.
redaktor
redaktor 28.01.2020, 20:45
W okularach 3D.

Pozostałe