Starostwo: Lekarze dezinformują pacjentów?

  • 25.01.2020, 09:56
Starostwo: Lekarze dezinformują pacjentów? Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
"Kto dzwoni do pacjentów, informuje ich o zamykaniu oddziałów i namawia do kontynuowania leczenia w Brzegu? M.in. o tym była mowa na ostatniej sesji Rady Powiatu, a wcześniej na posiedzeniu Zarządu Powiatu oraz Rady Społecznej PZS" - czytamy na stronie internetowej Starostwa.

"W kwestii zwolnień lekarzy głos na wczorajszej sesji zabrał starosta Jan Dżugaj, który podzielił się informacjami przekazanymi mu przed dyrektora szpitala Krzysztofa Wywrota. Szef powiatu powtórzył, że wypowiedzenia złożyła grupa lekarzy z oddziału internistycznego oraz z oddziału chirurgicznego. Wszyscy z terminem końcowym 29 lutego. – Intensywność działań dyrektora Wywrota daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. Zakres świadczonych usług, szczególnie na chirurgii, nie ulegnie zawężeniu, a wręcz przeciwnie – zapewnił starosta.

O metodach stosowanych przez niektórych lekarzy wspomniał również na sesji radny Jarosław Polański: – Wykonywane są telefony do pacjentów, których straszy się, że będzie zamykany oddział chirurgiczny. Wiemy to od tych ludzi, więc takie są fakty – dodał członek Zarządu Powiatu.

W podobnym tonie na środowym posiedzeniu Zarządu oraz Rady Społecznej PZS wypowiedział się dyrektor Krzysztof Wywrot, który nawiązał do procederu namawiania pacjentów, aby od marca kontynuowali leczenie w Brzeskim Centrum Medycznym. Nie krył, że prowadzi swoje wewnętrzne dochodzenie, kto dzwonił do ludzi z takimi informacjami. Jego zdaniem, to ktoś, kto ma dostęp do grafiku zabiegów.

Wywrot przyznał też, że już wcześniej docierały do niego głosy, iż w poradni chirurgicznej sami lekarze sugerują swoim pacjentom, aby ci leczyli się od marca w Brzegu, gdyż chirurgia w Oleśnicy będzie zamykana. Na tym samym Zarządzie dyrektor wspomniał jeszcze o szpitalnych wizytach, odwołanych niedawno, byłych dyrektorów, którzy na oddziałach mają nagabywać personel do żądania wyższych wynagrodzeń i oferować lepsze warunki płacowe w Brzeskim Centrum Medycznym" - taki tekst ukazał się na oficjalnej witrynie Starostwa Powiatowego w Oleśnicy.

Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego, były dyrektor PZSz w Oleśnicy, stanowczo zaprzeczył enucjacjom dyrektora Wywrota. Jego szersza wypowiedź - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawiedziona
Zawiedziona 28.01.2020, 08:35
Szpital pada,szkole "trojke"rozwalaja -odwolac burmistrza i rozwiazac rade.Radni-czy wiecie co robicie,podziekujemy Wam i burmistrzowi.
Opttymista.
Opttymista. 29.01.2020, 21:47
Kup sobie młotek gumowy i walnij się nim w czoło, może nie będziesz takich głupot pisać.
to jest ten ich plan
to jest ten ich plan 27.01.2020, 11:20
to o bloku operacyjnym nie ma co marzyć ? wszystko diabli wzięli ; co na to Polański? nabrał wody w usta
StAm
StAm 26.01.2020, 16:21
Nie moge zrozumiec czemu majac pod reka zrownoważonego doświadczonego Kapice ktory z kazdym sie dogada Bronś postawił na Dżugaja
oby
oby 26.01.2020, 23:30
Dobrze zrobił, może Dżugaj pociągnie za sobą na dno Bronsia.
doktor Lewatywa
doktor Lewatywa 26.01.2020, 21:23
Czyżby ktoś był NIE-zrównoważony?
Widz
Widz 26.01.2020, 13:06
Nie miejcie pretensji do głupiego o to że jest głupi Przecież biedak o tym nie wie hihi. Nie po to go wzięli zeby budował tylko rujnował no i dał radę
Obserwator.
Obserwator. 29.01.2020, 21:51
Tak jak poprzedni Burmistrz, któremu się udało w 100 %, no i ten nieudacznik Starosta z Sycowa to był duet nieudaczników.
On
On 25.01.2020, 20:42
To prawda,lecz odpowiedzialność ,jak zwykle się rozmyje...zostaną tylko konsekwencje.
.
. 25.01.2020, 19:04
Jeżeli oleśnicki PZS wypadnie z " sieci szpitali" bo nie spełni wymogów formalnych, winnymi bedą ludzie zarządzający powiatem, czyli Starosta i Rada Powiatu. Przypomnę, w większości są to ludzie z komitetu wyborczego Jana Bronsia.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 29.01.2020, 21:58
Ktoś tu wierzy w cuda, dlaczego rząd nic nie robi dla mieszkańców, zamiast budować wieże niech budują szpitale, bo samorządy nigdy same sobie nie dadzą rady no i jeszcze może będą pieniądze z UE, ale to przy tym rządzie nic pewnego!.
On
On 25.01.2020, 17:45
Jak można obrażać Janka,gdy przyczyną leży w decyzji Zarządu, który kipiąc z nienawiści do PiS powołał takiego dyrektora i zniszczył to co zrobił jego poprzednik- wyciągnął szpitale z zapaści.
zKmicica
zKmicica 25.01.2020, 17:09
Kogos to dziwi? Zapytajcie sasiadow Janka co to za czlowiek i co sie z nim porobilo po wypadku. A dyrektor to marionetka zagubiona i przerażona .
kor
kor 25.01.2020, 16:50
Oleśnicki suweren postawił na europejczyków.
piguła
piguła 25.01.2020, 14:22
Szpital pędzi po równi pochyłej. Radnych sie mami fantasmagoriami . Nikt tu nie chce przyjść. Dyrektor nie ogarnia. W marcu będzie tragedia
to tyle
to tyle 25.01.2020, 14:44
mieszkańcy sobie chyba sami zasłużyli na taki koniec- nie pisnęli słowem jak wyrzucali w trybie natychmiastowym dyrektora a do tego chyba go po sądach nadal ciągają? człowiek uratował tę placówkę przed upadkiem i likwidacją. Był nawet duży hejt, wyzwiska, wycieczki polityczne - nikt nie zaprotestował aby nie zwalniać osoby, która przyczyniła się wyciągnięcia szpitala z dużych kłopotów.Jeśli po równi pochyłej zjeżdza szpital? to nastąpi pewna sprawiedliwość moralna a za podłość ludzką i odzyskanie koryt przez swoich trzeba zapłacić jej upadkiem jeśli ci ludzie nie potrafią tej placówki utrzymać aby przetrwała
.
. 25.01.2020, 20:34
Oleśniczanie zapłacą za swoją głupotę.
Olga
Olga 29.01.2020, 22:02
Już zapłacili, poprzednicy wzięli kredyt i zmarnowali na byle co, kredyt został do spłaty, a pieniędzy z niego brak, tak rządził ten z Sycowa.
Misia
Misia 25.01.2020, 13:11
A jaki interes mają lekarze aby chcieć leczyć więcej pacjentów niż tych ,którzy zamieszkują na terenie gdzie jest miejsce zatrudnienia tych lekarz??? Może zanim powoła się dyrektora tego czy owego warto sprawdzić jego referencje zawodowe w poprzednim miejscu jego pracy,a może jeszcze głębiej...
misiek
misiek 25.01.2020, 13:08
I wybraliście drodzy mieszkańcy powiatu oleśnickiego nieudaczników z PO - KO co umieją tylko psuć. Szpitale były wyciągnięte z ciężkich tarapatów finansowych, powstały nowe oddziały, zespół szpitali jest w sieci szpitali. A dzięki waszym głosom chłopcy pod wodzą nieudacznego i niekompetentnego niszczą szpitale w Olesnicy i Sycowie.
Olga.
Olga. 29.01.2020, 22:05
Nieudacznicy już odeszli, a nowe władze w jeden rok cudów nie zrobią przy długach jakie zastali, jakoś cicho o tym.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 25.01.2020, 16:07
A komu one potrzebne? Giemba jest już na stołku w Brukseli. Jej Sycowski szpital po wafla? A Oleśnica za płotem ma Wrocław i Trzebnicę. Więc zamknąć obiekt i zaoszczędzić ; Na kk i jego potrzeby a te jak wiadomo są ogromne.
tak
tak 25.01.2020, 11:49
Niech dyrektor szpitala i cały zarząd szpitala ogarnie swój umysł i podejmie decyzję - czy jest ciągłość i nie ma zagrożenia dla szpitala i pacjentów czy śmieci, rząd oraz lekarze nie pozwalają mu rządzić skutecznie?wszystko się wyjaśni - kluczą strasznie coś muszą ukrywać.
Wyborca
Wyborca 25.01.2020, 11:42
Panie Starosto, Wysoka Rado, Panie Dyrektorze itd. - zal, ze rozwalacie szpital w momencie gdy zaczal normalnie funkcjonowac, a grupa lekarzy zapalencow robila wszystko aby poziom uslug byl jak najwyzszy. Kocinski i PiS mieli koncepcje, ktora wdrazali w zycie. W spadku po poprzednikach przejeli dlugi, niezaplacony ZUS i grozby komorniczych egzekucji. Wyprowadzili szpital na droge pozwalajaca funkcjonowac. Wam zostaly 4 lata aby osiagnac wynik waszych poprzednikow pod kierownictwem pana P. Wszystko wskazuje na to, ze zrealizujecie swa misje i szpital przestanie istniec. Wowczas TKM i prywatyzacja oraz zyski dla kolegow krolika.
eh
eh 25.01.2020, 11:41
Co ta banda znów kręci - dyrektor Wywrot udziela dziwnych wywiadów - jest ciągłość, lekarze są - zapewnia ale jednocześnie narzeka, lekarzy nie ma, bo stawka 80zł, śmieci drogie, winny rząd a jednocześnie na sesji zapewniają że jest wszystko w porządku czy ci ludzie mają schizofrenię ale też dodają że ktoś "dzwoni" ale kto? już nie powie pan Polański który zasiada w zarządzie szpitala (dlaczego tajemnica? a może to zwykłe zwalanie winny za brak kompetencji na innych?)czy oni siebie słuchają co mówią?po co ta chora gra? nie wychodzi im zarządzanie, to szukają WINNYCH (dzwoniących - tych onych)?Brzeg winny?No tak -jasne jak słońce w Oleśnicy!
obserwator
obserwator 25.01.2020, 11:29
Szanowni radni jak będziecie słuchać bajek pana dyrektora o nieszczęściu jakie go spotkało /śmieci ,lekarze /,a nie sprawdzicie faktów to skończycie jak pierwszy starosta oleśnicki /poleciał za szpital/ szkoda że rada zajmuje się plotkami.pan dyrektor całymi dniami zajmuje sie plotami donosami anonimami, a nie konkretną pracą - szpital chyli się ku upadkowi
willy
willy 25.01.2020, 11:16
Czegos takiego jeszcze w historii szpitala w Olesnicy nie było. To sie skończy wielkim buuuuum! Dyrektor jest jak z kosmosu

Pozostałe