Defibrylator dla Gorzesławia

  • 24.01.2020, 18:13
  • kad
Defibrylator dla Gorzesławia foto: UMiG Bierutów
Burmistrz dziękuje radnej za zaangażowanie.

Dziś w Gorzesławiu (powiat oleśnicki) odbyło się przekazanie miejscowej jednostce OSP przenośnego defibrylatora AED, który został umiejscowiony na budynku remizy.
- Jednostka.OSP Gorzesław, dzięki zaangażowaniu radnej Joanny Łyskawy i dzięki współpracy ze Służbami Ratowniczymi, od pewnego czasu zaczyna specjalizować się podnoszeniu kompetencji z zakresu ratownictwa medycznego. Strażacy z Gorzesławia pozyskują kolejne sprzęty ratownicze - jak np. deska do transportu poszkodowanych czy też torba medyczna oraz szkolą się z udzielania pierwszej pomocy - informuje burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki.
- To świetny przykład tego, jak niewielka jednostka OSP spoza systemu KSRG może wciąż pozostawać w gotowości, aby nieść pomoc lokalnej społeczności bez udziału w akcjach gaśniczych - dodaje.

AED w Gorzesławiu to drugi defibrylator w gminie mogący służyć każdemu mieszkańcowi w przypadku konieczności niesienia pomocy innym. AED może być użyty także przez osobę zupełnie nieprzeszkoloną w tym zakresie, ponieważ cały czas użytkownik jest instruowany przez samo urządzenie co i kiedy ma robić.

- Chciałbym, aby podobne kapsuły pojawiały się sukcesywnie we wszystkich miejscowościach naszej gminy i oby służyły nam tylko w gotowości i nigdy nie musiały być użyte - komentuje Piotr Sawicki.

A Służby Ratownicze komentują to wydarzenie następująco:

Dzięki naszej współpracy z OSP Gorzesław, zaangażowaniu naszej członkini i jednocześnie radnej Gminy Bierutów Pani Joannie Łyskawej oraz poparciu i wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Bierutów Piotra Sawickiego Gorzesław stał się kolejną bezpieczną miejscowością na mapie naszego powiatu. Jest to uzupełnienie realizowanego od dwóch lat projektu Służb Ratowniczych "Bezpieczna Wieś".

Bardzo się cieszymy i gratulujemy, żywiąc nadzieję, że jeśli pojawi się taka konieczność to urządzenie zwiększy czyjeś szanse na przeżycie. Jednocześnie pełni nadziei jesteśmy już dziś wdzięczni Panu Piotrowi Sawickiemu i cieszymy się z dalszych rozwojowych obietnic w zakresie zwiększania bezpieczeństwa gminy Bierutów.

kad

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe