Marek Kamaszyło apeluje o pamięć o czerwonoarmistach

  • 23.01.2020, 11:56
  • OAI
Marek Kamaszyło apeluje o pamięć o czerwonoarmistach olesnica.org
Radny klubu Bronsia wystosował apel na portalu społecznościowym.

"W ostatnich dniach stycznia 1945 roku zakończyły się działania wojenne na terenie miasta Oleśnica. Mija właśnie 75 lat od tych wydarzeń. Pamiętajmy o żołnierzach którzy polegli w czasie tych walk. Odwiedźmy cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej, zapalmy symboliczny znicz na bezimiennych mogiłach. Losy tych żołnierzy na zawsze już będą związane z historią naszego miasta" - napisał radny Marek Kamaszyło (klub Bronsia).

Komentarze na profilu rajcy?

Miłosz: Z całym szacunkiem, ale gdybym miał na to czas, to wolałbym pojechać na cmentarz w Zgorzelcu i zapalić znicz nad jednym z grobów polskich żołnierzy których w walkach pod Budziszynem poległo 4.902".

Kazimierz: "Powinni ten cmentarz z ziemią zrównać i dwa bloki tam postawić. Brawo dla Putina".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jamcito
jamcito 25.01.2020, 23:08
Kolega, a może ktoś znajomy? Może Czech, Rosjanin lub Norweg? Grób zmarłego jest grobem człowieka, ale w naszym chrześcijańskim kraju jak głosi legenda, jest jak jest... dzięki tvpis można wszystko zeszmacić...
a
a 25.01.2020, 19:38
wśród poległych tam są też Polacy, potomkowie zesłańców na Sybir. Znam o odwiedzam jeden taki grób. A co do czczenia bolszewii, to sorki, ale najpierw prawda, poten szacunek. Źródła historyczne dobrze opisują gwałty i ruinowanie miast przez mołojców...
Q
Q 24.01.2020, 23:53
Niec jedzie swoja lokomotywa na Sybir spotkac sie Putinem
Q
Q 24.01.2020, 23:50
Radny Kamaszylo to jest rasyjski radny madruje sie lepiej bysie zajal co mozna poprawic zyciemieszkanca
?
? 24.01.2020, 12:00
Podobno sowieci po wkroczeniu do Sycowa wymordowali kilkunastu powstańców z Warszawy? Panie Kamaszyło, to prawda?
inny marek
inny marek 24.01.2020, 10:39
Wiedza oleśniczan o czasach wojny w Oleśnicy jest zatrważająco nędzna. Same slogany z TVP i pisemek Najprawdziwszych Polaków. W szkołach oleśnickich nie wspominają o historii miasta.
??
?? 24.01.2020, 08:40
Nieomylny wypuścił zająca by sprawdzić reakcję oleśniczan??
Warto Być Polakiem
Warto Być Polakiem 24.01.2020, 08:27
Jest to żywym dowodem, że tzw. wyzwolenie, ktore stało się okupacją, mimo upływu 75 lat, ciągle pozostaje krwawiącą raną w ciele narodu polskiego. Jednak wskutek zmiany pokoleniowej, w następstwie której część młodych Polaków zaczęła rozgarniać śmietnik historii, odrzucając zaśmierdziałe ?legendy?, jakie komuna sprokurowała na użytek mniej wartościowego narodu polskiego, w poszukiwaniu korzeni swojej tożsamości, natrafiła na kości bohaterów a nie sowieckich oprawców i nie tylko ożywia pamięć o nich, ale właśnie otacza ją miłością i chwałą. Można powiedzieć, że na naszych oczach odtworzyło się trzecie pokolenie Armii Krajowej, na widok którego trzecie pokolenie UB reaguje wściekłością, próbując utrzymać swoją dominację tym razem oskarżając swoich przeciwników o ?wzniecanie nienawiści?. Te głosy wywołują rezonans w szeregach ideowych spadkobierców Stalina, którzy zainstalowali się w różnych instytucjach - nawet kolejowychj, no i oczywiście ? wśród nich torowych kolaborantów, którzy aktualne miejsce postoju oprawców Stalina wyczuwają nieomylnym tropizmem, kierując się w tę stronę, jak słonecznik kieruje się ku słońcu.
4
4 23.01.2020, 21:50
Z takich samych pobudek/ powodów nasze cmentarze i zabytki, budynki i zagrody na naszych starych Kresach byly i są niszczone. Nie daje wam to do myslenia ? Mamy tak samo robić ? Juz niemieckie i zydowskie sa zrownane przez nas z ziemią Co sa winni chlopcy którzy szli, bo nie mieli innego wyjscia?
m
m 24.01.2020, 10:28
Nie są specjalnie niszczone, bo tam mieszkają prawdziwi chrześcijanie. Polscy chrześcijanie zniszczyli groby niemieckich mieszkańców.
Nojacha
Nojacha 23.01.2020, 21:06
Kamaszyło przecież to ruskie nazwisko
byly kolejarz, prawdziwy
byly kolejarz, prawdziwy 23.01.2020, 19:33
Wyrzucili Niemcow bo mieli po drodze. Przynieśli gwałty i zniewolenie. Prawdziwych bohaterow wsadzali do wiezien i mordowali. O 17 wrzesnia pan Kamaszylo slyszal. ? Niech pan sie zajmie swoim prywatnym parowozem a historie zostawi ludziom ktorzy ją znaja.
kiki
kiki 23.01.2020, 19:19
Marek czy wiesz ze okupacja armi czerwonej trwała 40 lat .Najlepiej odeslac szczatki ,,żolnierzy ,,do Rosji niech sobie pochowaja ,,bochaterow,,.
wyborca
wyborca 23.01.2020, 17:09
Gratulacje dla pana KAMASZYŁO za inicjatywe nie skazoną dobrą zmianą
Niestety
Niestety 23.01.2020, 14:50
Wszystko już wiadomo od dawna o tych probronsiowych radnych, to żadna nowość .
.
. 23.01.2020, 14:47
Ten drugi podobny,jak mu tam, a Leszczyłowski co na to? Też będzie czcił Wanię gwałciciela? Po jednych pieniądzach z tym Kamaszyło.
rys
rys 23.01.2020, 14:37
osobiście utworzyć wspólną pamiątkową mogiłę z obeliskiem.dokonać ekshumacji pozostałości.Teren cmentarza przeznaczyć na bieżące pochówki.
J
J 23.01.2020, 14:14
Wstyd Panie Kamaszyło. Wstyd!
PIK
PIK 23.01.2020, 14:03
PRZECIEŻ ONI MORDOWALI MIESZKAŃCÓW OLEŚNICY
HXcom
HXcom 23.01.2020, 13:44
A bohaterom Powstania Styczniowego lampkę pana zapalił?
Oels
Oels 23.01.2020, 13:31
Bezradny melepeta umysłowy dramat....
dex