Policjanci sprawdzają, jak "mieszkają" bezdomni w Oleśnicy

  • 21.01.2020, 12:33
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy
Policjanci sprawdzają, jak "mieszkają" bezdomni w Oleśnicy
Oleśniccy policjanci przez cały okres jesienno-zimowy sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Informacje o nich często trafiają od mieszkańców. Funkcjonariusze współpracują z instytucjami, które zajmują się tą problematyką i wskazują osobom potrzebującym miejsca, w których mogą otrzymać pomoc.

Policjanci realizują zadania związane z okresem zimowym już od kilu tygodni. Jednym z nich jest pomoc osobom bezdomnym. Funkcjonariusze współpracują z instytucjami, które zajmują się tą problematyką. Dzięki temu doskonale orientują się, w jakich miejscach bezdomni starają się przetrwać zimę. Informacje o nich przekazują także sami mieszkańcy.

Klatki schodowe, piwnice, budynki gospodarcze i inne, zadaszone miejsca, służą bezdomnym jako zimowe schronienie. Jest to często uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego funkcjonariusze reagują na takie sygnały. Prowadzona interwencja to szansa dla policjantów, by wskazać noclegownie i miejsca wydawania posiłków. W niektórych sytuacjach niezbędna jest pomoc lekarza.

Praca z bezdomnymi nie należy do najłatwiejszych. To często osoby, które mimo złego stanu zdrowia, braku dostępu do wody, prądu czy ogrzewania, twierdzą, że radzą sobie doskonale. Mimo tego policjanci wciąż odwiedzają znane już im osoby. Policjanci przy każdej takiej interwencji wskazują miejsca, w których na bezdomnych czeka pomoc. Przestrzegają także przed ogrzewaniem się w pomieszczeniach przy ognisku.

Policjanci przypominają, by reagować na osoby, które leżą na ławkach czy chodnikach. Wystarczy jeden telefon, by wezwać pomoc odpowiednich służb. W przypadku niskich temperatur nie trzeba wiele, by doszło do wychłodzenia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe