Uczniowie grają na giełdzie

  • 20.01.2020, 12:45
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy
Uczniowie grają na giełdzie pixabay.com
Na razie na szkolnej...

"Za nami I etap 18. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, który zakończył się sukcesem aż trzech zespołów z II LO. W pierwszej dziesiątce rankingu województwa dolnośląskiego: III miejsce zajęły: Natalia Adamaszek i Julia Andrzejczuk (obie z klasy 1gc – medycznej), VII miejsce zajęły: Laura Gradowska i Natalia Jamroz (obie również z klasy 1 gc), VIII miejsce zajęły: Patrycja Biały, Zuzanna Kostrzewska i Katarzyna Kozakiewicz (wszystkie z klasy 1ga – psychologicznej). Serdecznie gratulujemy Wam sukcesu.

Nasze zwycięskie zespoły w czasie dwóch miesięcy inwestowania zarobiły po kilkanaście procent od zainwestowanych wirtualnie 20 000,00 PLN. Dla porównania warto zauważyć, że po założeniu lokaty bankowej w ciągu roku można zarobić zaledwie kilka procent.

Zwycięskim zespołom dziękujemy za emocjonujące, zwłaszcza ostatnie kilkanaście dni I etapu SIGG. Przez długi czas w pierwszej dziesiątce utrzymywała się tylko drużyna dziewcząt z klasy 1ga. Natomiast wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Natalia i Julia uplasowały się na I miejscu, ostatecznie zajmując III miejsce. Miłą niespodzianką był awans Laury i Natalii, które przez cały I etap były w drugiej dziesiątce rankingu, a ostatecznie zajęły VII miejsce.

W bieżącym roku szkolnym w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej bierze udział 306 zespołów z Dolnego Śląska, a 5180 z całego kraju. II etap SIGG rozpocznie się po zakończeniu ferii zimowych. Już dziś wszystkim drużynom II LO życzymy powodzenia w kolejnym etapie" - napisała Izabela Kuśmierek, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i opiekun zespołów SIGG w II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe