Alarmujące dane o smogu w Oleśnicy. Mamy nie wychodzić z domu?!

  • 17.01.2020, 08:34
  • OAI
 Alarmujące dane o smogu w Oleśnicy. Mamy nie wychodzić z domu?! pixabay.com
Odczyty z dzisiejszego poranka z systemu czujników na stronie syngeos.pl są zatrważające!

"Truciciele terroryzują Oleśnicę" - napisała we wtorek Panorama Oleśnicka. Pozostają, niestety, bezkarni. Walka ze smogiem wyraźnie w Oleśnicy wyhamowała. A przecież największych trucicieli nietrudno ustalić, bo to, co wydobywa się z ich kominów, widać i czuć na przysłowiową milę. Ale dzisiaj smog w mieście wygrywa i zabija oleśniczan... Oleśnicka wskazywała głównie na Zielone Ogrody i Stare Rataje. Trafiła, niestety, w sedno.

Odczyty z dzisiejszego poranka z systemu czujników na stronie syngeos.pl są zatrważające! Wystarczyło parę stopni mrozu i brak ruchów mas powietrza i normy pyłów zawieszonych PM zostały przekroczone mocno o ponad 300 procent!.

Najgorzej jest właśnie na Starych  Ratajach (na ulicy Północnej mamy przekroczenie powyżej 400 procent.

Dzisiaj oleśniczanie mocno poczują, czym oddychają...

Odczyty z czujników monitoringu systemu Syngeos

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 24.01.2020, 23:48
co na to radny ekolog?
...
... 21.01.2020, 12:15
Burmistrz Kołaciński przez półtora roku zwlekał z decyzją o dotacjach do modernizacji systemu ogrzewania dla obszaru poza starówką. Przewodniczący rady Piechówka odrzucał kolejne projekty uchwał w tej sprawie. Od początku prowadzenia kontroli palenisk (prawdopodobnie od 2017 r.) nie ma w budżecie miasta środków na badanie popiołów. PiS przez dwa lata zwlekał z ogólnopolskim programem "Czyste powietrze" czekając na wybory... Tak działa władza, która dba o poparcie swego elektoratu - ludzi niezbyt wykształconych, niezbyt świadomych zagrożenia, o niezbyt zasobnych kieszeniach i nie chcących wprowadzania żadnych zmian. O zdrowie nie dba nikt.
,,,
,,, 21.01.2020, 12:28
Burmistrz Kołaciński jako pierwszy burmistrz Oleśnicy zmienił zastane po Bronsiu regulacje i wprowadził system dotacyjny na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania obejmujący CAŁE MIASTO. Kontrole palenisk w Oleśnicy realizowane są od 2006 roku. Nie wiem po co tak kłamać.
...
... 21.01.2020, 13:01
O tym mowa w komentarzu powyżej: rada miasta wprowadziła dotacje na obszar całego miasta, ale przez półtora roku burmistrz Kołąciński i przewodniczący Piechówka zwlekali z tą inicjatywą, czekali na okres przedwyborczy. A ludzie, jak to ludzie - nie interesują sprawami miasta i głosują na ładnie uśmiechniętych na plakatach. Informacja o kontrolach od 2006 r. to kłamstwo, rozpoczęto je w ubiegłej kadencji - 2016 lub 2017 r..
?
? 21.01.2020, 14:58
Z jaką inicjatywą w ww sprawie wyszedł Bronś sprawując urząd burmistrza jeszcze przed Kołacińskim?
...
... 21.01.2020, 16:57
@? Sprecyzuj: w jakiej sprawie?
...
... 21.01.2020, 13:04
Poprawka - to nie była inicjatywa Kołacińskiego ani Piechówki, ani też nikogo innego z Oleśnica Razem, PiS czy zwolenników Jana Bronsia.
...
... 21.01.2020, 17:06
Inicjatorką była niezależna radna Małgorzata Lipska.
emeryt
emeryt 20.01.2020, 23:32
Prezydent Krakowa p. Majchrowski umiał wprowadzić całkowity zakaz palenia tzw. paliwem stałym. I już za to będzie wspominany przez lata. Ale do tego trzeba mieć jaja...
...
... 21.01.2020, 14:24
... i świadomość, że straci się poparcie tej części elektoratu, która truje resztę. Która część stanowi większość? To pytanie retoryczne.
K
K 19.01.2020, 21:05
Wczoraj wieczorem potężny dym wydobywał się na starych ratajach z wysokiego komina jak jechałem wylotówką na Wrocław. Nikt tego nie widział, nikt nie zgłosił?
...
... 21.01.2020, 14:25
@K - A co Pani/Pan zrobił w tej sytuacji?
?
? 19.01.2020, 17:08
Kolejne podwyżki ciepła w Oleśnicy nie poprawią sytuacji, wręcz przeciwnie ludzie bedą korzystać z kopciuchów do upadłego bo tak taniej. Ponadto Ratusz zamiast tworzyć dodatkowe stanowiska które kosztują krocie, powinien te środki przeznaczyć na dofinansowanie wymiany starych, niszczących środowisko pieców co. No ale komu na tym zależy?
...
... 21.01.2020, 14:28
Środki na dotacje są - takie same, jakie przewidział w projekcie budżetu na rok 2019 burmistrz Kołaciński. Powody podwyżki za ciepło z MGK zostały opublikowane w lokalnych mediach. Alternatywą jest ogrzewanie gazem i energią elektryczną wspomagane przez OZE. Zainteresowani znajdą informacje.
qwerty
qwerty 19.01.2020, 10:42
Lucień, Gliniana i Dąbrowskiego, to ulice bez monitoringu szkodliwych substancji. Wieczorem strach rozszczelnić okno, a wyjście z domu, to narażenie się na zatrucie dymem. Ludzie palą gumą, plastikami i spalają śmieci. Prosimy o interwencję, abyśmy mogli normalnie żyć!!!
...
... 21.01.2020, 14:30
Warto zainwestować w oczyszczacze powietrze wewnętrznego i maski ochronne.
Monitoring powietrza w Oleśnicy
Monitoring powietrza w Oleśnicy 18.01.2020, 17:13
W Oleśnicy jest 25 stacji badających poziom zanieczyszczenia powietrza, które udostępniają odczyty poprzez internet w systemie Airly, Syngeos, eDial eKO, smogomierz ZSP oraz pierwsza miejska od PSG na stronie https://www.olesnica.pl/air/.
...
... 21.01.2020, 14:32
Nikt teraz nie zaprzeczy istnienia smogu. Jeszcze kilka lat temu dla Michała Kołacińskiego problem nie istniał. Montażem czujników w miejskiej sieci też nie był zainteresowany.
Mariola Biernat
Mariola Biernat 18.01.2020, 11:11
Pan Żyla z panem Bronsiem mają pod kontrolą sytuacje ze smogiem.Są czujniki zamontowane w calej Oleśnicy jakby ktos nie wiedzial
Z Rataj
Z Rataj 18.01.2020, 18:27
No właśnie widać normy przekroczone o 400%. Brawo! Proponuję kolejną podwyżke miejskiej ciepła, będzie mniej kopciuchów.
wyborca
wyborca 18.01.2020, 11:12
I tak trzeba dbać o Oleśnicę!
.
. 18.01.2020, 18:33
400 % normy tj. trucia
.
. 17.01.2020, 17:30
Bronś popelnia błąd za błędem, paradoksalnie wprowadzając z powrotem ruch do Rynku popelnia kolejny , chcąc naprawić to co zepsół kilkanaście lat temu. Hmmm, pytanie brzmi jednak czy chce naprawić, czy są to tylko ruchy iluzoryczne, bo tak naprawdę burmistrz nie ma pomysłu na to miasto?
Zdrowe miasto
Zdrowe miasto 17.01.2020, 17:17
Kiedy w Polsce i nie tylko, miasta wprowadzają strefy bez ruchu , a jeżeli dopuszczają ruch, to ma to być tzw. transport czysty ( elektryczny lub wodorowy) w Oleśnicy burmistrz cofa nas do XIX w wprowadzając ruch samochodowy do Rynku.
Może radni zapoznali by się z ustawą o elektromobilności i z własnej inicjatywy uchwalili takie strefy. Ustawa daje im takie prawo.
Tak sobie wybraliście
Tak sobie wybraliście 17.01.2020, 17:05
Ludzie wdychają ten syf , umierają na ulicach a Ratusz kupuje maszynkę do zbierania liści za kilkaset tysi, zamiast karetki albo dofinansować wymianę kopciuchów.
Festyniarz
Festyniarz 19.01.2020, 08:18
Przcież byle co nie może sprzątać nowego łącznika na ul. Mikołajczyka .......
Greta Thunberg
Greta Thunberg 17.01.2020, 16:40
Największy smog/smród w ratuszu ....
Monitoring powietrza w Oleśnicy
Monitoring powietrza w Oleśnicy 17.01.2020, 15:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mnvb
mnvb 17.01.2020, 13:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Wanta
Wanta 17.01.2020, 12:33
Szkoda, że takich czujników nie ma na Lucieniu, bo tu też jest koszmar
Monitoring powietrza w Oleśnicy