Oleśnica promuje Oleśnicką Kartę Dużej Rodziny i Kartę Weterana

  • 14.01.2020, 15:55
  • kad
Oleśnica promuje Oleśnicką Kartę Dużej Rodziny i Kartę Weterana
Tej sprawie poświęcono konferencję prasową z udziałem burmistrza i dyrektora MOPS.

W oleśnickim ratuszu odbyła się dziś konferencja prasowa poświęcona Oleśnickiej Karcie Dużej Rodziny i Karcie Weterana.

Ta pierwsza funkcjonuje już w Oleśnicy od dawna, druga dopiero wchodzi w życie. Karta Weterana została wprowadzona w odpowiedzi na petycję, która została pozytywnie rozpatrzona przez Radę Miasta. Zobowiązała ona burmistrza do wdrożenia projektu, ogłoszenia stosownego zarządzenia. Wszystko to stało się już faktem. Karta Weterana przysługuje osobom, które służyły na misjach wojskowych poza granicami kraju. W Oleśnicy jest to ponad 30 osób.

Zarówno burmistrz Jan Bronś, jak i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Janusz Marszałek wyjaśniali zasady funkcjonowania obu programów ulg dla określonych grup mieszkańców. Apelowali też do przedsiębiorców, by stawali się partnerami tych akcji. O ile OKDR ma od dawna grupę partnerów, o tyle Karta Weterana jeszcze ani jednego.

Na konferencji zaprezentowano dziennikarzom materiały promocyjno-informacyjne. Przygotowano plakaty, ulotki i nalepki, które będzie można spotkać w miejscach, gdzie karty są honorowane.

Przypomnijmy, że Oleśnicka Karta Dużej Rodziny nie jest tożsama z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny i nie przynależy automatycznie osobom, które spełniają jej warunki. Jak wyjaśniał już w przeszłości burmistrz Bronś, chodzi o ulgę w Strefie Płatnego Parkowania i ewentualne straty, jakie poniósłby jej operator po rozszerzeniu grona uprzywilejowanych. Tak więc rodzice trójki dzieci, którzy mają Kartę Dużej Rodziny, nie otrzymają automatycznie Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny. Jak przypomniał dyrektor MOPS Janusz Marszałek, otrzymają ją wówczas, jeżeli spełniają warunki określone w uchwale Rady Miasta Oleśnicy. Jednym z warunków jest wiek dzieci poniżej 18 lat lub w przypadku kontynuowania nauki - poniżej 25 lat.

 

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej

kad

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 15.01.2020, 09:19
Karta "Sami swoi" tylko dla elyty, plebs ma płacić i przyglądać jak bawią się wybrani, np nad morzem.
 Holistyczny
Holistyczny 15.01.2020, 07:50
Karta Sami Swoi upowszechniła się w Oleśnicy tak bardzo, że tylko pogratulować.
Koroner
Koroner 14.01.2020, 17:59
Cuda , cuda ogłaszają....
Roszczeniowa
Roszczeniowa 14.01.2020, 17:21
Gdzie dostanę wniosek na Oleśnicką karte sami swoi? Podobno przysługuja na nią chusteczki z logo Oleśnicy. Nawilżane.
Pawlaczka
Pawlaczka 14.01.2020, 16:53
Podobno w Oleśnicy już od pewnego czasu funkcjonuje karta Sami Swoi. Czy to prawda?
...
... 14.01.2020, 16:49
Pochwalę burmistrza Bronsia za to, że nie odrzucił loga Oleśnicy i systemu identyfikacji miasta przyjętych za poprzedniej władzy. Wynika to ze zdjęcia nr 1.

Pozostałe