Historyczny występ oleśniczan w turnieju Lego

  • 14.01.2020, 10:21
  • OAI
Historyczny występ oleśniczan w turnieju Lego
Po raz pierwszy w historii Oleśnica miała swoją reprezentację w konkursie First Lego League. Drużynę Sky Team stworzyła i przygotowała szkoła Sky Blue Education. W debiucie oleśniczanie osiągnęli świetny rezultat plasując się na 4. miejscu, tuż za podium, ustępując jedynie dużo bardziej doświadczonymi zespołom.

Mówi Mateusz Kocik, student automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej, jeden z trenerów zespołu:

- Na ćwierćfinał First Lego League w Poznaniu wyruszyliśmy dzień wcześniej, aby jeszcze mocniej zintegrować drużynę i dopracować program robota. Pomimo pracy do późnych godzin nocnych, wstaliśmy wypoczęci i zmotywowani do działania na zawodach. Cały dzień zmagań przebiegał w przyjaznej atmosferze, a duch zdrowej rywalizacji napędzał nas do dania z siebie wszystkiego co mamy najlepsze. Wracamy z bagażem doświadczeń i wieloma pozytywnymi wspomnieniami z konkursu. Jestem dumny z postawy wszystkich członków Sky Teamu, a w następnej edycji z pewnością wrócimy silniejsi i z awansem do kolejnego etapu.

Swój udział w projekcie miało też I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy, które pozytywnie zareagowało na pomysł zaangażowania swoich uczniów w ten konkurs. Czterech uczniów liceum było członkami Sky Team, a o swoich wrażeniach mówi jeden z nich.

Bardzo mi się podobało na zawodach. Organizacja była idealna. Atmosfera była wspaniała, każda drużyna wspierała siebie nawzajem. Mimo wielu niepowodzeń nasz robot spisał się doskonale. Technicy spisali się świetnie, zachowując spokój w trudnych sytuacjach. Jednak zgraną grupą naprawiliśmy błędy i jak na pierwszy raz poszło nam znakomicie, zajmując 4. miejsce

- podsumowuje występ Hania Choińska.

- Dziękujemy za wsparcie sponsorom oraz zaufanie i wsparcie rodzicom. Gratuluję także Trenerom bardzo dobrego przygotowania zespołu. Gratulujemy zwycięzcom oraz drużynie z SP1 Syców, która wyprzedziła nas o włos w Robot Games. Za to my zrewanżowaliśmy się końcowym wynikiem. Już zaczynamy myśleć o kolejnej edycji i liczymy na to, że ponownie będzie to wspaniała przygoda

- dodaje Mateusz Góra, właściciel Sky Blue Education.

Sky Team reprezentowali: Maksymilian Leśniewski, Lena Kos, Paweł Szewczyk, Michał Konstanciak, Adam Szadkowski, Piotr Grzesiak, Kamil Plaskota, Rami Matouk, Michał Duszyński, Matusz Remiszewski, Hania Choińska.

Opiekunami zespołu byli: Mateusz Kocik, Kamila Krzesak.

Swoimi radami i czasem podzielili się: Dariusz Zimny w sprawie budowania budynków na budynkach, Dawid Skop w projektowaniu oraz druku 3D.

Zespół został wsparty przez cztery lokalne firmy: Hotel Garden, Szkołę Suzuki Muzyczny Zakątek, Restaurację La Familia oraz Seminex Dobroszyce.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe