Sprawcy napadów na kobiety za kratkami

  • 14.01.2020, 09:40
  • st. sierż. Dariusz Rajski / KMP we Wrocławiu
Sprawcy napadów na kobiety za kratkami
Kilka napadów na kobiety miało miejsce również w Oleśnicy. Sprawy wyrywali torebki. Zostali zatrzymani we Wrocławiu.

Policjanci z Wrocławia otrzymywali sygnały o kradzieżach damskich torebek na tzw. wyrwę. Sprawca w tego typu przypadkach podchodzi z zaskoczenia do swojej ofiary i dynamicznie ściąga pasek od torebki lub plecaka, a następnie ucieka. Sprawca spodziewa się znaleźć wewnątrz torebek portfel, telefon komórkowy lub inne wartościowe przedmioty. Utrata portfela, oprócz straty finansowej, jest kłopotliwa również ze względu na znajdujące się tam dokumenty, które później trzeba zastrzec i ponownie wyrobić. Policjanci z Krzyków namierzyli i skutecznie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa, sprawdzają też czy podejrzani mają związek z innymi kradzieżami.

Do funkcjonariuszy z Wrocławia wpłynęły zgłoszenia o tego typu zdarzeniach, które dokonywane były na obszarze kilku dzielnic na terenie całego miasta. Posiadały one pewien wspólny mianownik, który od razu zauważyli pracujący nad sprawą policjanci. Sprawca zaraz po dokonanej kradzieży uciekał w stronę czekającego nieopodal samochodu. W środku czekał już kierowca i osoby razem odjeżdżały z miejsca. Pokrzywdzone kobiety przekazywały później funkcjonariuszom, że było to czarne auto osobowe. Policjanci zaczęli typowania sprawców, przeglądali monitoring oraz obserwowali miejsca zagrożone.

Po tym, gdy funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o tym samym modus operandi, byli już przygotowani na działanie. Ostatni rozbój miał miejsce na terenie wrocławskiego Ołtaszyna, czyli na obszarze działania Komisariatu Policji Wrocław Krzyki.

Kryminalni z Krzyków niezwłocznie zajęli się sprawą. Gdy jedni policjanci jechali na miejsce zdarzenia rozmawiać z pokrzywdzoną 48-latką, inni zajmowali się już namierzaniem sprawców. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. W ich samochodzie policjanci zabezpieczyli część ze skradzionych przedmiotów. Sprawa jest obecnie prowadzona przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki Zachód. Zgromadzony przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 25-letni mieszkaniec powiatu oławskiego i 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego usłyszeli zarzuty za dokonane wspólnie i w porozumieniu rozboje o charakterze chuligańskim.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają na koncie popełnienie innych przestępstw. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie zostały pokrzywdzone w wyniku podobnych zdarzeń, prosimy o zgłaszanie się na Komisariat Policji Wrocław Krzyki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem 71 782 44 57 w godzinach 8:00 – 15:00 lub o kontakt z Oficerem Dyżurnym jednostki 71 782 46 00 całodobowo.

st. sierż. Dariusz Rajski / KMP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe