TERRORYZUJĄ OLEŚNICĘ, ZABIJAJĄ I SĄ BEZKARNI!

  • 13.01.2020, 20:07
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
TERRORYZUJĄ OLEŚNICĘ, ZABIJAJĄ I SĄ BEZKARNI! pixabay.com
Już jutro kolejne wydanie "Panoramy Oleśnickiej". A w niej do poczytania między innymi...

TYLKO W PANORAMIE TERRORYZUJĄ OLEŚNICĘ I SĄ BEZKARNI
Pozostają, niestety, bezkarni. Walka ze smogiem wyraźnie w Oleśnicy wyhamowała. A przecież największych trucicieli nietrudno ustalić, bo to, co wydobywa się z ich kominów, widać i czuć na przysłowiową milę. Ale dzisiaj smog w mieście wygrywa i zabija oleśniczan...

NAUCZYCIELKA OSKARŻA DYREKTORA
Dyrektor ma 62 lata. Nauczycielka - 33. Oboje mają swoje rodziny. Czy szef doprowadził pracownicę przemocą do "innej czynności seksualnej"? I co to oznacza? Co na to dyrektor? Pod jakim warunkiem wypowie się nauczycielka?   

TYLKO W PANORAMIE OBIECANKI, CACANKI, CZYLI BURMISTRZ ZMIENIA ZDANIE
W kampanii wyborczej Jan Bronś zapowiadał likwidację spółki Atol i przekształcenie jej w oleśnicki MOSiR, czyli spółkę budżetową. Co mówi dzisiaj? Plus w "bonusie" zaskakująca odpowiedź na pytanie Panoramy, co rada nadzorcza doradza władzom spółki, aby te zmniejszyły 1,5-milionową stratę. Pospadacie z krzeseł...

UWAGA! CENY CIEPŁA IDĄ  W GÓRĘ
Kolejna podwyżka dla mieszkańców w Oleśnicy. Tym razem za miejskie ogrzewanie. O ile i dlaczego ceny rosną?

WALKA O 9 MILIONÓW
Czy walka o lek dla Tosi będzie zwycięska? Idzie świetnie, ale wciąż brakuje 6,4 mln zł...

SKANDAL! KSIĄŻĘ ZOSTANIE... PORTIEREM?!
Kiedyś rzeźba Karola II Podiebrada cieszyła oko nad bramą wjazdową do zamku. "Obecnie słyszymy, że kamienna postać oleśnickiego księcia będzie eksponowana na portierni, w przejściu między toaleta a portiernią" - alarmuje zbulwersowany radny.

TYLKO W PANORAMIE WIĘZIENIE? UNIEWINNIENIE? ZAWIESZENIE?
- Zachowanie Radosław B. ocenić należy w kategorii rażąco niewłaściwych. Miało ono doprowadzić do cierpień fizycznych i psychicznych zwierząt - ocenia prokurator i żąda kary bezwzględnego więzienia oraz wysokiej grzywny. - Zarzut skonstruowano na zasadzie domniemania. A do winy są potrzebne niezbite dowody. Warunki nie były najlepsze. To naganne zachowanie, ale nie wyczerpuje ono znamion znęcania się nad zwierzętami - podkreśla obrońca i chce uniewinnienia hodowcy psów. Co na to sąd?

TYLKO W PANORAMIE MAJĄ SZANSE NA PRAWYBORY
24 głosowania w ciągu 29 lat. To wybory do parlamentów (polskiego i europejskiego) oraz do samorządu. Taki okres podsumował socjolog Marcin Palade, który chce urządzić prawybory prezydenckie, po raz pierwszy z użyciem systemu elektronicznego, w najbardziej reprezentatywnych polskich gminach. Na 37. miejscu w Polsce jest gmina z powiatu oleśnickiego. Tam ludzie głosują tak, jak wygląda potem ogólnopolski wynik.

TYLKO W PANORAMIE FLAMANDZKI RAJ POD OLEŚNICĄ
O rany, jak tam jest pięknie! Oleśnicka odkrywa urokliwą rezydencja, która od niedawna jest otwarta na gości. Prawdziwa perełka schowana wśród zieleni. Długa rozmowa z niebanalną właścicielką i dużo zdjęć miejsca, które każdego zachwyci, a wielu chwyci za słuchawkę i zarezerwuje pokój na romantyczny weekend...  

ANI KROKU W TYŁ!
Ani kroku w tył! - apelują do dyrektora szpitala władze powiatu. I ostro krytykują odchodzących lekarzy.

TYLKO W PANORAMIE ŻUŻLOWA AKACJOWA
Od dwóch lat interweniuje w sprawie naprawy 30-letniej ulicy. Bez skutku. W kontekście naprawy ulicy Mikołajczyka jej apel nabiera szczególnego wymiaru...

TYLKO W PANORAMIE SKŁADNICA DZIEŁ SZTUKI W OLEŚNICY
Druga część fragmentów książki "Lista Grundmana". Co miało być składowane w oleśnickim kościele?

RADNY CHCE ZMIANY RUCHU
O radykalną zmianę organizacji ruchu interpeluje miejski radny. Na czym miałaby ona polegać?

TYLKO W PANORAMIE OSTATNI, CO TAK KOLĘDUJĄ
Grupa młodych ludzi w profesjonalny sposób kontynuuje tradycje kolędowania po domach. Jest Diabeł, Śmierć, jest Żyd, są krwawy król Herod, kłapiący paszczą Turoń i inne postacie kojarzące się z grupą kolędniczą. Panorama przedstawia nastolatków i genezę powstania grupy.

TYLKO W PANORAMIE DROGOWCY, POBUDKA!
Sygnalizacja znowu nie działa, znaki są tak brudne, że prawie ich nie widać, a przewrócony znak stwarza zagrożenie.

KOLEJNE PROGI
Gdzie miałby zostać ustawione i dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE WRÓCIŁO STARE, CZYLI PO NAS CHOĆBY POTOP
"Za karę" mieszkańcy dostali podwyżkami po kieszeni" - napisał mieszkaniec Oleśnicy, który przyszedł na sesję Rady Miasta Oleśnicy. I podsumował swoje refleksje w liście do Panoramy. Liście długim, ciekawym i niezmiernie gorzkim...

NIECH GRA ORKIESTRA!
Obszerny reportaż z przebiegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Oleśnicy. Plus relacje z Sycowa, Twardogóry, Międzyborza, Ligoty Polskiej.

TYLKO W PANORAMIE CZY TWARDOGÓRĘ STAĆ NA NOWE BOISKO?
Bardzo ciekawa dyskusja, wątpliwości i ostra polemika! Czy w Twardogórze potrzebne jest pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą? Robert Szczot ma mnóstwo argumentów "przeciw". Spór stoczył z nim wiceprezes DZPN-u.

BILI CHLIPCÓW DO BICIA
Gdzie? W Sycowie. Kto? Zawodnicy "Ponalewce"...

TYLKO W PANORAMIE BĘDZIE STREFA REKREACJI?
Ten projekt zapewne spodoba się twardogórzanom. 8-hektarowa strefa rekreacyjna? Czemu nie. Ale czy jest szansa na jego realizację?  

"WUJEK", WŁADCA DUSZ
Po raz kolejny mieszkańcy Sycowa mogli poznać niezwykłą postać, która działała na tych ziemiach.

TERMOGALA W DOBROSZYCACH
Kolejny projekt z zewnętrznym wsparciem w gminie Dobroszyce

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 14.01.2020, 17:11
Bo przyboczni radni mają gdzieś Zamek i rzeżbę, dla nich liczy się tylko ul. Mikołajczyka..
KSIĄŻĘ ZOSTANIE... PORTIEREM?!
KSIĄŻĘ ZOSTANIE... PORTIEREM?! 14.01.2020, 16:01
Czy po pięciu czy sześciu kadencjach zasiadania w radzie miasta pan Wiesław Piechówka wie, że zamek i związana z nim rzeźba księcia Jana Podiebrada leżą w gestii dyrektora CKiW OHP? Dlaczego interpelacja jest kierowana do burmistrza? Z potrzeby zaistnienia w mediach? Tę sprawę należy załatwić z p. dyrektorem Wróblem.
Książę wróci?
Książę wróci? 14.01.2020, 17:05
Aby posąg wrócił na stare miejsce trzeba zmienić decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pieniędzy na dźwig i nowe mocowanie. Po raz pierwszy zamek nie dostał w zeszłym roku z miasta dotacji (25 tys. zł) na odnowienie zabytków, dlatego trzeba o tym przypominać, aby znaleźć kilka tysięcy złotych na przeniesienie posągu, a nawet na odnowienie tarczownika. Tak rozumiem apel radnego Piechówki. Wiem, że przybocznych radnych to nic nie obchodzi i starają się tylko deprecjonować wypowiedzi radnych opozycji.
Książę Jan
Książę Jan 14.01.2020, 18:18
Po tym, jak burmistrz Kołaciński "zapomniał" o dotacji dla zamku na rok 2019, w tym roku dotacja jest już przyznana. Od dyrektora Wróbla zależeć będzie jak zadysponuje tą kwotą. Zainteresowani, w tym radny Piechówka, powinni się zaangażować w zbiórkę pieniędzy na ten cel. Fundacja Kachny już zaczęła zbierać na tarczownika. Zamiast "bić pianę" należy działać!
Książę Jan
Książę Jan 14.01.2020, 18:20
Ps. Dotacja dla CKiW OHP wynosi 30 tys. zł.
Książę jan
Książę jan 14.01.2020, 18:53
Radny Wiesław Piechówka specjalizował się w oprowadzaniu po zamku. Warto kontynuować a przy okazji zbierać środki na powrót rzeźby na miejsce.
Książę Jan
Książę Jan 14.01.2020, 18:56
Trwa karnawał. Dlaczego by nie zorganizować balu na rzecz renowacji zamku? Czy radny Wiesław Piechówka nie odnalazłby się w roli organizatora?
Książę Jan
Książę Jan 14.01.2020, 18:59
Może radny Wiesław Piechówka założyłby własną fundację działającą na rzecz renowacji zabytków zamku? A może wystarczyłoby nawiązać współpracę z Fundacją Kachny?
jg
jg 14.01.2020, 15:06
przy lidlu jest wulkanizator i tam zapraszam kogoś do kontroli bo nie można oddychać, tak samo okolice dużego parku i rataje
utyty spocony
utyty spocony 14.01.2020, 10:57
Zniszczę was!!!
 Gdzie jest ratownik?
Gdzie jest ratownik? 14.01.2020, 09:10
Atol tonie!
n
n 14.01.2020, 06:14
sprawie Mikołajczyka się przyglądać z bliska i dokładnie
Pytam
Pytam 13.01.2020, 23:54
W Atolu miało być eldorado i co? Straty? A dlaczego jest brudno?

Pozostałe