Marcel Nowak - informatyk numer jeden w powiecie oleśnickim

  • 11.01.2020, 17:39
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy
Marcel Nowak - informatyk numer jeden w powiecie oleśnickim
Uczeń z SP6 w Oleśnicy Marcel Nowak z klasy 8a zdobył 1. miejsce w IV Powiatowym Konkursie Informatyczny dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

"Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury. Zadania przygotował Stanisław Lota pracujący w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów różnymi kierunkami informatyki, podnoszenie i promowanie umiejętności cyfrowych, ugruntowanie świadomości, do czego służyć może technologia komputerowa, uczenie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych.

Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy reprezentowali uczniowie z kl. 8a - Marcel Nowak i Szymon Siedlecki. Zakres wiedzy, jakim musieli dysponować uczestnicy konkursu, był bardzo szeroki, obejmował: architekturę komputerów, systemy operacyjne, sieci komputerowe, technologie sieciowe, podstawy programowania w językach C++, Python i PHP, cyberbezpieczeństwo i bazy danych.

Marcel Nowak zdobył I miejsce i otrzyma nagrodę, która zostanie wręczona 16 czerwca w sali widowiskowej w Oleśnicy podczas uroczystej Gali PCEiK. Uczniów do konkursu przygotowywała Małgorzata Owczarczak" - informuje Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe