Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia... (WIDEO)

  • 10.01.2020, 19:25
  • OAI
PÓŁ MILIONA, nierówna kostka i uciążliwości burmistrza
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pod takim tytułem Oleśnica Razem, oleśnicka opozycja, zamieściła wpis o remoncie ulicy Mikołajczyka, przy której dom ma burmistrz Oleśnicy. Oto pełna treść wpisu:

“Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji. Pomijając dziwaczną konstrukcję zdania wygłoszonego przez Jana Bronsia, faktem jest, że z środków budżetu miasta Oleśnicy został wykonany wybrukowany dojazd jego domu. Było to, jak sam burmistrz mówi, "dawno" - czyli dobrych kilka lat temu, gdy włodarzem Oleśnicy był... Jan Bronś.

Było to widocznie rzeczywiście tak dawno, że burmistrz postanowił wykonać pilny remont nawierzchni właśnie tej drogi.  W uchwale budżetowej na 2020 rok Jan Bronś zaplanował wydatek w kwocie PÓŁ MILIONA złotych na “budowę nawierzchni drogowej w sięgaczu ul. Mikołajczyka z oświetleniem i kanalizacją deszczową”. W opisie inwestycji Jan Bronś napisał:

“W ramach przedmiotowego zadania zostanie wymieniona nawierzchnia znajdującej się obecnie w złym stanie technicznym (nierówna nawierzchnia z kostki betonowej oraz nawierzchnia gruntowa), zostanie rozbudowany system odwodnienia oraz oświetlenie uliczne”.

Jan Bronś nie wyjaśnił na sesji, dlaczego akurat ten fragment wewnątrzosiedlowej drogi będzie remontowany. Wiemy natomiast, że remont drogi przy posesji burmistrza to najdroższa inwestycja Sekcji Dróg Miejskich z zaplanowanych zadań drogowych na 2020 rok. Czy również najpilniejsza?

W naszej ocenie stan nawierzchni kilku innych miejskich dróg, z których korzystają codziennie setki oleśniczan, bardziej wymaga przeprowadzenia remontu. Remont sięgacza ul. Mikołajczyka nie jest na pewno zadaniem priorytetowym. Dla pełnej jasności informujemy, że z inwestycji za PÓŁ MILIONA złotych skorzysta 5 rodzin mieszkających obecnie przy rzeczonym sięgaczu. Domy powstały tam stosunkowo niedawno, a na jednej z posesji budowa dopiero się rozpoczęła, tj. "wylano" fundamenty.

W ocenie Jana Bronsia remont sięgacza Mikołajczyka będzie dla niego samego…“tylko i wyłącznie... uciążliwością” (!) Łączymy się więc z nim w bólu i mamy nadzieję, że mieszkańcy np. ulicy Ogrodowej również będą mogli liczyć niebawem na taką "uciążliwość".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.
A. 16.01.2020, 16:28
Proponuję, aby Bronś cyklicznie się przeprowadzał. W ten sposób cała Oleśnica nabierze blasku!
ks. Sowa
ks. Sowa 20.01.2020, 16:25
A najlepiej, to niech się całkiem wyprowadzi z Oleśnicy ....
To jakiś koszmar
To jakiś koszmar 12.01.2020, 15:46
Ludzie na ulicach umierają a Bronś kupuje maszynkę do zbierania liści za kilkaset tysi zamiast obiecanej w kampanii karetki.
cicho  ciemny
cicho ciemny 12.01.2020, 08:54
Trzeba mieć tytuł szlachecki a HRABIA burmistrz takim się szczyci więc ta droga mu się należy
chłop pańszczyźniany
chłop pańszczyźniany 12.01.2020, 10:27
Bronś się szczyci tytułem szlacheckim? A nie ma pojęcia o heraldyce i nie szanuje herbów? Miałby też honor.
Kuraś
Kuraś 11.01.2020, 21:29
Dajcie adresy jeśli jest taka potrzeba to też się zrobi. Co nie poszło w wyborach i teraz boli.
ad
ad 11.01.2020, 20:27
To jest sitwa ,krótka jak pasożyt zżera ile tylko zdoła. SITWA
.
. 11.01.2020, 19:09
Augustus to był kiedyś. Teraz to zwykły semafor, przyklepie wszystko co władca karze
O tak?
O tak? 12.01.2020, 02:27
Zwykły tuman?
.
. 11.01.2020, 16:17
Augustusie, ty musisz zareagować, to nie w twoim stylu patrzeć bezczynnie na podobne, dziwaczne i pokrętne tłumaczenia, retorykę z której wynika ,że ktoś ma nas za idiotów?
?
? 11.01.2020, 09:55
Hej wyborcy Bronsia, co wy na to? Głupio wam, czy raczej jesteście tak głupi ,że uczucie zażenowania jest wam obce?
To jest kpina
To jest kpina 11.01.2020, 08:22
Jak budowali tą drogę do posesji J. Bronsia to całe Rataje były zbulwesowane, że dla jednego domu budują drogę. Teraz robią już remont? To jakaś paranoja! Tyle dróg jest do poprawy, a tu"przypadkowo"remont koło posesji J. Bronsia. A ten jeszcze bredzi o uciążliwości. Buta i arogncja poraża
Hańba
Hańba 10.01.2020, 23:15
Lepiej zadba burmistrz o swoje dobro niż o dobro mieszkańców. 5 domów i remont za pół mln! Jan B. się ośmiesza, ale cóż ktoś go wybrał, a on robi co chce, bo to i tak ostatnia jego kadencja. Późnej już tylko spokojna emeryturka za takie tyranie na swoje dobro
Zbulwersowany
Zbulwersowany 10.01.2020, 22:25
Czy radni widzą jaka prywata się odbywa? Panie Mandat ? Pan udaję że nie wie o co chodzi?
Darek
Darek 10.01.2020, 23:06
Janek Mandat schował głowę w piasek i udaje strusia.A taki był zaangażowany. Kolego nie kompromituj się!
ks. Sowa
ks. Sowa 10.01.2020, 21:51
No, ale wtedy sPOcony miał do dyspozycji (za darmo) samochód o zmiennym ustawieniu zawieszenia .....
s. Jastrząb
s. Jastrząb 11.01.2020, 05:23
Myslę, że PISanie i wyśmiewanie funkcjonowania czyjegoś organizmu jest żenujące i słabe.
Temistokles
Temistokles 13.01.2020, 19:25
No, Janek POcić będzie się co raz częściej ....
Siostra Basen
Siostra Basen 11.01.2020, 18:17
No, to ciekawe, jak Nieomylny przeszedł badania medycyny pracy ?????
Elizabeth Bennet
Elizabeth Bennet 10.01.2020, 21:08
Miesiąc temu w ratuszu

Janek: Krzysiu, sprawa jest.
Krzysiu: Tak?
Janek: Tego citroena z pneumatycznym zawieszeniem to ja jednak na razie na urząd nie kupuję. Wiesz, za dużo krzyku by było....
Krzysiu: I?
Janek: I niewygodnie mi jak pod dom podjeżdżam. Pneumatyka w moim nie taka...
Krzysiu: Oj...
Janek: Nie oj, nie oj, tylko coś trzeba z tym zrobić. Wgłębienie koło studzienki mam.
Krzysiu: To miejscowo jutro naprawię.
Janek: Miejscowo... Tu trzeba holistycznie o ulicy pomyśleć. Całą naprawisz.
Krzysiu: Całą ?!
Janek: Całą, całą... Asia już do budżetu wpisuje.
Krzysiu: Ale tam tylko 5 domów jest...
Janek: To nam wskazuje na to, że po pierwsze życie stawia przed nami ciągle coś nowego. Po drugie, musimy mieć różne warianty. I dlatego proponuję wariant następujący: A gdyby tu było nagle 50 domów w przyszłości i wasz synek przejeżdżał w przyszłości, którego jeszcze nie macie? Więc nie mówcie mi, że nie zrobicie. I to w teraźniejszości!
Dudek
Dudek 13.01.2020, 19:26
Wężykiem Jasiu, wężykiem ....
.
. 10.01.2020, 21:04
Prywata
biedny miś
biedny miś 10.01.2020, 20:55
Brawo Jasiu, jogibabu!
J
J 10.01.2020, 20:16
A za studnię zapłacił ?
ZBR
ZBR 11.01.2020, 18:18
Sowicie zapłacił .....
.
. 10.01.2020, 20:12
https://youtu.be/cWBhuCOKyX0
Rewizor
Rewizor 10.01.2020, 20:03
A ile wynosiła opłata adiacencka na rzeczonym sięgaczu?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 11.01.2020, 13:27
Na szczęście faktury zdeponowałem w moskiewskim archiwum .....
Zen
Zen 10.01.2020, 20:17
To tajne/poufne
Nie czepiajcie się
Nie czepiajcie się 10.01.2020, 19:47
Remont sięgacza ma holistyczne uzasadnienie przecież.
cieszycie sie frajerzy ?
cieszycie sie frajerzy ? 10.01.2020, 19:45
Zahamowań nie ma już żadnych . Podwyżka w Atolu, podwyzka ciepła, podwyżka za śmieci, podwyżka podatków i.... remont ulicy Mikołajczyka.............................
Robert
Robert 10.01.2020, 21:22
Dobra zmiana, to wszystko mamy od PiS.
Przykład idzie z góry Szydło też sobie zrobiła drogę i cicho siedzicie w tym Ciemnogrodzie.
...
... 11.01.2020, 11:58
Robert, Jarosław itp. z sekcji zawsze staje w obronie Bronsia, bo po to go chyba przyjęli do pracy.
Barber
Barber 11.01.2020, 11:05
Herr Jelonek ????

Pozostałe