Prokurator chce więzienia dla Radosława B., hodowcy psów

  • 09.01.2020, 12:44
  • rpr
Prokurator chce więzienia dla Radosława B., hodowcy psów
Strony wygłosiły dzisiaj mowy końcowe.

Dobiegł końca proces Radosława B. hodowcy psów z gminy Dobroszyce. Został on oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami i doprowadzenie do śmierci kilku szczeniąt. Do jego hodowli wkroczyli z policja wolontariusze Oleśnickich Bid.

Roku i 6 miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności, nawiązki na ochronę zwierząt w wysokości 20.000 zł, przepadku zwierząt i opłacenia kosztów zażądała w stosunku do oskarżonego prokurator Katarzyna Nanaszko-Kłak z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

W ocenie rzecznika oskarżenia publicznego wina i sprawstwo hodowcy z Kolonii Strzelce i Nowej Wsi Goszczańskiej nie budzą wątpliwości. Jego wyjaśnienia uznał za "naciągane, nielogiczne i nieprawdziwe".

Adwokat Stanisław Dziki, obrońca z urzędu oskarżonego, wniósł o jego uniewinnienie.

W jego ocenie na uśmiercenie szczeniąt nie ma żadnych dowodów, a tylko domniemania, bo zwłoki znaleziono w pobliżu posesji oskarżonego. Natomiast warunki, w jakich były przetrzymywane psy, nie były idealne, ale nie można absolutnie mówić o popełnieniu przestępstwa, bo zwierzęta były nakarmione, miały wodę, były pod opieką weterynaryjną. 

Wyrok wyda Sąd Rejonowy w Oleśnicy.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe