Mieszkańcy drugiej kategorii?

  • 08.01.2020, 08:53
  • Żródło: Panorama Oleśnicka
Mieszkańcy drugiej kategorii? pixabay.com
"W chwili obecnej czujemy się jak mieszkańcy „drugiej kategorii” - napisali oleśniczanie z ulicy Wiejskiej.

„My, niżej podpisani mieszkańcy ulicy Wiejskiej oraz jej użytkownicy, zwracamy się z prośbą o interwencję w sprawie jej przebudowy. Niespotykana to sytuacja, w której to od 2009 roku miasto Oleśnica nie potrafi stanąć na wysokości zadania i dokończyć przebudowę odcinka ulicy Wiejskiej. W chwili obecnej czujemy się jak mieszkańcy „drugiej kategorii”. Znamy odpowiedzi na pani interpelacje dotyczące naszej ulicy i trudno uwierzyć, iż ciągle burmistrz podkreśla, że to jest droga powiatowa. My doskonale o tym wiemy i nie trzeba tego wciąż powtarzać.

Prosimy tylko o dotrzymanie słowa sprzed wielu lat i dokończenie „tamtejszych obietnic” związanych z dokończeniem przebudowy ulicy Wiejskiej (dołączamy kserokopię pisma wiceburmistrza Henryka Bernackiego z 9.10.2009 roku oraz kopię pisma z podpisami mieszkańców z 10.09.2009 roku). Ponadto miasto Oleśnica chyba stać na samodzielną decyzję w tej sprawie i nie oglądanie się na innych - to nie nasza wina, ze mieszkamy i użytkujemy ulicę Wiejska, która jest drogą powiatową! Prosimy panią, aby zainteresowała naszą sprawą radnych miasta Oleśnicy, którzy sprawują mandat na rzecz mieszkańców Oleśnicy, którymi także my jesteśmy!”.

Pismo tej treści podpisało 41 osób. Złożono na ręce radnej Beaty Krzesińskiej (Oleśnica Razem). Przypomnijmy, że już czterokrotnie interpelowała ona w tej sprawie. Za każdym razem otrzymuje standardową odpowiedź od burmistrza, że Wiejska jest drogą powiatową i to Starostwo ma zapewnić środki na jej remont.

W grudniu radna interpelację złożyła po raz piąty...

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 09.01.2020, 20:37
Czy na parkingu płatnym na ulicy Młynarskiej ktoś z miasta zainteresuje się tym że fuga z kostki brukowej już zniknęła że można nogę skręcić są takie dziury uważajcie

Marek
Marek 09.01.2020, 20:30
Za to pod posesja Jana Bronsia remont drogi już zaklepany. Taka władza
Edzia
Edzia 09.01.2020, 19:35
W którym miejscu ta ulica Wiejska wymaga remontu? Jedzie od strony miasta do szkoły i jest elegancka droga
Korki
Korki 09.01.2020, 11:07
A może zróbmy referendum. Czy chcemy, aby Bronś budował kolejny pomnik w postaci jakiegoś skateparku czy chcemy by miasto dorzuciło się do powiatowej drogi lub powiatowych dróg? Biorąc pod uwagę stan finansów i zadłużenie powiatu nigdy się nie doczekamy remontów ulic (mój subiektywny ranking): 1. Moniuszki (koło gazowni). 2. Wileńska (kostka z dłuuuugim zapadliskiem przy chodniku). 3. Chopina. 4.Rzemieślnicza. Czy Wiejska też? Nie wiem, dawno nie tam nie byłem. Kolejność remontów uzależniłbym od intensywności ruchu i uciążliwości dla mieszkańców (sprawa do zbadania).
.
. 09.01.2020, 16:25
Sobie to referendum to wiesz gdzie możesz ws...ć? Bronś zrobi co chce.
Amen
Amen 08.01.2020, 19:55
Odwalcie się od łącznika Mikołajczyka. Ta inwestycja podyktowana jest holistycznym podejściem.
Zxc
Zxc 08.01.2020, 18:56
A co wy chcecie tam robic? Droga jest ok,moze ktos by się stawową zajął
eh
eh 08.01.2020, 19:33
Stawowa będzie robiona i to wkrótce
może zmienić?
może zmienić? 08.01.2020, 16:36
Do 1961 r. Lucień był wsią i może dlatego w nim są drogi powiatowe. Teraz może należałoby uznać tę drogę za miejską?
.
. 08.01.2020, 21:47
Nie da się. Drogi powiatowe to te, które łączą sąsiednie miejscowości. Ulica wiejska (i np. Wileńska) spełnia wymogi definicji ustawowej i miasto nie może jej przejąć. Były w innych przypadkach różne idiotyzmy, np. ul. Cmentarna czy Ogrodowa były powiatowe. Miasto w poprzedniej kadencji je przejęło i np. Kołaciński zarządził remont chodników na Ogrodowej, co zrobiono na całej długości po obu stronach. Na remont ulicy zabrakło mu czasu - może i dobrze, na Ratajach wygrał Bronś i to zdecydowanie. Więc będzie remont na Ratajach - ulicy Mikołajczyka, na której mieszka.
eh
eh 09.01.2020, 18:30
Ogrodowa będzie remontowana, prace zostały wstrzymane bo Gazownia ma wymieniać swoją sieć.
eh
eh 08.01.2020, 19:34
Problem jest w tym że nikt nie chce oddać drogi, bo pomimo tego że dany podmiot jej nie remontuje to i tak dostaje z budżetu Państwa dotację
oleśniczanin
oleśniczanin 08.01.2020, 10:10
A ciężko napisać do Starosty skoro jest to droga powiatowa? Po co pisać w nieskończoność do Urzędu Miasta skoro to nie ich droga? To logiczne, że miasto nie zrobi remontu drogi za którą nie odpowiada. Ale widać myślenie boli.
Rik
Rik 09.01.2020, 21:18
Widze mocno jesteś ograniczony. Jeżeli wladza odpowiada za ludzi, ktorzy mieszkają w tym mieście to moze to być nawet Droga z Marsa . A miejsce gdzie żyje czlowiek ma być mu przyjazne. I pamiętaj urzednicy żyją za Twoje i moje pieniądze , to niech je sensownie rownież wydają
Aas
Aas 08.01.2020, 13:22
A co mieszkańców obchodzi czyja to droga? Miasto może w drodze porozumienia z powiatem zrobić drogę. Kołacinski jakoś umiał się dogadać z powiatem i drogi powiatowe remontował.
eg
eg 08.01.2020, 19:35
Jak mnie rozwala takie podejście,
eh
eh 08.01.2020, 11:45
Pani Radna ma rację. Ale chcę tylko tej Pani przypomnieć że miała swojego Burmistrza i też nic nie zostało zrobione
ania
ania 08.01.2020, 22:50
Pani radna nie ma racji. A do powiatu nie napisze, bo to jej Szef tam rządzi
j
j 08.01.2020, 21:49
Zostało: przygotowano plany dla ścieżki rowerowej z przekopem przez wiadukt ale PKP czwarty rok myśli czy się zgodzić i wszystko stanęło.
.
. 08.01.2020, 09:04
Za to sięgacz Mikołajczyka będzie za pół miliona robiony. Pan burmistrz będzie miał "uciążliwości" z tego tytułu
Somsiad
Somsiad 08.01.2020, 19:36
Podobno nawierzchnia ma być podgrzewana .....
eh
eh 08.01.2020, 11:44
Do samego domu Janka dawno jest zrobiona droga. Każdy może pojechać i zobaczyć co będzie robione
.
. 08.01.2020, 13:24
Tak drogę do posesji zrobił wcześniej.
..
.. 08.01.2020, 16:38
Ale pisali, że kostkę drogową trzeba wymienić

Pozostałe