Ponad 3 miliony na informatyzację Urzędu Miasta Oleśnicy i jednostek budżetowych

  • 31.12.2019, 14:48
  • Źródło: UM Oleśnicy
Ponad 3 miliony na informatyzację Urzędu Miasta Oleśnicy i jednostek budżetowych
Urząd Miasta Oleśnicy poinformował o zakupie nowych programów informatycznych.

Burmistrz Jan Bronś podpisał z firmą Asseco Data Systems S.A umowę na realizację zadania: „Rozwój systemu informatycznego Urzędu Miasta Oleśnicy konieczny dla obsługi e-usług, e-Urząd III etap oraz zakup programów dziedzinowych dla jednostek budżetowych Miasta Oleśnicy”.

Zakończenie zadania planowane jest na koniec 2020 roku.

Jak informuje Urząd Miasta, wdrożenie systemu usprawni i przyśpieszy obieg dokumentów w Urzędzie. Umożliwi także klientom zewnętrznym elektroniczne załatwienie wielu spraw oraz zapewni internetowy dostęp do informacji zgromadzonych w bazie Urzędu, np. o zobowiązaniach, zaległościach, złożonych dokumentach, stanie spraw, itp. bez konieczności osobistego kontaktu z urzędem.

Koszty realizacji projektu to 3.051.888,30 zł, z czego 1.649.637,67 zł to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach RPO.

"Zinformatyzowanie urzędów i instytucji to spełnienie standardów europejskich, niosących za sobą wiele udogodnień i korzyści, w tym finansowych. To również oszczędność czasu, którego z roku na rok coraz bardziej nam brakuje" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Źródło: UM Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe