W Oleśnicy radzili na ostro

  • 30.12.2019, 18:32
  • Grzegorz Huk
W Oleśnicy radzili na ostro Grzegorz Huk
Ostatnia w 2019 roku sesja Rady Miasta Oleśnicy była burzliwa.

Niemal 6 godzin trwała ostatnia w starym roku sesja Rady Miasta Oleśnicy. Wątkiem przewodnim był budżet Gminy Miasta Oleśnicy na 2020 rok oraz wieloletnia prognoza finansowa.


Sesja obfitowała we wzajemne oskarżenia, kąśliwe przytyki i prawdziwe pojedynki na oświadczenia. Polaryzacja stanowisk rządzącej koalicji oraz będących w mniejszości radnych opozycji przybiera na dynamice, a radni nie szczędzą sobie wzajemnych oskarżeń i nie mających wiele z konstruktywną debatą osobistych wycieczek. Nie tolerujący krytyki burmistrz Jan Bronś przy każdej możliwej okazji deprecjonuje poczynania swoich poprzedników, a ci na bezpardonowe ataki nie pozostają obojętni. Boksowanie trwa, czego mieliśmy okazję doświadczyć, przyglądając się poniedziałkowym obradom naszych rajców. 


Jak dalece nasi samorządowcy różnią się opinią na podstawowe tematy, świadczą o tym dwa cytaty z sesji:

Jan Bronś:
Budżet na 2020 rok jest rozwojowy, inwestycyjny i świadczący o wzroście.

Michał Kołaciński:
Ten budżet charakteryzuje krótkowzroczność, stagnacja i rozrzutność.


Z całą pewnością mocnym akcentem sesji była odczytana przez Michała Kołacińskiego opinia klubu radnych Oleśnica Razem na temat przyszłorocznego budżetu. Publikujemy je tutaj.

Grzegorz Huk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bożena
Bożena 31.12.2019, 09:02
Oglądałam transmisję obrad. To co zobaczyłam i usłyszałam mnie przeraziło. Przychodzą mi na myśl ponure skojarzenia.
Burmistrz zachowuje się w myśl zasady: zrobię co zechcę i co mi zrobicie?Pogarda dla ludzi o odmiennych poglądach jest zatrważająca.
...
... 31.12.2019, 05:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ratusz
Ratusz 30.12.2019, 21:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Stać nas
Stać nas 30.12.2019, 20:43
To nie żaden żart. Ma być na bogato i będzie na bogato.
Na Placu Zwycięstwa stanie choinka wyższa od wieżowca a lodowisko zacznie działać już pod koniec sierpnia.


Kazik
Kazik 30.12.2019, 20:38
W roku bieżącym iluminacja świąteczna to koszt blisko 100tyś zł
W budżecie na rok 2020 zarezerwowano 300 tyś zł!!! to chyba jakiś żart!!!


Za tę kwotę duet z delegacji do Dziwnowa będzie osobiście promował miasto w żywej szopce!!!
Myślę że zwierzęta do tej szopki też się znajdą , ale obawiam się że mogą to być tylko osły popierające takie wydatki z widoczną różnicą na poziomie 200tys zł R/R !!!!
 inżynier Mamoń
inżynier Mamoń 30.12.2019, 20:34
Bardzo dobrze funkcjonuje system ol-kol ( oleśnickie kolesiostwo)
kazia
kazia 30.12.2019, 20:26
250tys będzie kosztował system OLBIKE.
Podczas sesji padła propozycja aby za tą kwotę zakupić rowery i rozdać je oleśniczanom .
Można w ramach tych środków osobom chcącym kupić rower dopłacić ( Voucher ) do zakupu jednośladu.

Miejmy na uwadze to że system ten funkcjonował w Oleśnicy przez kilka miesięcy tego roku , pojazdy były nowe i nie wymagały większych napraw.
Jakie koszty wygenerują miejskie rowery w następnych latach kiedy będzie konieczność ich regularnych remontów.
Nie przemawia do mnie informacja podana na sesji że w systemie zalogowało się już 1200 użytkowników.
Ilu zalogowanych dotychczas zrobiło to tylko raz dla zrobienia pięknej fotki do gazety???

Pieniądze są marnotrawione w Oleśnicy na niespotykaną do tej pory skalę !!!!!
ZUS
ZUS 01.01.2020, 12:09
Kiedy rowery z Olbajka będą się psuć - Nieomylny będzie pobierał sowitą emeryurę !!!!
Ola
Ola 31.12.2019, 12:58
Racja 100%
SZOK
SZOK 30.12.2019, 19:18
Na dekoracje świąteczne 300 000, a na boisko na Ratajach , na które powinien dać 60 000 nie miał. Za to na łącznik na Mikołajczyka do swojego gomu ma 500 000.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 30.12.2019, 19:26
Powiedz mi po co jest ten łącznik?
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten łącznik? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest łącznik na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym łącznikiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest łącznik społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który się rozsypie, do wiosny na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Bareja
Bareja 31.12.2019, 12:59
Protokół zniszczenia
Sowa
Sowa 31.12.2019, 13:16
Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za ten łącznik, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten łącznik tym... no? Koniaczek?
Póki jeszcze nie jest za późno ....
Póki jeszcze nie jest za późno .... 30.12.2019, 19:07
... czas przerwać ten nieudany eksperyment !!!!
Mieczysław lat 43
Mieczysław lat 43 30.12.2019, 19:01
Bardzo rozrzutny jest ten Pan Burmistrz. PKP mu się za chciało, a kładki nie miał kto ogarnąć.. o spalonym dachu kamienicy w Rynku też by się zajoł.
Nie głupoty w głowie są
Marzenka
Marzenka 31.12.2019, 14:58
Mieczysławie - jakie głupoty: łącznik ul. Mikołajczyka to sprawa najwyższej wagi państwowej, to jak budowa portu w Gdyni, to okno na świat .... sam wiesz kogo ......
T
T 30.12.2019, 19:00
Jacek nawilżają władzy, nawilżaj. Zaraz ci Bronś podwyżkę w podzkiekowwniu zaserwuje
Wodzirej
Wodzirej 30.12.2019, 19:30
Najlepsze podobno są chusteczki od Sowy .....
Jacek.
Jacek. 30.12.2019, 19:13
A może nieprawdę napisałem, fałszywy człowieku, bo dla mnie nieudacznicy zawsze bedą nieudacznikami jak komuchy, komuchami nigdy się towarzysze z PZPR nie przefarbują na prawicę jak np. S. Piotrowicz.
Placek.
Placek. 30.12.2019, 19:17
Ale TW Bolek przefarbowany na demokrate i autorytet moralny jest o.k. co nie?
Jacek.
Jacek. 30.12.2019, 18:56
Gdzie ta opozycja zrobiła jak była 5 lat przy władzy nieudacznicy, teraz chcą pouczać tych którzy w rok zrobili więcej niż Oni przez całą kadencję i to ich boli, ale komuchy tak mają!.
anty
anty 31.12.2019, 14:38
Jacek, za 4 lata rządów Oleśnica Razem wydano w Oleśnicy 10 książek, o czym nie wiesz, bo nie czytasz. Za czasów Bronsia wydawano najczęściej tylko jedną bezpośrednio przed każdymi wyborami. Za czasów OR oleśniczanie tworzyli wystawy związane z Oleśnicą, jej artystami i muzykami. Wtedy mogli wystawiać i wydawać książki osoby będące na czarnej liście Bronsia (znowu na nią wrócili!!!). Dzisiaj już oleśniczanie nie tworzą wystaw związanych z Oleśnicą. Kupuje się je, aby żaden oleśniczanin nie błyszczał bardziej niż Bronś. Ale ty tego nie rozumiesz, bo wyższa kultura jest ci obca, jak większości bronsiomaniaków. Dlatego posługujesz się tylko najniższymi hasłami politycznymi, co wskazuje, że nie masz żadnej wiedzy o Oleśnicy i jej kulturze.
Władysław
Władysław 30.12.2019, 19:03
Oj Jacusiu..... ? Jakiś Ty.......
Jacek.
Jacek. 30.12.2019, 19:06
Prawda boli komuszkó, też towarzysz z PZPR?.
na emeryturę czas
na emeryturę czas 30.12.2019, 18:50
Bronś to ostatnia kadencja. To pewne

Pozostałe