Warto być uczciwym politykiem

  • 12.11.2018, 14:00 (aktualizacja 12.11.2018 19:37)
  • Andrzej Paweł Szachnowski
 Warto być uczciwym politykiem
Konserwatysta Michał Kołaciński przegrał walkę z liberałem Janem Bronsiem. Ale może chodzić z podniesionym czołem. Bo walczył uczciwie.
Na dyskusyjnym forum portalu olesnica24.com pojawił się po wyborach na burmistrza Oleśnicy anonimowy wpis:
 
Wygraliśmy w Oleśnicy, bo robiliśmy kampanię zgodną ze standardami black PR. Pomogło nam bardzo konkurencyjne medium, które oprócz tworzenia fake newsów wykasowywało komentarze naszych konkurentów i blokowało IP urządzeń, z których była zbyt duża aktywność komentarzy konkurencji. Udało nam się też stworzyć kilka stron, na których ostro hejtowaliśmy Kołacińskiego.
 
Ale najlepszy numer odpaliliśmy ze stronką na FB „Katolicka Oleśnica”, na której wrzuciliśmy fejka z apelem o budowę pomnika Kaczyńskiego na placu Zwycięstwa. No i się udało. Dzięki temu zmobilizowaliśmy elektorat antypisowski i wygraliśmy. Tak się zwycięża ciemnoto z konkurencji. Jesteście za uczciwi, czyli za słabi, żeby z nami skutecznie konkurować.
 
Ten wpis – tryumfalne podsumowanie nieuczciwej walki – wyszedł ze sztabu obozu anty-PiS-u. To, kto go zredagował (podpisany został: Andrzej), ma drugorzędne znaczenie. Liczy się jego treść, czyli zgodność z prawdą i faktami (brudna kampania, fake newsy i hejty, blokada adresów IP – wszystko w sieci wymierzone przeciwko ubiegającemu się o reelekcję burmistrzowi.
 
W rzeczonym wpisie mowa jest o „konkurencyjnym medium”. To w nim po wyborach burmistrz-elekt ogłosił:
 
Myślę, że wielu mieszkańców Oleśnicy będzie mi absolutnie wdzięcznych, że przywróciłem do pracy bardzo dobrego pediatrę, jakim jest pan Michał Kołaciński. W związku z tym myślę, że zrobiłem to właśnie dla nich, żeby mogli spokojnie korzystać z usług lekarza.
 
Wyborcom pozostaje pochylić się z zadumą nad głębią przemyśleń burmistrza-elekta, magistra inżyniera budownictwa. I rozważyć, czy da on radę przeprowadzić obiecane budowy bez sądowych problemów z podwykonawcami. Wypada przypomnieć mu, że prowadzona przez niego budowa Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego „Atol” miała finansowy finał w sądzie. Wtedy ów „bardzo dobry pediatra” uchronił budżet miasta przed katastrofą.
 
Notabene właśnie Kołaciński przeprowadził bez żadnych problemów z podwykonawcami budowę Centrum Usług Społecznych. Bronś zaś na łamach swojej „Gazety Wyborcy” utyskuje, że ta wielofunkcyjna i wielopokoleniowa placówka, potrzebna rodzicom i seniorom, „obciąży budżet [miasta] na lata kosztami utrzymania”. Liberałowie już tak mają.
 
Andrzej Paweł Szachnowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lady Zgaga
Lady Zgaga 18.11.2018, 19:40
A ten dalej z tymi bakteriami. To jakaś abberacja.
Andrzej Wiśniewski
Andrzej Wiśniewski 16.11.2018, 09:35
Dlatego gdzie dwoch sie bije tam.korzysta trzeci kandydat czyli Romanowicz z .programem Forum Rozwoju, ale nie w Oleśnicy. Tu dycyduja wyborcy. Wola czarne publiczne relacje, uklady o nikt ich nie zmieni. Wiec Brons bedzie rządził przez dekadę i na glowoe stawanie nie pomorze i tego nie zmieni sie w Olesnicy bo to decyzja większosci wyborcow i nie oomoga wam zadne cudowne programy wyborcze.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.11.2018, 22:27
"Notabene właśnie Kołaciński przeprowadził bez żadnych problemów z podwykonawcami budowę Centrum Usług Społecznych." - bez gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego, bez analizy istotnych potrzeb dla miasta z uwzględnieniem analiz przepływów finansowych. Był i jest to kolosalny błąd. Oczywiście ta inwestycja. Zamiast tego należało wybudować obiekt o charakterze hotelowo-konferencyjno-usługowo-gastronomicznym. Autor powyższego tekstu wykazuje się podstawowymi brakami wiedzy z zakresu społecznej ekonomii. Dobry menadżer miasta wybudowałby obiekt, o którym wspomniałem, co dałoby miastu część usług ponoć oferowanych przez CUS, uwolniłoby budżet miasta od corocznego dokapitalizowania Atola, uwalniając środki, które wykorzystano by na zadania prospołeczne. Dzięki tej inwestycji Oleśnica zyskałaby na znaczeniu nie tylko w regionie, czyli jednym posunięciem zyskano by wielokrotnie więcej niż przy CUS. Cóż, ani Michał Kołaciński, ani autor powyższego tekstu nie mają wiedzy, doświadczenia, by postrzegać problem w aspekcie gospodarki miejskiej i strategii wieloletniej. Tak, kłania się edukacja kierunkowa. NIe można pisać o gospodarce, ekonomii, gdy o tym nie ma się żadnego pojęcia.
Angelus
Angelus 16.11.2018, 09:49
Dokładnie tak jest - nie może Pan pisać o gospodarce i ekonomii , gdy nie ma Pan o tym żadnego pojęcia. Spokojnego dnia !
egon
egon 14.11.2018, 09:09
Ktoś pyta czy warto być uczciwym politykiem? Z praktycznego punktu widzenia widać , że NIE!
wyborca
wyborca 15.11.2018, 13:39
Warto! I jako zwolennik takich zasad oczekiwałbym od elekta zamiast okrągłych słówek propozycji dot.propozycji uwolnienia mieszkańcow od uciążliwości smogu, programu M+, programu wsparcia przez rząd budowy/ remontu dróg samorządowych. W ogóle p. Bronś wygrał zdecydowanie wybory stając na czele anty-PiS-u (choć p. Kołaciński nie jest członkiem PiS-u!) I chcę wiedzieć jak będzie wyglądała wsółpraca UM z rządem (niestety PiS-owskim)
eh
eh 15.11.2018, 16:32
nie chcę cię obrażać ale mam wrażenie że masz jakieś deficyty intelektualne - ty jesteś anty- pis i większość mieszańców jest anty-pis a jednocześnie chcesz realizacji PROGRAMU PIS???Czy ty się dobrze człowieku czujesz?Jeżeli głosujesz przeciw pis to jesteś przeciw temu programowi a wiec jakim cudem program M plus, budowa dróg lokalnych?Ludzie powiedzieli w WYBORACH JASNO nie chcemy PROGRAMU WYBORCZEGO PIS i samego PiS
Angelus
Angelus 15.11.2018, 19:19
Tak zgadzam się - ludzie zagłosowali przeciwko PIS-wi - a zatem burmistrz-elekt może mieć wszystko w d... - jak zresztą prezentował. Powiem szczerze - szkoda nerwów. Nad Oleśnicą zapadła ciemność , ale widocznie większości to nie przeszkadza.
eh
eh 15.11.2018, 14:12
A jak chcesz go rozliczyć człowieku?JB ma 60 lat po 5 latach w wieku 65 idzie na wysoką emeryturę.Chcesz go ROZLICZYĆ?Ty kpisz sobie - może sobie dyndać ile chce i podejmować decyzje jakie chce np jeździć z zastępczynią gdzie chce i dokąd chce a ty możesz sobie jedynie "chcieć wiedzieć"- wsadź swoją naiwność głęboko o w buty.Może ci JB powiedzieć spadaj frajerze!I tyle i co mu zrobisz?
edi
edi 15.11.2018, 10:49
Mimo, że Bronś wygrał wybory zdecydowanie to jeszcze nigdy nie miał takiej lawiny krytycznych ocen na początku kadencji! W pierwszym wywiadzie mędrzec wspomina o bilansie otwarcia (jakby w mijającej radzie nie miał swoich ludzi !), o kosztach funkcjonowania CUW (sam patrzal jak obiekt niszczeje a teraz zatroskany!), o spotkaniu z młodzieżą ws. skate parku (sztandarowa obietnica wyborcza vs obietnicy Kołacinskiego o wybudowanie pelnowymiarowej sali przy SP4 gdyz ta wybudowana za Brosia jest za niska !) itd . Dalej znane ble ble typu ciężka praca, odpowiedzialność ... Teraz dopiero widac jaki cyrkowiec nas mamił przez ćwierć wieku.... Ale po kadencji Kołacińskiego oczy sie wielu otworzyły i koniec z ble ble ble...Chcemy dalej normalności w Oleśnicy!
Temida
Temida 14.11.2018, 09:01
Kołaciński popełnił błąd walcząc w sądzie z Tiwalem. To był kłopot Bronsia. Teraz Bronś odzyskaną przez Kołacińskiego kasę wyda na Mokis2 żeby spłacić swoje zobowiązanie wobec UTW.
Coen
Coen 14.11.2018, 20:20
To nie jest miasto dla ideowych ludzi.
white-hat
white-hat 13.11.2018, 23:02
Socjalista rewolucyjny jest liberałem ?Przecież to typowy gensek i autokrata udający populistę...Azaliż uprawnioną zaczyna być. hipoteza iżby on był pogrobowcem Samoobrony...
KOD
KOD 13.11.2018, 21:46
MojaOlesnica mnie zablokowała za niewygodne wpisy prawdy. Poza tym w świecie mediów Oleśnickich jest wiadomo że redaktor PP sam komentuje na MO...Adres IP komputera jest zablokowany.
?
? 13.11.2018, 20:23
"Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto." Kto to powiedział? Kto pamięta? Może ta maksyma powinna zawisnąć w Ratuszu?
Amen
Amen 13.11.2018, 19:39
To była kampania w myśl zasady cel uświęca środki. I jak widać pomysł wypalił. Tu nie ma miejsca na kulturę i przyzwoitość. Jeśli ktos tego nie rozumie wypada z gry.
Irena z Serbinowa
Irena z Serbinowa 13.11.2018, 17:48
Kołaciński i Bronś to dwa różne światy, dwie odległe klasy i dwa rozbieżne style sprawowania władzy. Dlatego głosowałam na Kołacińskiego i dziś życzę mu wszystkiego dobrego.
Inga
Inga 13.11.2018, 17:16
Jesteśmy bardzo ułomną społecznością o niskich aspiracjach i łatwo ludzi omamić ale widocznie głosujących Oleśniczan ceni nieuczciwość i kłamstwo.Będzie bardzo źle jeszcze długo!
N
N 13.11.2018, 16:50
BRONŚ i jego "fake elita" nie cofnie sìe przed niczym. Teraz wielki skok na stołki i kasę , umiaru nie będzie
Joanna
Joanna 13.11.2018, 08:17
Dobrze że to manipulowanie wyborcami w Olesnicy zostało pokazane. Byłam zdegustowana tym wszystkim tą walką bezpardonową i czarnym PR-em. Skrzywdzono niektóre osoby. Ktoś powinien odpowiedzieć za sianie nienawiści i kłamstw.
hr MC
hr MC 13.11.2018, 08:59
Joanno bądź pewna, że wszystko wróci do autorów tego czarnego PR-u. Karma zawsze wraca, i kwestią czasu jest to, kiedy będziemy tego świadkami... ten się śmieje, kto się śmieje ostatni...
zośka
zośka 12.11.2018, 22:40
Pytanie do ADMINISTRATORA - gdzie się podział wpis @ JAK-a ?
co dalej?
co dalej? 12.11.2018, 21:39
Sama prawda panie Andrzeju no ale co z tego ? Bronś wygrał . Jest po meczu. Faule i spalone już się nie liczą. Powtórki meczu nie będzie. Co zrobić żeby wygrać kolejny ? Też faulować ? Oto jest pytanie
Ewa
Ewa 12.11.2018, 21:02
Kto ma kasę ten zdobywa władzę. Tak to wyglądało. Każdy to widzial na mieście
zośka
zośka 12.11.2018, 20:27
@JAK - sorki, ale pomyliłeś portale. CENZURA jest na MO - sama tego doświadczyłam - zwłaszcza w " czarny" piątek - tuż przed ciszą wyborczą -kasowano równo każdy wpis nieprzychylny J.B.
dr Watson
dr Watson 12.11.2018, 21:00
JAK po prostu kłamie bo jest anonimowy i bezkarny. Po co to robi napisalem niżej
JAK Nie JAK TAK
JAK Nie JAK TAK 12.11.2018, 23:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

o tak
o tak 13.11.2018, 07:36
czy ty człowieku się dobrze czujesz?przecież jest twój post - tej broni to używa konkurencja - podważyć wiarygodność jeśli robi tak MO to to samo robi Oleśnica24 -to jest mega obrzydliwa zagrywka
JAK
JAK 13.11.2018, 07:49
Widzisz poprzednie tematy zniknęły ale co ty @o tak wiesz...
o tak
o tak 13.11.2018, 08:39
redakcja chroni swoje dobre imię i ma do tego prawo - to nie naiwni ludzie - znają prawo i go egzekwują z pełną konsekwencją a wiedz że DOBRE IMIĘ dla redakcji to prawie świętość
zośka
zośka 12.11.2018, 23:30
Jest mi bardzo przykro... Można się z kimś nie zgadzać, ale nie wolno zamykać komuś ust w taki sposób. Oczekuję na wyjaśnienia od Administratora.
baśka
baśka 13.11.2018, 08:25
Ciekawe czy Ty byś tolerowała plucie na siebie i jeszcze za to płaciła??? Nie dziwię się redakcji że nie pozwala na to.
administrator
administrator 13.11.2018, 08:09
Wpisy naruszające dobre imię wydawcy będą usuwane.
zośka
zośka 13.11.2018, 16:10
Ok - zgadzam się , ale proszę nie kasować wpisów jak na MO bez żadnej informacji. Jeśli będzie to tak jak wyżej - nie ma sprawy. Pozdrawiam Redakcję :-)

idotów nie sieją
idotów nie sieją 12.11.2018, 20:21
Najsmutniejsze że niby ludzie wierzący, praktykujący wiarę, a popierają liberałów, lewaków i wrogów Kościoła.
Angelus
Angelus 12.11.2018, 20:33
To jest tzw. katolicyzm alternatywny - wierzę wtedy, gdy jest to mi potrzebne - zwł . przed wyborami....
oj tam
oj tam 12.11.2018, 20:30
napisałeś "niby wierzący" bo mamy bardzo dużo wokół siebie takich niby wierzących -a dlaczego tak jest? wiele jest przyczyn tego zjawiska
JAK
JAK 12.11.2018, 20:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

podpis
podpis 12.11.2018, 20:28
Nie twierdzę że nie masz racji, ale milicyjny portal bije wszystko i wszystkich na łeb, na szyję w kasowaniu postów i blokowaniu IP. Ja banowany byłem wielokrotnie ...
dr Watson
dr Watson 12.11.2018, 20:59
JAK po prostu kłamie. Nie czujesz tego? To kolejna podprogowa manipulacja . Wpisal sie po to żeby sto razy napisać Panorama i wtlaczać lemingom przekaz o cenzurowaniu. Moze to on sam napisal cytowany w fekscie p. Szachnowskiego tekst ? Wcale bym sie nie zdziwił. Na szczuciu zna sie chlopak świetnie he he
JAK
JAK 12.11.2018, 20:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Można odliczać
Można odliczać 12.11.2018, 20:16
Brons nie wie jednego, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Jestem na 100% przekonany, że ta jego brudna i zakłamana kampania obróci się przeciwko niemu, bo w końcu kto pod kim dołki kopie...
Bądźcie pewni, to tylko kwestia czasu!

Pozostałe